Хто збирає допомогу військовим на свої персональні картки – заплатить податок?

22.07 під час пленарного засідання Верховної Ради України фракція УДАРу відмовилася голосувати за включення до порядку денного поточної сесії Верховної Ради законопроекти № 4172а та № 4173а, що спрямовані на вирішення питань допомоги пораненим, біженцям, армії, сім’ям убитих і зниклих безвісти на Майдані. Про це рішення заявив лідер фракції Віталій Ковальчук.

Як результат даного рішення фракції: 

– Благодійні фонди та організації, які сьогодні займаються порятунком життя поранених і біженців, будуть і далі обмежені розміром в наданні допомоги на суму 1710 грн. – Вся надана допомога, що буде більше цієї суми, обкладатиметься податком; 

– Всі волонтери, які сьогодні збирають на свої картки кошти для закупівлі спорядження для армії, ліків і протезів для поранених, продуктів для біженців будуть змушені заплатити на початку наступного року податок у розмірі 17% від зібраних протягом цього року коштів

– Всі сім’ї загиблих Героїв Небесної сотні і учасників АТО, а так само всі поранені, які збирають на свої картки благодійні пожертвування небайдужих громадян, будуть зобов’язані виплатити на початку наступного року податок у розмірі 17% від всієї зібраної допомоги; 

– 40 сімей, батьки яких пропали безвісти на Майдані під час лютневих подій у Києві, опинилися під загрозою залишитися без допомоги як від держави, так і від благодійників, оскільки їх вже «забули» включити в усі державні програми підтримки Героїв Небесної Сотні, а дані законопроекти повинні відновити це право; 

 За покупку протезів для поранених, а так само за їх психологічну і фізичну реабілітацію після поранень благодійні фонди та організації будуть продовжувати платити податки в розмірі до 50%. 

“Фракція УДАР поставила всіх благодійників та волонтерів під жорстокий удар. Сьогодні тисячі активістів, благодійників та волонтерів рятують Україну – одні із зброєю в руках, інші – збираючи кошти, рятуючи поранених, допомагаючи біженцям і т.д. Своєю позицією фракція показала своє зневажливе ставлення до життя і долі пересічних українців, які не на словах, а на ділі стали на захист своєї країни і своїх громадян, – заявляє Ганна Гулевська-Черниш, директор Українського форуму благодійників. – Ми доти не станемо європейською нацією, цінності якої декларує фракція, поки кожна людина і її життя не стане центром уваги законодавців. І поки депутати продовжуватимуть думати власними корупційними шаблонами, забуваючи або не бажаючи приймати ситуацію її громадян, до тих пір ми не зможемо побудувати відкрите, прозоре суспільство, готове об’єднувати зусилля заради свого майбутнього. І подвійно неприємно, що дана позиція висловлена ​​фракцією, лідером партії якої є Віталій Кличко, засновник благодійного фонду Братів Кличків, співробітники якого так само на практиці стикаються з позначеними проблемами. Ми все ще сподіваємося, що у фракції знайдуться небайдужі члени, готові не відмахуватися від поточних проблем своїх громадян, а сісти за стіл переговорів і знайти компромісне рішення“. 

“Моє ставлення до того, що відбулося сьогодні в сесійній залі Верховної Ради і позиції УДАРу вкрай негативне. Я кажу навіть не про себе (хоча з тих грошей, які перерахували мені, благодійники вже сплатили податок у розмірі десятків тисяч гривень), а про тих, кому потрібна допомога сьогодні і буде потрібна в найближчому майбутньому. Волонтери зараз беруть на себе функції держави, закриваючи своїми зусиллями ті напрямки, де допомога найбільш необхідна. Держава ж не тільки практично нічим не допомагає сім’ям загиблих і постраждалих – у нашому випадку виплати почалися тільки через три місяці під реальним тиском з боку сімей – а й заважає роботі благодійників. Люди, які пожертвували свої кошти, вже сплатили податок, вони перераховували гроші не для того, щоб наповнити казну, а для того, щоб надати безпосередню допомогу постраждалим і тим, хто загинув під час подій Майдану і продовжує гинути на Сході”, – ділиться Наталія Бойків, вдова Героя Небесної сотні. 

Більш детально про зміст законопроектів № 4172а та № 4173а, розроблених представникам благодійного сектора – в Позиції Українського форуму благодійників. 

Контакти
Анна Гулевська-Черниш, директор Українського форуму благодійників 
095322 51 82, anna.gulevska@ufb.org.ua

Джерело : Український форум благодійниківВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети