Історична пам’ять цього дня: 10 серпня

історичний календар708 – В Японії почалась чеканка перших мідних монет.
1539 – французька мова у Франції стала державною мовою замість латини.
1675 – король Англії Карл ІІ заснував Королівську обсерваторію в Ґринвічі.
1792 – Велика Французька революція: штурм палацу Тюїльрі, арешт Людовика XVI
1833 – Невеличке селище Вінді на березі озера Мічиган з населенням близько двохсот чоловік отримало статус міста. Сьогодні воно відоме під назвою Чикаго.
1846 – на гроші, заповідані англійським хіміком і мінералогом Джеймсом Смітсоном, відкрита перша науково-дослідна установа США – Смітсонівський інститут
1876 – в Онтаріо (Канада) зроблений перший у світі міжміський телефонний дзвінок.
1897 – Фелікс Гоффманн, співробіник дослідницької лабораторії фірми «Bayer AG», вперше отримав ацетилсаліцилову кислоту у формі, придатній для медичного застосування. «Bayer AG» зареєструвала нові ліки під торговою маркою аспірин.
1907 – померла Марко Вовчок, українська письменниця, поетеса
1913 – Друга балканська війна закінчилася підписанням «Бухарестського мирного договору» між Болгарією, Румунією, Сербією, Чорногорією і Грецією
1918 – у Києві страчено есера Бориса Донського.
1945 – Японія оголосила про свою капітуляцію.
1985 – На аукціоні Майкл Джексон за 47,5 мільйонів доларів придбав видавничі права на всі пісні «Beetles». Він заплатив за них більше, ніж Пол Маккартні. З цього часу Джексон отримував половину доходів від продажів «Beetles» (іншу половину отримували автори пісень, головним чином Маккартні).
1985 – Альбом Мадонни «Like a Virgin» став першим сольним альбомом жінки-співачки, котрий розійшовся тиражем більше 5 мільйонів примірників.
1988 – Президент США Рональд Рейган підписав розаорядження про виплату по 20 тисяч доларів всім американцям японського походження, інтернованим американським урядом в роки Другої Світової війни.
1988 – помер Платон Воронько, український письменник, публіцист
1991 – Під час заміни однієї з відтяжок обвалилась 646-метрова обвалилась Варшавська радіощогла, найвища споруда на ЗемліВаршавська радіощогла, яка на той момент вважалась найвищою спорудою на Землі.
1995 – На чемпіонаті світу в Гетеборзі (Швеція) українська спортсменка Інесса Кравець встановила світовий рекорд у потрійному стрибку – 15 м 50 см, який і досі не перевершений.
1997 – Український легкоатлет Сергій Бубка вшосте підряд став чемпіоном світу у стрибках з жердиною.
2003 – У графстві Кент зафіксовано найвищу за всю історію спостережень температуру у Великобританії – 38,5 °C (101,3 °F).
2012 – Після опублікування в офіційній парламентській газеті «Урядовий кур’єр» набув чинності Закон про мови Колесніченка-Ківалова «Про засади державної мовної політики».Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети