Історична пам’ять цього дня: 3 серпня

історичний календар 1492 — За півгодини до світанку італійський мореплавець Христофор Колумб відплив з іспанського порту Кадіс на чолі експедиції з трьох кораблів «Санта-Марія», «Пінта» і «Нінья» з екіпажем у 90 чоловік на пошуки західного морського шляху до Індії.
1775 — Катерина ІІ видала маніфест, який офіційно ліквідував запорізьке козацтво
1911 — італійці вперше використали літаки у військових цілях — провели авіаційне вивчення дислокації турецьких військ поблизу столиці Лівії Тріполі
1914 — перші судна пройшли через Панамський канал
1926 — На площі Піккаділлі встановлені перші у Лондоні світлофори.
1929 — У Ростові-на-Дону почала працювати перша в СРСР автоматична телефонна станція (АТС) на 6 тисяч номерів, збудована при підтримці шведської компанії «Ерікссон».
1935 — у школах України введений предмет «фізкультура»
1943 — В ході багатоденного бомбардування Гамбурга, союзниками по антигітлерівській коаліції в рамках операції «Гоморра» знищено близько 45 тисяч чоловік і зруйновано більшу частину міста, в результаті більше мільйона жителів міста були змушені його залишити.
1949 — У США заснована Національна баскетбольна асоціація (НБА)
1952 — у Гельсінкі відкрилися XV Олімпійські ігри, у котрих вперше взяли участь спортсмени з СРСР
1957 — під керівництвом Сергія Корольова вперше запущена радянська міжконтинентальна балістична ракета — Р-7
1958 — Американський атомний підводний човен «Наутілус» вперше в історії під водою досягнув географічного Північного полюсу Землі. Човен, що взяв старт з Аляски, проплив за два дні близько тисячі миль, і проминувши полюс, прибув до Ісландії, проклавши найкоротший шлях з Тихого океану в Атлантичний.
1977 — Корпорація «Tandy» оголосила вихід комп’ютера TRS-80, першого масового персонального комп’ютера. Він конкурував з Apple II і Commodore PET 2001 і утримував високі рівні продажу завдяки тому, що продавався через мережу з 3000 магазинів «Radio Shack»
1992 — український спортсмен Сергій Бубка на змаганнях в італійському місті Падуї встановив світовий рекорд у стрибках з жердиною — 6 м 12 см.
1993 — 4-літня американка Сідні Діттман стала наймолодшим власником патента – її винахід називається “Допомога при хватанні круглої дверної ручки”
2008 — помер Олександр Солженіцин, російський історичний письменник, нобелівський лауреатВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети