Хто спалює здолбунівські ліси і чому мовчить податкова

випалювання вугілля на Здолбунівщині (18)Тиждень тому на «ЧаРівне» з’явився матеріал «Кому заважає сусідство ділків, які палять вугілля в Національному парку та розганяють звірів» (http://charivne.info/…/Komu-zavazha-susidstvo-dilkiv-yaki-p…-), де згадувалася місцева влада.документи по випалюванню лісу (1)

Про проблему, яка описана в матеріалі, мені було відомо й раніше, адже на Гурбах буваю досить часто. А тому, незадовго після призначення, я просив надати мені інформацію стосовно того, чи має підприємець, який проводить там господарську діяльність, усі необхідні дозволи та чи платить податки. Отримав відповідь, що підприємець дозволи має, а податки платить, тільки не в Здолбунівському районі. Бо зареєстрований він не у нас, а в Тернопільській області. І працівники його не зі Здолбунівщини. А тому нашому району від того бізнесу повний нуль. Але дозволи він має. Тоді ця відповідь мене задовольнила.

 Але після матеріалу на «ЧаРівне» я надіслав відповідні листи на Здолбунівську ОДПІ та міліцію з проханням надати письмову інформацію про суб’єкта господарювання, який випалює там вугілля, та перевірити його діяльність. Відповідна реакція надійшла лише від міліції. Як наслідок, вчора, 16 липня, начальник Здолбунівського райвідділу та мій перший заступник особисто відвідали те «виробництво»…документи по випалюванню лісу (2)документи по випалюванню лісу (3)
…Ніколи не був на бурштинових копанках, але по фото роблю висновок, що в нашому районі щось схоже. Загалом випалювання вугілля проводиться у двох місцях, зокрема у лісі неподалік від села Зелений Дуб, а також поблизу Гурбенського монастиря. «Родзинки» до цієї історії додає той факт, що вказана діяльність проводиться на території регіонального ландшафтного парку «Дермансько-Мостівський», тому хотілося б ефективного реагування Департаменту екології та природних ресурсів, чи давали дозвіл на цю діяльність вони? (Як Департамент екології забороняє легально видобувати торф на Здолбунівщині читайте тут – прим.ЗС)випалювання вугілля на Здолбунівщині (13) випалювання вугілля на Здолбунівщині (9)

За інформацією начальника Здолбунівського РВ УМВС О. Панасюка, по даному факту буде розпочато кримінальне провадження за декількома статтями Кримінального кодексу України. Дякую міліції за оперативне реагування. Шкода, що до сьогодні немає жодної реакції на «випалювання вугілля» від Здолбунівської податкової. Так само, як і немає відповідей від податківців на мої листи:
– від 7.07.2015 з проханням надати інформацію про ФОПів та підприємства, які здійснюють розпилювання та обробку деревини (просив надати цю інфу- до 13.07.2015);
– від 2.07.2015 (доручення) щодо залучення податкових механізмів для скорочення тіньової діяльності суб’єктів господарювання району (просив проінформувати до 15.07.2015);
– від 2.07.2015 щодо сплати ПДФО юрособами, які проводять діяльність на території району, але мають інше місце реєстрації (просив надати до 20-го, наразі відповіді немає).випалювання вугілля на Здолбунівщині (6) випалювання вугілля на Здолбунівщині (5) випалювання вугілля на Здолбунівщині (7)

Що ж до випалювання вугілля поблизу Гурбів та Зеленого Дуба, то впевнений, що цей бізнес хтось «серйозний» кришує (і хтось менш серйозний покриває). Не впевнений, що міліція скаже хто саме за цим стоїть, але маю підстави вважати, що правоохоронці зроблять все можливе, щоб дати відповідь, чи проводиться випалювання вугілля в природоохоронній зоні Здолбунівщини з дотриманням законодавчих норм та правил. Якщо ж виявиться, що ні, сподіваюсь – винні будуть покарані.

Сергій Кондрачук, голова Здолбунівської РДАвипалювання вугілля на Здолбунівщині (2) випалювання вугілля на Здолбунівщині (4) випалювання вугілля на Здолбунівщині (16)випалювання вугілля на Здолбунівщині (5)випалювання вугілля на Здолбунівщині (10) випалювання вугілля на Здолбунівщині (14)Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети