Історична пам’ять цього дня: 14 серпня

історичний календар1385 – укладено Кревську унію – угоду між Польщею і Великим князівством Литовським, що передбачала об’єднання цих країн в єдину державу
1457 – У німецькому місті Майнц надруковано «Псалтир», першу книгу, на котрій було вказано імена видавців – ними були Йоганн Фауст і Петер Шаффер.
1775 – Катерина ІІ видала царський маніфест, який офіційно ліквідував запорізьке козацтво
1880 – У Кьольні (Німеччина) почалась відбудова одного з найбільших у Європі римо-католицьких готичних соборів, збудованого у 873 році і постраждалого від пожежі у 1278-у. По завершенні будівництва в 1437 році 157-метровий Кьольнський собор на чотири роки став найвищою будівлею світу
1917 – рішенням Тимчасового уряду Росії Микола II Романов разом з сім’єю відправлений на поселення до Тобольська
1941 – підписана Атлантична хартія між Великобританією і США
1945 – імператор Хірохіто видав указ про капітуляцію Японії
1947 – Пакистан та Індія здобувають незалежність від Великої Британії опівночі. Пакистан святкує цю подію 14 серпня, Індія – 15 серпня.
1980 – на Ленінській верфі у Гданську (Польща) під проводом Леха Валенси 17 000 робітників починають страйк, що став початком демократизації Польщі і повалення комуністичного уряду Ярузельського.
1983 – На першому чемпіонаті світу з легкої атлетики, що проходив у Хельсінкі, 19-літній український спортсмен Сергій Бубка подолав висоту 5 м 70 см і став чемпіоном світу в стрибках з жердиною.
1986 – в Амстердамі виставлено найбільшу картину у світі – морський пейзаж площею 8 586 квадратних метрів.
1992 – почалася грузино-абхазька війна
2013 – Силами безпеки Єгипту в Каїрі жорстоко розігнано табори прихильників поваленого президента Мухаммеда Мурсі – в ході масових зіткнень з поліцією загинуло 525 чоловік (з них 43 поліцейських) і 3717 чоловік поранено. Тимчасовий уряд був змушений ввести в країні надзвичайний стан, а подекуди і комендантську годину, терміном на один місяць.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети