Історична пам’ять цього дня: 7 серпня

історичний календар1858 – англійська королева Вікторія вибрала Оттаву як столицю Канади
1907 – російський фізик Б. Розінг отримав патент за винахід першої системи одержання телевізійного зображення.
1918 – Українська Держава й Область Війська Донського підписали договір про кордони.
1819 – народився Пантелеймон Куліш, український письменник.
1920 – У Варшаві підписано україно-кубанський договір, за яким “Українська Народна Республіка визнає державну суверенність Республіки Кубанського краю. Республіка Кубанського краю визнала суверенність УНР і обидві республіки зобов’язалися підтримувати одна одну у боротьбі за своє національно-державне визволення.
1932 – Прийнято Постанову ЦВК і РНК СРСР «Про охорону майна державних підприємств, колгоспів і кооперації та зміцнення суспільної (соціалістичної) власності», який передбачав за розкрадання колгоспного і кооперативного майна «розстріл із конфіскацією всього майна і з заміною за пом’якшуючих обставин позбавленням свободи на термін не нижче 10 років з конфіскацією всього майна». До літа 1933 року за цим законом було засуджено 150 000 осіб, включаючи дітей, які намагалися знайти на колгоспних полях хоч якусь їжу (звідки зявилась публіцистична назва цієї постанови “закон про три колоски”).
1939 – Саудівська Аравія видала концесію на розробку нафти фірмі «Стандард Ойл»
1944 – У Гарвардському університеті продемостровано роботу першого американського програмованого комп’ютера, створеного математиком Говардом Ейкеном
1947 – народилась Софія Ротару, співачка, народна артистка СРСР, України.
1959 – З космодрому на мисі Канаверал (штат Флорида) стартував непілотований людиною космічний апарат «Explorer 6», котрий передав перші знімки поверхні Землі з космосу.
1960 – Фідель Кастро оголосив про націоналізацію всіх американських підприємств на Кубі
1964 – Конгрес США ухвалили Тонкінську резолюцію, що надавала президенту Ліндону Джонсону широкі повноваження у застосуванні військової сили для припинення постійних нападів північно-в’єтнамських загонів на американські війська в Індокитаї. Резолюція, котра фактично означала оголошення війни Північному В’єтнаму, була підтримана Палатою представників голосами 414-0 і Сенатом – 88-2. Її дію було припинено 13 січня 1971 року.
1966 – народився Джиммі Вейлз, засновник Вікіпедії
1970 – проведено перший комп’ютерний шаховий турнір
1974 – Французький каскадер Філіп Петіт пройшов по канату, натягнутому між двома баштами-близнюками нью-йоркського Центру всесвітньої торгівлі.
1975 – народилась Шарліз Терон, американська акторка, володарка «Оскара»
1982 – народилась Яна Клочкова, багаторазова олімпійська чемпіонка з плавання, герой України.
1992 – У Женеві міжнародна конференція по роззброєнню, що проходила за участю 39-и країн протягом 24 років, розробила фінальний варіант договору про заборону хімічного озброєння.
1993 – Вперше публіку допущено до відвідування Букінгемського палацу, резиденції британських монархів. Доходи від проведених екскурсій повинні стати основою фонду для реставрації фамільного замку Уінздорів, котрий сильно постраждав від пожежі. ї
1998 – У містах Дар-ел-Салем (Танзанія) і Найробі (Кенія) підірвано американські посольства, що привело до загибелі 224 і пораненню більше 4800 осіб. Вибухи, що сталися з різницею в кілька хвилин в столицях двох різних держав, були сплановані і проведені членами ісламської терористичної організацієї Аль-Каїда на чолі з арабським шейхом Усамою Бен Ладеном.
2008 – З метою відновити контроль над самопроголошеною Республікою Південна Осетія, Грузія заявили про намір «відновити конституційний лад» на території невизнаної республіки і в результаті боїв зайняли більшу частину столиці Південної Осетії міста Цхінвалі. Це стало початком Російсько-грузинської війни – того ж дня Росія втрутилась у конфлікт на стороні південноосетинських сепаратистів та ввела війська, в тому числі танкові бригади, на територію Грузії, піддала бомбардуванню грузинські міста, порти та військові об’єкти.



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети