Історична пам’ять цього дня: 5 серпня

історичний календар1420 – чеські таборити висунули свою програму («12 празьких статей»), що вимагає знищення розкоші, етичного зла, скасування іконошанування
1583 – англійський мореплавець Гемфрі Гілберт оголосив острів Ньюфаундленд власністю Британії
1772 – На основі секретних конвенцій, підписаних в лютому в Санкт-Петербурзі і Відні, війська Росії, Пруссії і Австрії розділили між собою територію Речі Посполитої за т. зв. санітарними смугами. Щоб надати законності своїм анексіям, союзники домоглися затвердження Першого поділу польським сеймом і королем Станіславом Понятовським.
1789 – у Франції скасовано кріпацтво
1812 – помер Нестор Амбодик-Максимович, український учений-енциклопедист, один із основноположників наукового акушерства, фітотерапії
1844 – народився Ілля Рєпін, український і російський художник-передвижник
1850 – народився Гі де Мопассан, французький письменник
1858 — Успішно закінчилось прокладання по дну океану першого трансатлантичного телеграфного 2000-мильного кабелю, котрий сполучив Ньюфаундленд та Ірландію. 16 серпня президент США Джеймс Бучанен і королева Вікторія обмінялись символічними повідомленнями. Нажаль, сам кабель виявився невисокої якості і на початку вересня перестав функціонувати.
1884 – На острові Бедло (нині острів Свободи) в Нью-Йорку закладено перший камінь у фундамент Статуї Свободи, подарованої Францією народу США.
1886 – У США вийшла газета «Америка», перша газета українською мовою української діаспори США.
1899 – народився Борис Антоненко-Давидович, письменник
1914 – у Клівленді встановлено перші в світі електричні світлофори
1919 – Нестор Махно оголосив про створення своєї «повстанської» армії
1924 – у Туреччині заборонено багатоженство
1930 – народився Ніл Армстронг, американський астронавт, перша людина на Місяці
1940 – помер Дмитро Яворницький, український археолог, етнограф, історик
1962 – 36-літня американська кіноактриса Мерилін Монро знайдена мертвою у своєму домі в Лос-Анжелесі. Її знайшли голою, лежачою на підлозі вниз обличчям з телефоном у руці; по кімнаті були розкидані пляшечки від ліків, котрими в останній час актриса намагалася пригасити депресію. Після нетривалого розслідування поліція прийшла до висновку, що “смерть настала від передозування ліків, а мотивом смерті могло бути самогубство”.
1963 – У Москві СРСР, США і Великобританія підписали «Договір про заборону випробувань ядерної зброї в атмосфері, космічному просторі й під водою». Договір набув чинності 10 жовтня 1963 року і сьогодні його учасниками є 131 держава.
1965 – почалася війна між Індією й Пакистаном
1967 – У Великобританії група «Pink Floyd» випустила свій перший альбом «The Piper at the Gates of Dawn». Він виявився єдиним, записаним під керівництвом Сіда Баррета.
1987 – помер Анатолій Папанов, російський театральний і кіноактор (Діамантова рука, 12 стільців, Холодне літо 53-го, Живі і мертві, Йду на грозу) у віці в 65 років
1991 – На змаганнях в Мальме Сергій Бубка встановив черговий рекорд у стрибках з жердиною – 6 метрів 10 сантиметрів.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети