Хто стане головами рад в районі та області?

тронЗавтра сесія обласної ради, післязавтра районної. І на одній і на іншій очікується обрання нових голів та заступників.

Чи вплинуть результати розподілу владних крісел в області на коаліційні домовленості в районі, в кого які є шанси очолити районну раду. Про це мова у сьогоднішньому матеріалі.

Рівненська обласна рада. Претендентів на головні посади декілька: Кучерук від «Батьківщини», Благодир від «Солідарності», Ковальчук від радикалів основні з них. Під таку кандидатуру від Солідарності є шанс не назбирати голосів, Кучеруку можуть закидати багато чого і саме головне недовіряти, тому не виключено що обидві кандидатури, які нині є найбільш обговорюваними не будуть мати підтримки у сесійній залі. Тоді може виникнути кандидатура здолбунівського радикала Володимира Ковальчука. Не вірите, а даремно :)

У районній раді жодна з політичних сил не має більшості, не має сталої підтримки тому слід очікувати на сесію, близьку за сценарієм до міської, коли за регламентом, який суперечить чинному законодавству розпочалась  і пройшла сесія, яка обрала секретарем представника «Батьківщини».

За час з моменту завершення виборів і до сьогодні в районі не чутно було, щоб депутати зібралися обговорити майбутній план життя району, більшість зустрічей стосується лише обговорення кандидатур на голову та заступника голови райради.

Звісно це питання важливе, принаймні для двох людей які займуть ці крісла з непоганим як для району окладом та режимом роботи. Адміністрацію давно пора скорочувати і вводити дієвий виконком для райради, щоб співвідношення робота-оплата праці було розподілене між поверхами на Грушевського, 14 рівномірно.

Тому ці дві посади – ласий шматок хліба, якщо говорити про персональний бюджет особи і доволі примарний з точки зору уособлення влади в районі при хиткій більшості в раді і сильних повноваженнях адміністрації та вертикалі виконавчої влади.

Діючий голова ради Василь Тимощук і його заступник Ігор Жовтанюк, коли вирішували разом іти від однієї політичної сили на вибори, фактично підписували 50% шанс одному із них після виборів залишитись безробітним. Адже новий склад ради навряд чи підтримає представників від однієї партії на обидві посади.

Голосів для повернення Василя Тимощука у крісло голови немає, проте їх немає ні в кого з тих, кого називають претендентами на голову.

А такими наразі є Олег Дацюк, Олександр Бухало, Ігор Жовтанюк. Якщо у середу в облраді буде реалізовано сценарій керівництва облради з числа: РПЛ, Батьківщина, Свобода, то цілком ймовірна узгоджена позиція цих сил і в районній раді. Проте в районній раді місць у президії всього два, а не три, тому навряд чи обидві позиції відійдуть представникам Батьківщини і Свободи. Чекати залишилось недовго.

Свій погляд на майбутній розклад у районній раді надіслав на адресу ЗС і демобілізований боєць АТО Петро Солтис. Пропонуємо вашій увазі і його думку:

Здолбунівська районна територіальна комісія зареєструвала всіх депутатів районної ради і призначила дату першої сесії. Наступна районна рада буде складатися з 34 народних обранців.

  • Партія «Батьківщина» (7 депутатів). Традиційно для цієї партії депутатами стали багаторічні активісти, які чітко розуміють тарифікацію партійної дисципліни, що, безумовно, мотивує. Тому дійсно проти волі лідера цієї партії голосувати ніхто не буде. Хотілося б, щоб моя думка була хибною, але факт прогнозовано відбудеться у день першої ж сесії.
  • «Аграрна партія України» (7 депутатів) хоч і створена у дуже стислі терміни, її представників об’єднує слово «успіх». Успіх чудових управлінців і менеджерів, й хоча вони загалом сповідують принципи «дикого капіталізму», їхній шлях безповоротно прямує до інтересів громади. Вірю, що розум і холодний аналіз приведе їхніх лідерів до правильних рішень.
  • Партія «Солідарність» (7 депутатів) – партія влади у всій красі. Її представників об’єднує націоналізм, що більш простою мовою означає патріотизм. І скільки би бруду не лилося на цих людей, вони планомірно, малими кроками провадять політику становлення державності у нашому районі. При цьому, вони за роки перебування при владі не стали а ні олігархами, а ні «князями». І, на відміну від багатьох попередників, не торгували землею, ресурсами і совістю. Тому позиція твердих переконань і викликає «слину» ненависті у слабких духом.
  • Партія «Самопоміч» (4 депутати) – молода партія, представники якої вирізняються радикалізмом, свіжістю свого бачення, відразою до авторитаризму, а, головне, потужним потенціалом до змін. На мій погляд, представники саме цієї партії зберегли і несуть, більше за інших, ідеали Революції Гідності. Надіюсь, що їхнє перебування у революційному процесі не завадить їм приймати рішення на користь громади. Інакше після хвилі революції залишиться лише піна.
  • Радикальна партія (3 депутати) набирає сили від виборів до виборів. Неординарні нові обличчя в політичному житті нашого району обіцяють конструктивні зміни для простих людей. Їхня відповідальна позиція безумовно приведе до кращих рейтингів на виборах майбутніх. Головне, щоб обіцянки не розійшлися з фактичними діями.
  • Партія «Свобода» (3 депутати), на мою думку, найбільш рушійна сила в Революції Гідності, на Здолбунівщині перетворилась на філію іншої політичної партії. Мені не просто це казати, але Небесна сотня загинула не за ті ідеали, що підтримують деякі «свободівці» в нашому районі. Адже, окрім людської гідності, є гідність чоловіча, і ні перше, ні друге не є товаром.
  • Партія «УКРОП» (2 депутати) представлена зрілими, поважними людьми, які, напевно, особисто собі вже все довели. У них є прекрасний шанс виправдати довіру своїх виборців і всієї громади, яким вони просто зобов’язані скористатись.

Маю надію, що перша сесія районної ради, яка відбудеться 19 листопада, обере достойних голову районної ради і його заступника. Вірю, що обрані керівники одразу почнуть працювати на громаду, а не будуть піднімати собі «убогим» зарплатню. Не буде більше в районі стояти дзвінка тиша, і вхожі в кулуари місцевого політикуму громадяни будуть знати хто, коли і що посмів «розбазарити» у районі та місті.

Можливо, настав час дослідити і порівняти досягнення очільників міста та району, які останнє десятиліття керують Здолбунівщиною. Впевнений, оновленим суду, прокуратурі, поліції буде достатньо матеріалу (документів виключно з «мокрими печатками»), що формується небайдужими громадянами, аби дійсний генетичний баласт нашої громади зайняв своє належне місце, а люди достойні могли конструктивно працювати на користь громади, яку я зі своїми побратимами чесно захищав на війні.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети