Історія здолбунівського футболу: рік 1961-й

Продовжуємо знайомити читачів із результатами дослідження історії здолбунівського футболу. Попередній матеріал про 1960-й рік тут.

1961 – й

Здолбунівська  команда  «Локомотив» у змаганнях Львівської залізниці вдруге поспіль посіла друге місце в розіграші кубка Львівської залізниці. Хід цього турніру висвітлювала місцева преса. «У СПОРТСМЕНІВ-ЗАЛІЗНИЧНИКІВ. Розпочався  розиграш кубка Львівської залізниці з футбола. Від Ровенського відділку в змаганнях беруть участь дві команди: Здолбунівського і Ковельського вузлів. У першому турі спортсмени Здолбунова зіграли внічию з командою Стрия (3:3), а ковельці завдали поразки минулорічному чемпіону – станіславцям з рахунком 3:0.» ( Газета «Червоний прапор» №112 (4819) від 06.07.1961 року).

«Закінчився розиграш кубка Львівської залізниці з футболу. Непогано виступили в цих змаганнях спортсмени Здолбунівського вузла. В п’яти зустрічах вони тричі перемогли , один матч звели внічию і лише один програли. Здолбунівці зайняли друге місце в турнірі.» (Газета « Червоний прапор» № 135 (4892) від 11.09.1961 року)

Про виступи здолбунівців в першості області та розиграші кубка матеріалів не знайдено. Чемпіонами області вдруге поспіль стали футболісти рівненського «Спартака». Вони ж вибороли кубок області, перемігши у фіналі команду селища Степань.

Футбольну історію Здолбунова доповнюють  цікаві матеріали з архіву районного віділу освіти.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Цей наказ демонструє системний підхід до розвитку шкільного спорту виходячи з наявних можливостей того часу. Розподіл по видам спорту проводився з урахуванням наявної матеріальної бази та спеціалізації вчителів фізкультури. Зокрема,  розвиток гімнастики та стрільби пояснюється не лише військово-патріотичним вихованням підростаючого покоління, а в першу чергу спеціалізацією вчителів фізкультури. Справа в тому, що значну частину вчителів фізкультури складали відставні офіцери й, відповідно, вчили тому чому могли. Шкільний спорт розвивався завдяки ентузіазму молодих амбітних вчителів і не лише фізкультури. Яскравий приклад – розвиток бігових видів легкої атлетики. Зокрема, праця на цьому терені вчителя історії СШ №1 Віктора Семеновича Колінчасіка.

У СШ №1 футбольним життям опікувався вчитель фізичної культури Юрій Данилович Береза. Саме він створював шкільні футбольні команди СШ №1 від 1954 року. Команда СШ №1 зразка 1961 року, опублікована в книзі Володимира  Остапука  «Перша школа в Здолбунові».фото № 3 Фут. команда СШ1 1961.

Футбольна команда СШ №1. 1961 рік. Фото з сімейного архіву Кулеши Т. С.

Зліва направо: Михайло Піщалюк (капітан команди), Володимир Майкшак, ?, ?, Юрій Менчик, Олександр Гонтар, Володимир Олійник, Ярослав Лабік, Геннадій Куляша, Микола Бришко. Остання четвірка – мешканці «Осади», які успішно виступали за різні команди Здолбунова в 60-70-х роках минулого століття. «Осадою» в той час називали район сучасної вулиці Паркова.таблиця_рік 1961

Результати виступів цієї команди зафіксовано в таблиці, яку надав  Володимиру Остапуку  гравець  команди Олександр Гонтар.

Восени 1961 року футбольна комета «пролетіла» повз їхнє місто, але безпосередньо мала відношення до їхніх молодших товаришів. Це засвідчує наказ Рівненського районного відділу освіти №168 від 19 листопада 1961 року.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Як випливає з наказу в Здолбунові відкрито філіал дитячої спортивної школи  з п’ятьма  відділеннями серед яких на жаль немає відділення футболу. Але це не означає відсутності дитячого футболу в Здолбунові. Він  жив на уроках фізичного виховання, пустирях, галявинах, лугах, всюди, де можна ганяти м’яч. Грали всі і всюди. Так було, є й буде. Тому що це ФУТБОЛ.

Використані матеріали:

Газета «Червоний прапор», 1961 рік.

Володимир  Остапук.  «Перша школа в Здолбунові»

Світлина з сімейного архіву Кулеші Т. С.  

Матеріали з архіву відділу освіти Здолбунівської РДА. 

Юрій Мельник, Володимир  Морозов, Володимир ОстапукВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети