Історична пам’ять цього дня: 12 серпня

історичний календар1581 – У Острозі вийшла у світ «Бiблiя», звiрeнa зa кiлькoмa aвтoритeтними спискaми, у тoму числi грeцьким – з Вaтикaну, oтримaним вiд пaпи, i слoв’янським – з Мoскви, вiд цaря Iвaнa Грoзнoгo. Ця книгa, нaдрукoвaнa Iвaнoм Фeдoрoвим Мoсквитинoм, з пoлiгрaфiчнoгo бoку є визнaним шeдeврoм слoв’янськoгo книгoдрукувaння, a тeкстoлoгiчнo i дoнинi ввaжaється кaнoнiчнoю.
1836 – закладено перший камінь у будівництво Київського університету імені св. Володимира
1851 – американець Ісаак Мерріт Зінгер отримав патент на швейну машинку, котра була обладнана педаллю для ніг
1865 – Англійський хірург Джозеф Лістер вперше в медичній практиці використав під час операції карболову кислоту (фенол) для дезинфекції інструментів і рук.
1896 – на річці Клондайк (Аляска) знайдено золото
1898 – Гавайські острови анексовані США
1908 – з конвеєра зійшов перший екземпляр автомобіля «Model T» Генрі Форда
1916 – біля Бережан почалися бої за гору Лисоню між Українськими січовими стрільцями та російською армією
1919 – початок наступу об’єднаних армій УНР на Київ та Одесу
1949 – В Женеві підписано міжнародні конвенції про захист жертв війни – про утримання поранених і хворих, про ставлення до військовополонених, про захист цивільного населення під час війни. Вони набрали чинності 21 жовтня 1950 року.
1952 – «Ніч страчених поетів» – в СРСР розстріляно тринадцять підсудних за сфабрикованою справою про антирадянську діяльність Єврейського антифашистського комітету (ЄАК), серед яких було кілька відомих поетів. Всього у справі ЄАК було репресовано 125 чоловік, у тому числі 23 були розстріляні і 6 померли в ході слідства. Згодом всі засуджені по цій справі були реабілітовані.

1953 – менше, ніж через рік після випробування американцями водневої бомби, аналогічний 400-кілотонний пристрій було підірвано СРСР на полігоні в Семипалатинську (Казахстан)
1953 – помер Євген Оскарович Патон український академік, засновник Інституту електрозварювання, проектант моста Патона в Києві
1960 – з мису Канаверал стартував Echo One, перший телекомунікаційний супутник
1962 – вирушив у космос перший український космонавт Павло Попович
1981 – В підрозділі компанії IBM у місті Бока-Ратон (штат Флорида) представлено персональний комп’ютер IBM PC з процесором частотою 4.77 МГц, оперативною пам’яттю 16 кілобайт, який працював на операційній системі DOS 1.0. завдяки відкритій архітектурі IBM PC виявився настільки популярним, що абревіатура PC (персональний комп’ютер) стала асоціюватись виключно з IBM-сумісними виробами. Це дало можливість IBM тривалий час встановлювати стандарти на ринку персональних комп’ютерів.
1990 – поблизу Лубен створено Курган Скорботи в пам’ять про українців, що загинули від Голодомору 1932-33 років
1992 – США, Канада й Мексика підписали угоду про Північноамериканську зону вільної торгівлі (найбільший у світі єдиний торговий простір)
1999 – Набула чинності постанова № 1451 Кабінету міністрів України про закриття з 1 січня 2000 року в країні всіх витверезників.
2000 – у Баренцовому морі затонув російський атомний підводний човен «Курск». Усі члени екіпажу загинули
2010 – У місті Луганськ зафіксовано найвищу температуру в історії України + 42°C в тіні.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети