Ігор Квачун: я таки засвітив лампочку від сонця

сонячна батареяНа початку травня ми розповідали про здолбунівського електромонтера Ігоря Квачуна, який змайстрував експериментальний зразок вітрогенератора. Детальніше…

Публікація отримала широкий резонанс, сприяла чималій кількості зустрічей, консультацій з питання альтернативних джерел енергії. Одна із таких зустрічей відбулась за участю представників Національного екологічного центру та Екоклубу. На ній також були присутні керівники Здолбунівської РДА, сам Ігор, волонтери. Обговорили проблеми з якими зіштовхнувся експериментатор і порадили не зупинятись, вдосконалюватись, звернути увагу на інші види розробок, що можливі до впровадження в нашій місцевості. Детальніше…встановлення сонячного колектора

Ця зустріч стала ключовою. НЕЦ та адміністрація домовились про співпрацю, а Ігор почав малювати свої нові схеми в товстих журналах і зошитах. Його непокоїв той факт, що пресловута лампочка від вітру не засвітилася, не вистачило потужності вітру та ширини лопатей. Тому на цей раз вирішив скористатись енергією сонця. Невеличка конструкція на даху п’ятиповерхівки в цей раз перевершила очікування. Засвітилася не лише лампочка…але деталі у відео сюжеті!

Слід зазначити, що невелика оселя майстра так і “кишить” корисними штучками. Тут тобі і запобіжники, трансформатори,  стабілізатори, які бережуть побутову техніку від перепадів електроенергії. Відбивачі теплової енергії з фольги покликані гріти квартиру, а не стіни. Ігор розуміє, що чим далі ціна енергії буде вищою, тому вже намагається заощаджувати та вписуватись у ліміти, які сам для себе встановив.енергія сонця у Здолбунові (10) енергія сонця у Здолбунові (7) енергія сонця у Здолбунові (1)

Сім’я Ігоря теж виявляється не відстає від сина. Мама смачно випікає власний хліб, а батько …малює ікони, брат – рік відслужив в зоні АТО.енергія сонця у Здолбунові (2)

Сьогодні, на запрошення Ігоря Квачуна із його новою розробкою приїхав ознайомитись заступник голови Здолбунівської РДА Микола Орлов і ось що він сказав:

Ентузіазму та креативу Ігоря можна лише позаздрити, а самому здолбунівчанину лише подякувати. Він постійно у пошуку, все що сьогодні продемонстровано – зроблено акуратно, на совість. Попри 21-е сторіччя на дворі, а дивитись в окулярах фільм у 3D форматі в звичайні квартирі, де телевізор увімкнувся не із звичної розетки, а від акумулятора, зарядженого сонячною енергією – це ще велика диковинка на Здолбунівщині. Вважаю той заряд позитиву від уваги до Ігоря зі сторони ЗМІ, екологів, громадських активістів лише пішов на користь справі. 

Сам Ігор каже, що остаточно визначився із варіантом монтажу після відвідання виставки у Рівненській ОДА С.Е.Т – 2015 адже розглядав як варіанти виготовлення панелі власноруч так і вже готової. потрібно було лише вибрати виробника, параметри і вписатися у невеликий сімейний бюджет. Результатом задоволений!енергія сонця у Здолбунові (6) енергія сонця у Здолбунові (5) енергія сонця у Здолбунові (4) енергія сонця у Здолбунові (3) енергія сонця у Здолбунові (8) енергія сонця у Здолбунові (9)Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети