Хто у Глинську зацікавлений у незаконних земельних оборудках?

Глинську громаду знову «колотить». Активісти селяни звернулися до сільського голови Петра Ольховця з проханням надати інформацію про земельні ділянки які надавались у приватну власність чи оренду на території сільської ради з тим щоб з’ясувати хто засіває площу в селі, яку самі селяни планували і просили відвести під громадське пасовище.

Не секрет, що минулоріч 8 гектарів землі там де люди пасли корови були самовільно захоплені фермерським господарством «П’ятигірське», яке і засіяло те поле.

Це зафіксувала перевірка Держкомзему у Рівненській області, яка відбулась у травні 2013 року. Згідно припису від 31.05.2013 року ФГ «П’ятигірське» мало б у 30 денний термін усунути недоліки, а керівник притягнутий до адмінвідповідальності.glynsk (1) glynsk (2)

Як нам повідомили у самому ФГ «Пятигірське», заступник керівника цього господарства, дійсно такий факт мав місце, був припис і штраф 800 гривень на посадову особу і значно більший на саме господарство, який вони сплатили і більше територію НЕ засівали.

Зійшов сніг зими 2014 року і селяни знову б’ють на сполох. Трактори порили канави у землі і знову щось засівали на тій площі. Знову звернення у лютому до Держкомзему. Звідти відповідь у лютому місяці. Мовляв ми ж вже були, припис зробили, землі тепер вільні і належать сільраді тому по питаннях облаштування звертайтесь до сільради. Ніхто напевне не додумався повторно приїхати і подивитись що робиться на тому ж місці що і минулого року, на тих же 8 гектарах.glynsk (31) glynsk (4)

Тобто на думку Держкомзему, сплачених 8800 гривень штрафу – це і є відшкодування завданих збитків селянам за самовільне захоплення 8 гектар та відсутність можливості зробити пасовище? Агов, фермери України! Гайда всі до Глинська. Тут за 8800 гривень штрафу на рік можна захопити (домовитись?) незаконно 8 гектарів. Встигнути засіяти, зібрати врожай і все це по сотці за гектарчик. Рентабельний бізнес. А може це не всі платежі? Може ще комусь перепало від того, що на своїй території не помічає самовільно захопленої землі. Це питання до сільського голови пана Ольховця.

Зверталась пані Ольхова на гарячу Урядову лінію, а у відповідь отримала лист, як у Жванецького, от начальника місцевого ЖЕКа, т.то місцевої адміністрації, яка фактично повторила відповідь Держкомзему. Мовляв 8 га є і відносяться до земель запасу. Ніхто їх не експлуатує.glynsk (61)

На запитання чому б там дійсно не зробити громадське пасовище сільський голова категорично проти такої ініціативи. Петро Леонтійович вважає що одне пасовище в селі є і цього досить, а в іншій стороні села робити пасовище потреби не бачить оскільки через цю територію проходить залізнична колія, що створюватиме небезпеку і людям і тваринам і залізничному транспорту. На що селяни кажуть, що колія тягнеться поздовж всього Глинська і це ніяких додаткових труднощів ще нікому не створювало. Ось надана сільським головою схема існуючого пасовища.glinsk_vidpovid (2)

Нам (ЗС) надіслали фото цьогорічного вигляду тих самих 8 га у Глинську. На фото чітко видно, що вони засіяні. Телефонуємо до ФГ «Пятигірське».pole pid sinokos (8) pole pid sinokos (2) pole pid sinokos (1)

–          Ми нічого не засівали. Того року сплатили штраф і більше справ до цієї землі не маємо.

Жителька села Валентина Ольхова цьому не вірить, тому звертається до прокуратури. Просить розібратись хто і що робить на землях села. Повторно звертається і до сільського голови з проханням надати інформацію про орендаря і власників землі.glynsk (51)

Що мав на увазі П.Ольховець під терміном вищестояща інстанція? Чи треба це розуміти так, що голова самоврядної громади публічно визнає, що державна адміністрація, яку він напевне мав на увазі є вищестоящою організацією? Може комусь варто переглянути Закони України про місцеве самоврядування і повноваження державних адміністрацій….І ЧОМУ пана голову так турбує реєстрація пані Ольхової. Не може ж людина одночасно бути зареєстрована у двох місцях. По цій причині Валентину на сесію не пускає одіозний військовий відставник. Про що ЗС вже писало тут. В порушення будь-яких законів, які дозволяють будь-кому, будь-коли завітати на сесію місцевої ради, бо вони є ВІДКРИТИМИ.

vidmova

Із сільської ради за підписом Петра Ольховця надходить відмова. Пан голова посилається на закон про захист персональних даних. На цей же закон і при подібному зверненні посилались і в Здолбунівській РДА коли не хотіли , щоб здолбунівчани дізнались прізвища гектаросадоводів Шуля. Суд розтлумачив хто і в чому був правий, а хто ні. Як результат –всі хто сприяв незаконнойм приховуванню інформації в РДА вже не працюють, а громадськість, завдяки зусиллям ЗС ці списки вже знає. Видно Петро Леонтійович хоче повторити шлях колег по адміністрації. Тоді він на вірному шляху.

Прокуратура ж не стала закривати очі і оприлюднила свої результати перевірки. Ось вони:

Прокуратурою району проведена перевірка в порядку нагляду за додержанням і застосуванням вимог земельного законодавства при передачі Глинською сільською радою земель сільськогосподарського призначення в оренду.

У ході перевірки встановлено, що між Глинською сільською радою та ФГ «П’ятигірське» 02.08.2013 укладено договір оренди земельної ділянки сільськогосподарського призначення площею 8 га, розташованої поза межами населеного пункту строком на 11 місяців для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Вказаний Договір укладений з порушенням вимог чинного земельного законодавства.

На усунення вказаного порушення прокуратурою району внесено подання.zemla_glinsk

Звідси випливає, що і представники фермерського господарства говорили неправду і сільська рада приховувала факт укладення такого договору.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Хто мав зиск від цієї брехні і утаємниченості? Відповідь у підписах двох сторін під договором! А як же громада села? А як же обов’язок обраного всенародного керівника села сприяти розвитку і задоволенню потреб населення Глинська? Якщо все таки ця оборудка мала йти на користь громаді, на наповнення сільського бюджету, на створення хоч одного додаткового робочого місця чи додаткового блага Глинську то для чого було її утаємничувати і робити з порушенням закону. Знову запитання без відповіді.

За наявною інформацією ФГ “Пятигірське” очолює Середюк Юрій Олександрович. Він же директор ПП “Стюар-АГРО” у Здовбиці, а також технічний директор компанії “Автоленд”, яка зареєстрована за тією ж адресою, що і “Стюарт-Агро”. Він же депутат Здолбунівської райради по П’ятигорам, був членом партії “Сильна Україна”.seredyukfermer
seredyuk_1 seredyuk_2 seredyuk_3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

П.С Продовження історія мала одразу після її оприлюднення і прочитання основними фігурантами. Так сільський голова Глинська зателефонував і багато чого наговорив, але із того справи стосується лише такий факт. Петро Леонтійович повідомив, що все у нього в селі добре, всі перевірки він пройшов і ні за що не хвилюється. До того ж є укладений договір між Здолбунівською РДА та ФГ “Пятигірське” і мовляв чого чіпляємось до сільської ради, вона тут при чому.

Отримали ми цей договір. Читаємо. Укладений 04.03.2014 року дійсно між РДА та фермерами на 8,4 га земельних ділянок невитребуваних паїв.dogovir_rda_glinsk (1) dogovir_rda_glinsk (2)

Стоп! Так це ж не ті дати, не ті розміри і не те цільове призначення. Тому швидше за все мова йде за ЩЕ один кусень землі, яким користується ФГ біля Глинська. До речі орендна плата за рік подібна до суми штрафу за порушення визначене тогоріч. І спрямовується до бюджету сільської ради!

Як роз’яснили фахівці здолбунівського відділення Держкомзему, договора на невитребувані земельні паї за тимчасовими інструкціями має право укладати РДА, а от землі запасу сільгосппризначення – виключно Головне управління Держкомзему, а не Глинська сільська рада. Так що правильно оцінила ситуацію прокуратура, а в минулий рік Держкомзем – цими 8 га користувались без відповідних підстав і укладених правильно документів!Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети