Хто сплатив податок на нерухомість – може його повернути

podatokПодаток на нерухомість у 2013 році громадяни не сплачуватимуть. Таке рішення прийняла Верховна Рада України 4 липня 2013 року,  ухваливши у другому читанні Закон про внесення змін до Податкового кодексу щодо об’єктів житлової нерухомості. Відповідно до Закону податок на нерухомість фізичні особи будуть сплачувати у 2014 році за поточний 2013 рік. Крім того,  Законом передбачаються пільги у відповідності до розмірів житлової нерухомості. Так, пільга застосовуватиметься для власників:

– квартир, сумарна житлова площа яких не перевищує 120 м. кв.;

–  будинків, сумарна житлова площа яких не перевищує 250 м. кв.;

– квартир та будинків – 370 м. кв.

Ставки податку будуть диференційовані, а саме:

– для власників квартир – не більше 1 відсотка мінімальної заробітної плати (м.з.п), житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, 2,7 % у разі перевищення;

– для власників будинків – не більше 1 відсотка м.з.п., житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів, 2,7 % у разі перевищення;

– для власників квартир та будинків не більше 1 відсотка м.з.п., житлова площа яких не перевищує 740 кв. метрів, 2,7 % у разі перевищення.

Враховуючи нові правила оподаткування житла, Здолбунівська ОДПІ Головного управління Міндоходів у Рівненській області зауважує, що громадяни, які вже сплатили податок можуть повернути сплачені кошти після набрання чинності цього Закону. Для цього їм потрібно звернутися із заявою до  податкової інспекції. Разом з цим, сплачені кошти в поточному році можуть бути зараховані для сплати податку у 2014 році. Отже, платникам податків не має підстав для хвилювання. Відповідно до Податкового кодексу для подання заяви щодо повернення надміру сплачених коштів у них є три роки.

Здолбунівська ОДПІВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети