Історична пам’ять цього дня: 26 липня

історичний календарЗдолбунів City продовжує радувати своїх читачів новим та цікавим. Пропонуємо вашій увазі нову рубрику «Історична пам’ять дня». Ви дізнаєтесь, яку історію несе в собі кожна дата на календарі.

Історична пам’ять цього дня: 26 липня

1648 – під Старокостянтиновим козацькі полки на чолі з Максимом Кривоносом розбили військо Яреми Вишневецького

1708 – за наказом гетьмана Івана Мазепи поблизу Білої Церкви страчено полковника Василя Кочубея, звинуваченого у зраді.

1788 – Британськими колоністами в Австралії засновано місто Сідней.

1788 – Нью-Йорк став 11-м штатом США.

1805 – В результаті виверження Везувію зруйновано значну частину Неаполя і загинуло близько 26 тисяч осіб.

1808 – помер Артемій Ведель, композитор, хоровий диригент, співак, автор 29 церковних концертів. В 1799 був заарештований російським урядом, оголошений божевільним i утримувався в божевільні Кирилівського монастиря.

1847 – на африканському континенті з’явилась перша незалежна демократична республіка – Ліберія, колишня колонія Американського колонізаційного товариства.

1856 – народився Джордж Бернард Шоу, англійський драматург, лауреат Нобелівської премії.

1866 – у Нікольсбурзі підписано мирну угоду між Австрією та Пруссією. Фактичне закінчення Австро-прусської війни (остаточно – 23 серпня).

1870 – народився Осип Петрович Курилас, живописець i графік, один з основоположників українського модерного релігійного мистецтва.

1875 – народився Карл Густав Юнг, швейцарський психолог, філософ.

1908 – У Парижі фінішували перші кругосвітні автоперегони, котрі стартували у Нью-Йорку 12 лютого цього ж року.

1914 – Австро-Угорщина оголосила загальну мобілізацію та сконцентрувала війська на кордоні з Російської імперією.

1928 – народився Стенлі Кубрик, американський кінорежисер, сценарист і продюсер українсько-єврейського походження, автор таких відомих фільмів як «Лоліта», «Механічний апельсин», «Із широко заплющеними очима» та ін.

1931 – народився Іван Дзюба, український письменник, критик, головний редактор журналу «Сучасність».

1941 – У Канаді засновано «Українське товариство допомоги Батьківщині» (УТДБ), згодом перейменоване в «Товариство об`єднаних українських канадців» (ТОУК), головною задачею якого було зібрання коштів для 40 тисяч українців, які вступили до канадських збройних сил.

1943 – народився Мік Джаггер, рок-музикант (The Rolling Stones), автор 41 хітів за період 1964-89 рр., володар 5 золотих дисків, лицар Британської імперії.

1945 – на маріупольському заводі «Азовсталь» побудовано першу домну.

1949 – народився Роджер Тейлор, барабанщик і вокаліст англійського рок-гурту Queen.

1951 – Під час археологічних розкопок у Новгороді знайдено перші берестяні грамоти, пам’ятки давньої східнослов’янської писемності, написані на бересті.

1957 – СРСР запустив першу міжконтинентальну багатокаскадну балістичну ракету.

1964 – Уряд провінції Манітоба, Канада, визнав українську православну церкву св. Михаїла в Гордентоні історичною пам’яткою. Це – перша українська православна церква у Канаді, збудована у 1898-1901 рр., в якій збереглися ікони, привезені переселенцями з Буковини.

1985 – В СРСР на широкофюзеляжному транспортному літаку АН–124 («Руслан») встановлено світові авіаційні рекорди вантажопідйомності.

1999 – В штаті Джамму і Кашмір індійська армія завершила операцію «Віджай» проти сепаратистів, які прагнули приєднати штат до Пакистану. За три місяці ціною вкрай високої напруги військ, створюючи чисельну перевагу, із застосуванням авіації і важкого озброєння Індія змогла звільнити всю територію, зайняту на початку травня кашмірськими моджахедами.

2008 – У результаті тривалих дощів у Західній Україні повінню затопило Чернівецьку та Івано-Франківську області і Придністров’я – протягом кількох загинула 21 людина, багато населених пугктів, включаючи Тираспіль та Чернівці, було затоплено.

2014 – біля власного будинку вбито мера Кременчука (Полтаська обл.) О. Бабаєва.



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети