Історична пам’ять цього дня: 29 липня

історичний календар 1696 – козацьке військо за підтримки московських військ захопило турецьку фортецю Азов
1776 – останнього українського Кошового отамана Петра Калнишевського відправили на Соловецькі острови, де він провів в ув’язненні 25 років
1805 – народився Алексіс де Токвіль, французький письменник, історик
1817 – народився Іван Айвазовський, живописець-мариніст.
1836 – У Парижі відбулось урочисте відкриття Тріумфальної арки, зведеної за ініціативою Наполеона Бонапарта на честь військових перемог, отриманих Францією під час Революції і в період Першої імперії. 15 грудня 1840 під аркою проїхав траурний кортеж з прахом Наполеона, доставленим з острова св. Олени.
1865 – народився Андрей Шептицький (Роман Марія Александр граф Шептицький), церковний діяч, голова УГКЦ, митрополит
1880 – відкрито Феодосійську картинну галерею ім. І. К. Айвазовського.
1907 – Сер Роберт Бейден-Павелл заснував у Великобританії першу організацію бойскаутів – на острові Броунсі, що знаходиться в каналі Ла-Манш, почав діяти перший хлопчачий скаутський табір.
1914 – Запущено в дію першу трансамериканську телефонну лінію Сан-Франциско – Нью-Йорк.
1921 – Адольф Гітлер став лідером Націонал-соціалістичної робітничої партії НімеччиниАдольф Гітлер став лідером Націонал-соціалістичної робітничої партії Німеччини (НСДАП).
1936 – В радянському НКВД видано секретну інструкцію, що вимагала «будь-якими методами» добиватись від «ворогів народу» зізнань про вчинені злочини.
1941 – Румунія оголосила про повернення собі Бессарабії й Буковини, переданих нею СРСР 1940 року.
1945 – народився Мірча Луческу, румунський футболіст і тренер.
1948 – у Лондоні розпочалися XIV Літні Олімпійські ігри, після вимушеної воєнної перерви у 1940 та 1944 роках.
1957 – засновано Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ), покликане здійснювати контроль за мирним використанням атомної енергії.
1958 – у США створено Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA), призначене для координування всіх американських мирних програм з освоєння космічного простору.
1981 – Близько одного мільярда телеглядачів у 74 країнах світу спостерігало за одруженням англійського принца Чарльза, спадкоємця престолу, і леді Діани Спенсер, шкільної вчительки. Церемонія одружилися англійський принц Чарльз і леді Діана Спенсеродруження принца Чарльза і леді Ді відбулась в кафедральному соборі Св.Павла в присутності 2650 гостей.
1987 – Президентом Франції Франсуа Міттераном та прем’єр-міністром Великої Британії Маргарет Тетчер підписано угоду про початок будівництва Євротунелю під Ла-Маншем, що мав з’єднати дві країни. Перший пробний залізничний рейс по тунелю під Ла-Маншем було здійснено 6 травня 1994 року.
2005 – Астрономи Майк Е. Браун із Каліфорнійського технологічного інституту, Чедвік Трухільо з обсерваторії Джеміні і Девід Рабіновіц з Єльського університету оголосили про відкриття десятої планети Сонячної системи Ерида, виявленої ними 21 жовтня 2003 року. Однак 24 серпня 2006 року Міжнародний астрономічний союз затвердив нове визначення планети, за яким Ерида віднесена до категорії «карликових планет».
2012 – Українка Олена Костевич завоювала першу медаль для України на Олімпіаді у Лондоні – у стрільбі з пневматичного пістолета вона стала третьою.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети