Інформаційний запит. Що це?

інфоДля того щоб дізнатись чи запланували вам освітлення на вулиці, чи полагодять трубу комунальники, чи боролись з вуличними псами якісь служби за кошти з бюджету – варто просто запитати це у міської влади в інформаційному запиті.  З 9 травня 2011 року діє Закон України «Про доступ до публічної інформації».

Публічна інформація — це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом. Публічна інформація є відкритою, крім випадків, встановлених законом (ст. 1 Закону). З цього робимо висновок – вся інформація про чиновника і та котрою він володіє-відкрита.

Запит може бути поданий у довільній формі поштою, факсом, телефоном, електронною поштою. Будь-який запит реєструється у відповідній книзі обліку запитів. Відповідь буде надана переважно у письмовій формі поштовим повідомленням або електронною поштою, якщо ви про це вказали у запиті. Строк надання відповіді на запит (ст. 20 Закону). Відповідь повинна бути надана не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту. Якщо запитувач просить велику кількість інформації, то відповідач може продовжити цей термін максимум до 20 днів.
Деякі правила щодо написання 

1. При поданні запиту необхідно вказати наступну інформацію згідно з частиною 5 статті 19 Закону:
– ім’я (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв’язку, якщо такий є;
– загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо;
– підпис і дату за умови подання запиту в письмовій формі.
При недотриманні вказаних вимог розпорядник інформації може відмовити у задоволенні запиту. Пам’ятаємо! Ім’я треба вказувати повністю: прізвище, ім’я та по батькові.Також не забувайте вказувати телефонний номер.

2. Кому ви можете надіслати запит?
– органи самоврядування.
– юридичні особи, що фінансуються з державного, місцевих бюджетів,  — стосовно інформації щодо використання бюджетних коштів;
– суб’єкти господарювання (незалежно від форми власності), які володіють: – інформацією про стан довкілля; – інформацією про якість харчових продуктів і предметів побуту; – інформацією про аварії, катастрофи, небезпечні природні явища та інші надзвичайні події, що сталися або можуть статися і загрожують здоров’ю та безпеці громадян;- іншою інформацією, що становить суспільний інтерес.

3 Необхідно чітко та конкретно сформулювати запит щодо інформації або документів, які вам потрібні. Добре сформульований запит надає розпорядникам інформації менше підстав для відхилення запиту через нечітке формулювання.

4. Вказуйте що хочете отримати інформацію в електронному варіанті. Це значно спростить процедуру отримання відповіді- особливо якщо запит має багато інформації.

5. Нагадайте про відповідальність за відмову у наданні інформації.

Зразок інформаційного запиту для Здолбунівської міської ради. запит

Електронні адреси  знаходяться в розділі контакти на сайтах відповідних структур. Раптом ви не знайшли адреси припустимо КП Міське будинкоуправління. В такому випадку пишіть на адресу Здолбунівської міської ради miskrada@ukrsd.com.ua і в документі вказуйте – Запит адресувати відповідному розпоряднику інформації.

 Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети