Хто відродить рівненський футбол

вересПро відродження рівненського футбольного клубу “Верес” говорено-переговорено вже багато. За кожної зміни влади цю тему порушують політики та чиновники. Але далі розмов діло не йшло. Нещодавно ця тема знову прозвучала. Щоправда, цього разу з вуст ветеранів футбольного клубу “Верес” (“Авангард”) та в дуже незвичній інтерпретації.

Нещодавно відбулася зустріч ветеранів рівненського футболу, легендарних гравців “Вересу” з новим керівництвом Рівненської обласної федерації футболу. Очікувано, що серед іншого порушили питання відродження на Рівненщині професійної футбольної команди. Ось тільки ідея, озвучена на зустрічі, виявилась несподіванкою для нових футбольних функціонерів. По суті, пропонується створити команду, яку в переважній більшості фінансуватимуть самі футбольні уболівальники. “Не можливо!” – скажете ви. На перший погляд, так, але, як переконують учасники зустрічі, ця практика існує в Європі. Найяскравішим клубом, який заснували й утримують самі уболівальники, є легендарна та іменита “Барселона”. Створити свою “Барселону” й пропонують легенди рівненського футболу. Та переконані: таке відродження “Вересу” є цілком реальним.

– Хтось має це почати робити. Не говорити, а саме робити. Бо сказано вже багато, але без толку. Тут потрібно кілька моментів, щоб відродження команди “Верес” стало реальністю. Є розуміння влади хоча б у тому, щоб не заважати й віддати стадіон. Команда не може бути без стадіону. Потрібне поле зі штучним покриттям. Потрібно допомога бізнесу, хоча б тієї частини, яка не байдужа до футболу. Але найголовніше – це бажання самих фанатів, любителів футболу відновити свою рівненську команду. Основним фінансистом “Барселони” є самі уболівальники. Чим ми гірші? Я сам готовий дати як мінімум тисячу на “Верес”.

А скільки у нас в області любителів футболу! Якби кожен пожертвував сотню-другу на команду, вже був би непоганий стартовий капітал. Долучити ще підприємства і бізнес, додати підтримку, а головне – розуміння, влади і,  справа має шанси на успіх, – переконує ветеран «Вересу», у минулому легендарний рівненський футболіст Володимир Чирков. – Моєму внуку сім років, він займається футболом. Мені б дуже хотілось, щоб внук грав у хорошій рівненській команді, а не шукав якійсь клуби десь у сусідніх областях. У нас має бути такий собі місцевий спортивний патріотизм. У Рівному є футбольні школи.

Але куди потім зникають футболісти? Так, ідея створення рівненської “Барселони” звучить дивно і фантастично. Це справа 50 на 50: може вийти, а може й ні. Але є шанс, що все вдасться, і “Верес” відродиться силами самих прихильників футболу. Бо якщо нічого не робити, то тоді точно нічого не буде. Я готовий спробувати і вірю в можливий успіх.

Інший ветеран рівненського футболу й екс-гравець “Вересу” Володимир Новак вважає, що основною запорукою успіху в справі відродження команди є любов уболівальників до гри та віра у власні можливості.

– Команди вже немає багато років. Керівництво міста і області кілька разів говорило про відродження “Вересу”. Але далі розмов діло не пішло. Сьогодні Рівне не має власної команди навіть в чемпіонаті області. Уболівальники їздять на футбол в Оржів чи Гощу, а це, окрім всього, витрати. – говорить Володимир Новак. – Ідея створення народного футбольного клубу мені подобається. Єдине питання, як це сприймуть люди, чи  повірять? Бо саме це є головною запорукою успіху.

Сприйняли ідею такого відродження футбольного клубу “Верес” й у Рівненській обласній федерації футболу. За словами першого заступника голови РОФФ Володимира Поліщука, в сьогоднішніх умовах це один із небагатьох шансів відродити команду і повернути великий футбол до Рівного.

– Якби у мене було три руки, я  підняв би їх за цю ідею. Багато часу ми безрезультатно намагалися достукатись до влади із проханням допомогти. Тим більше, це не дасть результату в нинішній ситуації. Ми маємо й можемо розраховувати самі на себе. Показати, на що ми здатні, а тоді з’явиться й підтримка бізнесу, – переконаний перший заступник голови Рівненської обласної федерації футболу Володимир Поліщук. – Великого футболу немає у Рівному, отже нема чого втрачати. Саме тому можна ризикнути всім та відродити рівненський “Верес”. Це цілком під силу десяткам тисяч любителів футболу на Рівненщині.

Ідея відродження рівненського “Вереса” за моделлю футбольного клубу “Барселона” й справді виглядає геть божевільно. Хоча за останній рік українці зробили багато, здавалося б, нездійсненних речей. Можливо, “рівненська Барселона” теж стане реальністю. Поживемо – побачимо.

Олексій КривошеєвВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети