Хто не встиг – той запізнився: утилізаційний збір вже діє

utzborХто не встиг придбати нове авто, ввезене до введення нового утилізаційного податку, той понесе додаткові витрати. Податок на утилізацію транспортних засобів почав діяти  з 1 вересня. Здолбунівська податкова роз’яснює:

З серпня поточного року почав діяти Закон України N 421-VII «Про утилізацію транспортних засобів». А з 1 вересня набрав  чинності Закон України № 422, яким внесені відповідні зміни до розділу VIII Податкового кодексу України. Цим Законом запроваджено новий екоподаток за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів (далі – ТЗ). Зазначені зміни стимулюватимуть суб’єктів господарювання до проведення утилізації ТЗ. Суми сплаченого екоподатку за утилізацію ТЗ будуть спрямовуватися на компенсацію витрат, понесених суб’єктами господарювання на проведення утилізації ТЗ.

Платниками податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів будуть особи, які возять на митну територію України транспортні засоби та/або кузови до них, здійснюють виробництво (виготовлення) транспортних засобів на митній території України для їх продажу на внутрішньому ринку або придбавають транспортні засоби в осіб, які не є платниками цього податку згідно діючого законодавства. Тобто, фактично цей податок буде сплачуватись не при утилізації ТЗ, а при ввезенні, придбанні чи продажу ТЗ, які в подальшому підлягають утилізації.

Ставки податку визначені Законом № 422 залежно від класифікації ТЗ за кодом товарної позиції. Так, для легкових авто встановлено ставку податку 5500 грн., для пасажирських, вантажних авто та для спеціальної техніки – 11000 грн.

Механізм розрахунку екоподатку за утилізацію ТЗ не складний й також встановлений Законом № 422. Для розрахунку потрібно кількість ТЗ (кузовів), що підлягають оподаткуванню, помножити на встановлену ставку податку  та відповідний коригуючий коефіцієнт. Наприклад, на митну територію України після 01 09.2013 року ввозяться два нових легкових автомобіля з робочим об’ємом циліндрів двигунів 2500 куб. сантиметрів. Сума екологічного податку на утилізацію ТЗ дорівнюватиме 28160 грн. та розраховуватиметься наступним чином:

Пу = 5500 грн.*2,56*2= 28160 грн.

де 5500 грн – відповідна ставка податку, визначена пунктом 246-1.1 статті 246-1  Податкового  Кодексу України;  2,56 – відповідний коригуючий коефіцієнт, визначений пунктом 246-1.2 статті 246-1  Податкового Кодексу України; 2 – кількість транспортних засобів .

При цьому деякі платники податків звільнені від сплати екоподатку на утилізацію. Так звільняються від сплати цього податку імпортери, вітчизняні виробники ТЗ, які прийняли на себе зобов`язання забезпечити утилізацію знятих з експлуатації вироблених ними ТЗ. Якщо вироблені ТЗ експортуються за межі України, то сплачувати екоподаток за них не потрібно. Також зможуть користуватися преференціями особи, які придбаватимуть на території України ТЗ, які були вперше зареєстровані до 01.09.13 р. Слід зауважити, що існує ще низка пільг, в тому числі для імпортерів ТЗ, закріплених статтею 240.6 Податкового кодексу України. У свою чергу пунктом 242.3 статті 242 Податкового кодексу України визначені випадки, коли ТЗ не є об`єктом та базою оподаткування. Зокрема до них віднесені ТЗ, що реалізуються для інвалідів, або ТЗ спецпризначення, сплата вартості яких здійснюється з держбюджетів.

Ще однією новацією є те, що  при переході права власності на транспортний засіб, з якого сплачено податок за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів або не сплачено такий податок у зв’язку із звільненням, попередній власник транспортного засобу передає наступному власникові довідку про сплату цього податку або довідку про звільнення від сплати цього податку за формою затвердженою постанову Кабінету Міністрів України від 18.09.2013 №685 «Про затвердження форми довідки про сплату екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів та форми довідки про звільнення від сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів». Форми довідок розміщені на офіційному сайті Кабінету Міністрів України за адресою http://www.kmu.gov.ua/control/uk/cardnpd. Після 1 вересня 2013 року новий ввезений або виготовлений транспортний засіб можна зареєструвати в ДАІ за наявності  зазначеної довідки. Впровадження в дію норм постанови забезпечить реалізацію права власників транспортних засобів, які сплатили екологічний податок або звільнені від його сплати відповідно до законодавства, на отримання безкоштовної послуги з утилізації знятих з експлуатації транспортних засобів.

Здолбунівська ОДПІ, фото golos.com.ua



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети