Інтернет добирається до дальніх шкіл району

v shkolah_internetРішенням Здолбунівської районної ради № 52 від 24 лютого 2016 року прийнято Програму створення єдиного інформаційного простору освіти району на період 2016-2018 років, яка розроблена на підставі аналізу та оцінки стану впровадження та використання засобів інформаційних технологій у навчально-виховному процесі навчальних закладів району.

Основними завданнями Програми є вдосконалення комп’ютерної мережі навчальних закладів; забезпечення каналами зв’язку та підключення до глобальної мережі Інтернет сільських загальноосвітніх навчальних закладів; створення системи веб-сайтів усіх навчальних закладів для опублікування кращих освітянських надбань, підтримки колективної та індивідуальної комунікації, формування єдиного освітнього середовища, забезпечення інформаційної інтеграції освітніх ресурсів, інформаційної безпеки та централізованого фільтрування несумісного з навчальним процесом контенту.

На виконання програми передбачено витратити 550 тис. гривень, в тому числі 250 тис. гривень у 2016 році.

У 2016 році відділом освіти пріоритетним визначено забезпечення доступу до Інтернету максимальної кількості навчальних закладів. Станом на 01 липня 2016 року з районного бюджету на вирішення поставленого завдання виділено 50 тис. гривень.

На підставі аналізу та оцінки стану забезпечення навчальних закладів району доступом до мережі Інтернет з’ясовано, що з 34 загальноосвітніх навчальних закладів якісний доступ до мережі Інтернет до початку впровадження Програми мали 10 (7 міських ЗОШ, Здовбицька ЗОШ, Дерманський НВК «ЗОШ І ступеня-гімназія», Мізоцький НВК «ЗОШ І –ІІ ступенів-ліцей). Ще 8 шкіл району були підключені до мережі завдяки спонсорській допомозі, однак мали низьку швидкість, яка не відповідає потребам начальних закладів. Неінформатизованими залишалися 17 загальноосвітніх навчальних закладів (в тому числі 6 шкіл І ступеня) та 3 позашкільні навчальні заклади.

Станом на 1 липня 2016 року до мережі Інтернет з доступом WiFi підключені Білашівський НВК:ЗОШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ, Гільчанська ЗОШ І-ІІІ ступенів, П’ятигірська та Новомощаницька ЗОШ І-ІІ ступенів. Передано на баланс навчальних закладів обладнання, придбане спонсорами, та заключені договори на надання послуг у Миротинській та Івачківській ЗОШ І-ІІ ступенів. Для Кунинської ЗОШ І-ІІ ступенів придбано додаткове обладнання для покращення якості послуг. Здійснюються заходи з підключення до мережі Спасівської, Копитківської та Глинської ЗОШ І-ІІІ ступенів, передача обладнання та заключення договорів на надання послуг в Уїздецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів та Новосілківському НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів-ДНЗ».

Відділом освіти підготовлено бюджетний запит на сесію районної ради на виділення додаткових коштів у сумі 45 тис.150 гривень для підключення до Інтернету Мізоцького будинку дітей і молоді, Здолбунівського районного центру творчості дітей та юнацтва, районної станції юних техніків та навчальних закладів, забезпечення Інтернетом яких є технічно складним через особливості рельєфу місцевості, зокрема, Бущанської , Будеразької ЗОШ І-ІІІ ступенів, Новомильської ЗОШ І-ІІ ступенів, Ступнівського НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів – агроліцей». У цих навчальних закладах планується здійснити підключення за допомогою супутникового зв’язку.

Таким чином, після здійснення запланованих заходів без доступу до мережі Інтернет залишаться 6 шкіл І ступеня (у 5 з яких відсутні комп’ютери), Маломощаницька та Суємська ЗОШ І-ІІ ступенів, підключення до мережі яких можливе лише через супутниковий зв’язок.

Наступним кроком за наявності коштів має стати підключення до Інтернету дошкільних навчальних закладів у віддалених селах, створення внутрішкільних локальних мереж, придбання та оновлення комп’ютерної техніки.

 

Лілія КарпенкоВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети