І у податковій є свої компроміси

Здолбунівська ОДПІ інформує, що 16 січня 2015 р. в газеті «Голос України» опублікований Закон України № 63-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу». Даний закон вступає в дію на наступний день після його опублікування, тобто 17 січня 2015року.

Податковий компроміс — режим звільнення від фінансової, адміністративної та кримінальної відповідальності платників податків або їх посадових (службових) осіб за заниження податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість, завищення суми бюджетного відшкодування та/або від’ємного значення суми податку на додану вартість та від’ємного значення об’єкта оподаткування з податку на прибуток за будь-які податкові періоди до 1 січня 2014 року. Платник податків під час дії податкового компромісу за такі податкові періоди подає відповідні уточнюючі розрахунки податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість. На подання таких уточнюючих розрахунків не поширюються норми ст. 50 Податкового кодексу України, строк їхньої подачі – 90 календарних днів із дня набрання чинності цим Законом.

Закон доповнює розділ XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України новим підрозділом 92, що врегульовує механізм уточнення податкових зобов’язань з податку на прибуток та податку на додану вартість під час застосування процедури податкового компромісу. Тобто звільнення від юридичної відповідальності платників податків та/або їх посадових (службових) осіб за заниження податкових зобов’язань із податку на прибуток та/або на додану вартість за будь-які податкові періоди до 01.04.14р. з урахуванням строків давності, встановлених статтею 102 Податкового кодексу України.

Сума заниженого податкового зобов’язання  з податку на прибуток підприємств та/або ПДВ сплачується в розмірі 5% такої суми. Тобто 95 % суми заниженого ПЗ вважаються погашеними, штрафні санкції не застосовуються, пеня не нараховується. Подання платником податків уточнюючого розрахунку за періоди, щодо яких не була проведена документальна перевірка, може бути підставою для проведення документальної позапланової перевірки виключно з питань, які стосуються відповідних витрат та/або суми завищення податкового кредиту.

До затвердження форми уточнюючого розрахунку для застосування податкового компромісу можна подати уточнюючий розрахунок за діючою на час подання формою як окремий документ (з поясненням мотивів його подання для застосування податкового компромісу та з переліком (описом) операцій, щодо яких здійснено уточнення показників податкової декларації).

Повний текст Закону України від 25.12.14 № 63-VIII, розміщено на веб-порталі ДФС України  у рубриці «Діяльність».

Здолбунівська ОДПІ



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети