. Інтернет для дітей – "за" та "проти" | Здолбунів City

Інтернет для дітей – „за” та „проти”

 

Інтернет-технології стали природною частиною життя дітей і сучасної молоді. В сучасних умовах невміння користуватися компю`тером можна порівняти з невмінням писати та читати.

Поширеність інтернету в Україні, за останніми дослідженнями, становить близько 20% (за результатами дослідження gemiusAudienceDo you CEE?). Тобто кожен п`ятий українець користується мережею Інтернет.

 

Цікавий факт!!!! За результатами аналізу ступеня користування інтернет-мережею, Рівненська область посідає останнє місце в Україні і знаходиться на рівні Афганістану. Але час йде і доступ до інтернету постійно збільшується і не тільки в великих містах, а і в селах та малих містах, таких як ЗДОЛБУНІВ.

 

Кожен з нас чуючи чарівне, а часом незнайоме, слово „ІНТЕРНЕТ” відчуває як позитивні так і негативні уявлення. І це пов`язане напряму з віком цих людей, а точніше поколіннями: діти і молодь позитивно сприймають і користуються сучасними засобами, а дорослі – негативно, і особливо коли це стосується дітей і їх зайнятістю за комп`ютером. Спробуємо навести „за” і „проти” даної ситуації.

 

Чим приваблює інтернет дітей та підлітків? По-перше, самостійне пізнання інформаційного світу, яке дозволяє розширити коло інтересів дитини і сприяє її додатковій освіті, привчає до самостійного розв`язання задач. По-друге, інтернет урізноманітнює спілкування дітей, задовільняє потребу підлітків у лідерстві., пошуку нових форм самовираження. По-третє, інтернет дозволяє утамувати інформаційний голод, орієнтуючись у віртуальному просторі дитина вчиться структурувати великі потоки інформації. По-четверте, анонімність і віртуальна свобода, дозволяє моделювати множинні „Я”. По-п`яте, отримати відчуття спільності та приналежності до групи, особливо через соціальні мережі (вконтакті, однокласники, фейсбуці, мій світ та ін.), що дозволяє формувати навички спілкування з людьми..

Однак з позитивом є інша сторона „медалі”. Діти, як найбільш aктивна й допитлива аудиторія, часто першими знайомляться з новими технологіями, такими як інтернет, випереджаючи в технічній освіченості батьків. Відсутність життєвого досвіду у дітей підвищує ризик зіткнення з онлайн-загрозами: насильство, шахрайство, порнографія та отримання особистої інформації з метою злочинного використання. Так, за дослідженням „Знання і ставлення українців до питання безпеки дітей в інтернеті”, проведеним Інститутом соціології НАН України, була виявлена наступна статистика:

  1. понад 28%дітей готові надіслати свої фотокартки незнайомцям у мережі;
  2. 17% без вагань повідомляють інформацію про себе і свою родину. Навіщо така інформація незнайомцям, діти, як правило, не замислюються;
  3. 22% дітей періодично потрапляють на сайти для дорослих;
  4. 28% дітей, побачивши в інтернеті рекламу алкоголю чи тютюну, хоча б один раз спробували їх купити, а 11% – спробували купити наркотики;
  5. близько 14% час від часу відправляють платні смс за бонуси в онлайн-іграх і лише деякі звертають увагу на вартість послуги.

 В цьому і наша з вами  батьки вина.  Так, дослідження показали, що 76% батьків не знають, які сайти відвідують їхні діти. А ви заєте? Пояснення і причини цього є різні: хтось не знає, які ресурси можуть бути небезпечними, хтось не вміє користуватися журналом відвідування сайтів та ін. основна стурбованість у батьків викликана тим, що у дитини погіршується зір від роботи за компютером, тому зазвичай обмежують час користування Мережею. І це теж правильно.

Отже, батькі недостатньо обізнані з тим, як захистити дітей та навчити їх безпечному користуванню Інтернет-мережею. В наступному номері чекайте продовження теми та наших порад.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще не оцінили)
Loading...


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 

Активні відвідувачі

 

 

Архіви

 

 Сайт для Руководителей. Как результативно управлять
 

Реклама