Інновації в застосуванні реєстраторів розрахункових операцій

Кабінет Міністрів України  постановою “Про внесення зміни до пункту 21 вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування” від 09.01.2013 N6 вніс зміни до вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування, відповідно до яких до складу фіскального блоку реєстратора розрахункових операцій повинен входити модуль безпеки, що згідно з технологією, розробленою Нацбанком, забезпечує здійснення контролю відсутності спотворення або знищення даних про проведені розрахункові операції для реєстратора, що створює контрольну стрічку в електронній формі.

Змінами передбачено, що з 1 липня 2014 року суб’єкти господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій (крім електронних таксометрів, автоматів з продажу товарів (послуг) та реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для обліку містяться на контрольній стрічці в пам’яті реєстраторів та реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти) повинні подавати до органів ДПС по дротових або бездротових каналах зв’язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам’яті реєстраторів розрахункових операцій або в пам’яті модемів, які до них приєднані. Зазначені вимоги стосуються також і суб’єктів господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій з приєднаними до них зовнішніми модемами.

Крім того, з 01 січня 2014 року дозволяється первинна реєстрація лише реєстраторів розрахункових операцій, які створюють контрольну стрічку в електронній формі, та електронних таксометрів, автоматів з продажу товарів (послуг), реєстраторів розрахункових операцій з купівлі-продажу іноземної валюти.

Необхідно зазначити, що зміни, які внесені Законом №5518 та набувають чинності відповідно з 01 січня 2014 року та 01 липня 2014 року, не змінюють до вказаних термінів діючі на сьогодні норми п. 7 ст. З Закону №265 щодо обов’язкового надання звітності про використання реєстраторів розрахункових операцій до органів державної податкової служби по дротових або бездротових каналах зв’язку за технологією Національного банку України.

З 1 січня 2013 року для підприємців, які працюють з реєстраторами розрахункових операцій, стало обов’язковим щоденне цифрове звітування до податкової у режимі „он-лайн”. І хоч упродовж першого півріччя ще дозволяється звітувати за старими правилами, податківці радять раціонально використати перехідний період для комфортної адаптації до вимог нового правового поля та сучасної інформаційної доби. Так, аби уникнути ажіотажу наприкінці червня, варто вже зараз потурбуватись про заміну або модернізацію ваших РРО. Тим паче, що інновація покликана усунути незручності для користувачів техніки, які існували раніше. Наразі для платників податків існує два способи переходу на електронне звітування. Перший передбачає придбання реєстраторів розрахункових операцій нового покоління, які створюють контрольну стрічку в електронній формі та містять вбудовані модеми, другий – переоснащення діючої касової техніки та приєднання до неї спеціальних модемів для передачі звітів.

За три місяці спливає піврічний термін, відведений суб’єктам господарювання, які працюють з реєстраторами розрахункових операцій (РРО),  для переходу на сучасні касові апарати з електронною стрічкою. Радимо користувачам касової техніки активніше звертатися до Центрів сервісного обслуговування РРО щодо придбання сучасних касових апаратів чи модернізації існуючих. Новий Державний реєстр РРО, затверджений у березні цього року, розширив перелік дозволених касових апаратів розширено до 14 видів. Найпоширенішими є MINI, DATECS, IKC. У разі неможливості відразу придбати нову касову техніку, відсутності необхідної моделі, варто залишити у сервісному центрі заявку на його покупку. Це буде документальним підтвердженням ваших дій, спрямованих на виконання вимог чинного законодавства.

Нагадуємо, що за неподання звітності про використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО) до органів державної податкової служби в електронному вигляді з 1 липня передбачені штрафні санкції – десять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 Знайти контактну інформацію „сервісників”, які вже готові допомогти  долучитись до цифрового звітування можна  у  податковій інспекції.

Здолбунівська ОДПІ

 

 



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети