Інфекційне відділення Рівненської міської лікарні заповнене вщерть

Рівненській ОДА відбувся традиційний онлайн брифінг щодо ситуації із поширенням коронавірусу.

Спікери – заступник голови ОДА Ігор Тимошенко,  в.о. начальника управління охорони здоров’я ОДА Олег Вівсянник, головний лікар обласної лікарні Іван Зима, головний санітарний лікар області Роман Сафонов, керівниця обласного Центру громадського здоров’я Олена Гандзюк – відповіли на запитання, які наразі хвилюють жителів області.

Модерував захід начальник управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Рівненської ОДА Олександр Поліщук.

Основні меседжі брифінгу:

 • На сьогодні в області 142 офіційних випадки коронавірусу, 6 пацієнтів важких. Лікарні Рівненської області готові надавати медичну допомогу у повному обсязі. Є запас засобів захисту на 10 днів, який щодня поповнюються.
 • В області достатня кількість медиків. Управління охорони здоров’я ОДА формує додатковий резерв для надання цілодобової медичної допомоги.
 • Обласна клінічна лікарня працює у режимі карантину. Усі дії відбуваються виключно до медичних протоколів, що регламентують роботу закладів охорони здоров’я в умовах пандемії.
 • Інфекційне відділення Рівненської ЦМЛ заповнене повністю. Проводиться госпіталізація в інші ізольовані та адаптовані відділення, шляхом розподілу по стану важкості пацієнтів.
 • З 10 квітня медпрацівників обстежують ПЛР-тестами у три черги. Спочатку тестують тих, які мають прояви ГРЗ; потім, які найближче контактують з хворими на COVID-19; далі медиків, які контактували з медперсоналом, що лікує  хворих, і членів родин лікарів, які мають прояви ГРЗ.
 • З початку пандемії на Рівненщині інфікувались 32 медики: три лікарі, 15 медсестер, 14 молодших медичних сестер. Проведено 123 дослідження методом ПЛР, ще більше півсотні зразків в роботі.
 • Діагностика ПЛР-тестів, яку проводять на Рівненщині – визнаний стандарт у всьому світі. Точність тесту складає 99,9 %.
 • Наразі у 3-х аптечних мережах області є експрес-тести, вони не заборонені до продажу. Але гарантовано правильний результат буде тоді, коли тест робитиметься під наглядом фахівця у лікувальному закладі.
 • Обсервації підлягають всі, хто перетинає державний кордон і прибуває в область. На Рівненщині визначено 16 місць обсервації, загалом на 990 місць. Проживання та довезення до місця безкоштовне, харчуватимуться люди за власний кошт.
 • Прямої допомоги бізнесу наразі не передбачено, разом з тим продовжують діяти пільгові програми для підприємців, зокрема, Програма кредитування « 5-7-9», розширені програми підтримки АПК.
 • Сьогодні на Рівненщину надійшов черговий гуманітарний вантаж. Цього разу – це 3870 одиниць засобів захисту для медиків, що необхідні для боротьби з коронавірусом. Серед них – 192 костюми, 2875 масок, 160 бахіл та 651 окуляри. Засоби розподілять між медичними закладами області. Також надійшли 162 упаковки ПЛР-тестів. Їх уже передали в Рівненський обласний лабораторний центр.


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети