Історична пам’ять цього дня: 18 серпня

1649 – Богдан Хмельницький підписав з польським королем Яном ІІ Казимиром Зборівський мирний договір
1682 – російський престол зайняв Петро Олексійович Романов
1743 – Джек Бротон сформулював правила боксу
1859 – Французький канатоходець Жан Блонден перетнув Ніагарський водопад, тримаючи на плечах іншого акробата.
1887 – Американський астроном Асаф Холл відкрив другий супутник Марса – Фобос.
1919 – у Кам’янці – Подільському уряд УНР ухвалив низку заходів, спрямованих на боротьбу з єврейськими погромами
1920 – ратифікована 19 – а поправка до конституції США, що надала право голосувати жінкам
1941 – Побоюючись швидкого наступу німецької армії, співробітники НКВС заклали 20 тонн толу, вибух якого зруйнував частину радянські війська підірвали греблю Дніпрогесугреблі Дніпрогесу завдовжки 165 метрів, викликавши 20 – метрову хвилю. Вона змила прибережну міську смугу, плавні Хортиці і дійшла до сусідніх міст – Марганця та Нікополя. У зв’язку з тим, що радянське командування не попередило городян і військових про небезпеку, загинули, за приблизними даними, більше 100 тисяч осіб.1958 – у США вийшов друком роман Володимира Набокова «Лоліта»
1991 – почався державний переворот в СРСР. Президент СРСР Михайло Горбачов взятий під домашній арешт
1992 – заснована Почесна відзнака Президента України, перша нагорода незалежної України 2009 – Грузія офіційно перестала бути членом СНД
2013 – В Києві з нагоди 1025 – річчя Хрещення України – Русі Главою УГКЦ Блаженнішим Святославом (Шевчуком) освячено Патріарший собор Воскресіння Христового, головний собор Української греко – католицької церкви. На церемонії були присутні більше 20 тисяч прочан і представників Української Православної Церкви Київського Патріархату, Української Автокефальної Православної Церкви, Грузинської Православної Церкви.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети