Історична пам’ять цього дня: 28 липня

історичний календар 2348 до н. е. – Згідно з легендою, Ной уперше відчинив вікно в ковчезі й послав голубку на пошуки землі.

День хрещення Київської Русі-України. Хрещення Київської Русі відбулося у 988 році, та точна дата невідома, тому в Україні святкують у день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира – 28липня.

1586 – із Америки англійський дослідник Томас Герріот вперше завіз до Європи картоплю.

1741 – помер Антоніо Вівальді, італійський композитор і скрипаль.

1750 – Йоганн Себастьян Бах, німецький композитор.

1765 – в Петербурзі видається Указ про ліквідацію полкового устрою на Слобожанщині.

1834 – У Києві відбулося урочисте відкриття в Києві відбулося урочисте відкриття Імператорського університету Святого Володимира (нині – Київський національний університет імені Тараса Шевченка). Це був другий вищий навчальний заклад на території підросійської України після Харківського Імператорського університету. 28 серпня 1834 року Київський університет прийняв перших 62 студентів, які навчались на єдиному факультеті, філософському, що мав два відділення – історико-філологічне та фізико-математичне.

1858 – відбитки пальців вперше використані для ідентифікації

1858 – Французький фотограф і карикатурист Фелікс Надар, який в 1855 році запатентував ідею використання аерофотографії для виготовленняя карт і цілей розвідки, провів першу в світі аерофотозйомку, здійснивши для цього підйом на аеростаті.

1868 – Після ратифікації необхідними трьома чвертями штатів, набула чинності 14 поправка до конституції США, котра гарантувала громадянство всім, хто народився на її території. Головним її завданням було забезпечити громадянство і рівні права колишнім рабам південних штатів.

1914 – Австро-Угорщина оголосила війну Сербії, на боці якої виступили країни Антанти. Австро-Угорщину підтримала Німеччина оголошенням 1 серпня війни Росії, а ще через два дні – Франції і Бельгії. Почалась Перша Світова війна, в ході якої за 5 років припинили своє існування чотири імперії, а країни-учасниці втратили більше 10 мільйонів чоловік убитими солдатів, близько 12 млн убитими мирних жителів та близько 55 мільйонів чоловік пораненими.

1914 – На даху ресторану New Amsterdam в Нью-Йорку впереше виконано композицію Гаррі Фокса, котра згодом увійде в історію під назвою фокстрот.

1921 – Незважаючи на неврожай, Політбюро ЦК КП(б)У надіслало до ЦК РКП(б) телефонограму, в якій гарантувало збір в УСРР 100 млн пудів. Вивезенням хліба з України до Росії радянською владою в Україні на тлі посухи та неврожаю привело до Голодомор на півдні України, Кубані та Поволжя в 1921 – 1923 роках. За доповіддю представника Комітету Нансена, акредитованого у Женеві, на півдні України взимку 1922 року голодувало 8 000 000 селян.

 

1986 – Генеральний секретар ЦК КПРС Михайло Горбачов оголосив про рішення радянського керівництва повернути з Афганістану частину «обмеженого контингенту» – шість полків (один танковий, два мотострілецькі й три зенітні).

1989 – Верховна Рада Латвійської РСР проголосила декларацію про державний суверенітет Латвії. Це стало початком розпаду СРСР.

2002 – В Європі почалось найбільша за останні 100 років повінь, викликана тривалими дощами. Найбільше постраждали Чехія, Австрія, Німеччина, Словаччина, Польща, Угорщина, Румунія і Хорватія, сумарні збитки в яких склали кілька мільярдів євро.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети