Хто може позмагатися за крісло голови Здолбунівської РДА?

претенденти у здолбунівську РДАЧого за нього змагатися ніхто толком не знає, бо окрім купи обов’язків, витрачених нервів і народного невдоволення це крісло мало що іншого принесло своїм володарям, чи швидше тимчасовим «сидільцям» у ньому. Але після заяви на відставку нинішнього голови РДА Олександра Бухала, саме час порозмірковувати про наступників.

Але для початку вихідні умови, з якими прийдеться мати справу новому орендарю крісла на третьому поверсі по вул.Грушевського, 14:

 • Початок адміністративної реформи та децентралізації, а отже змін меж району
 • Жорсткі обмеження щодо заповнення вакансій, низькі зарплати для всіх в т.ч голови і заступників голови РДА
 • Високі очікування громади щодо швидких змін в житті кожного
 • Всі з усіма розсварені у районі: регіонали з помаранчевими, помаранчеві самі між собою і смітник для О.Бухала, якого не було навіть для В.Шуля тому підтвердження
 • Фаворитство Блоку Порошенка і Народного Фронту, які набрали більшість на останніх виборах як в районі та і в країні
 • Відсутність відносно нових «облич» в активній частині громади, яка приймає участь у більшості громадсько-політичних заходів
 • Занепад економіки району, зубожіння більшості населення

Можемо передбачити список необхідних умов, які мають бути, щоб відбулось призначення нового голови РДА:

 • Приналежність до партій, що мають найбільші парламентські фракції у ВРУ нового скликання
 • Приналежність до однієї із груп впливу (не одинак) в районі (групи навколо В.Тимощука, О.Дацюка, аграро-регіонали)
 • Прізвище претендента «на слуху»
 • Є хоч одна П: порядність, професіоналізм, патріотизм і одна М: молодість, мудрість, майданоприхильність

Важливо, що сам претендент  хотів займатися цією роботою, оскільки з ймовірністю 99% можна говорити, що розширювати коло пошуків претендентів не будуть і когось стороннього, навіть якщо у нього побільше комплекти ПМJ шукати і запрошувати не будуть. Яка «тусовка» переможе у впливі на майбутнього губернатора «Чугуннікова-Муляренко» та серед своїх і делегує когось на крісло. Не в наших традиціях відмовлятись на користь професіоналів-не політиків. У єдинборстві «Его – Альтруїзм» завжди перемагає українська буква Я.

Тепер ймовірні персоналії:

олег дацюкГрупа бізнесо-політика Олега Дацюка для якого і бізнес це політика і політика  то бізнес. Зазнала нищівної поразки, як на виборах до ВРУ так і через відставку, поки що не прийняту Президентом, креатури Олександра Бухала. Ті хто добре знайомий із цією групою то могли помітити, що Олег Євгенович може запросто кричати «Юлі волю» чи носити футболку ПТН-ПНХ, але жодного разу не чутно було «Шуля у відставку!» чи «Ольшевський, де сміттєвоз за півмільйона?». Бізнес не терпить голосних необдуманих фраз, тому швидше за все пропонувати когось на посаду голови РДА ця група не буде, але придивлятись до майбутнього керівника стане обов’язково. Так само як і налагоджувати з ним стосунки теж буде намагатись. Тому що бізнес є бізнес та ще й попереду вибори д о місцевих рад. За Бухала і його провальне керування прагнутимуть найшвидше забути і звалити все на самого Олександра. На деякі посади в самій адміністрації в т.ч серед заступників голови – це буде нова стратегія цієї групи. Валентина Бондарчук, Світлана Ніколіна, Елла Стеценко, Олександр Колінько – серед претендентів потрапити в новий склад РДА, звісно суб’єктивно, на нашу думку.

Група «колишніх». Із падінням режиму Януковича і різким спротивом у суспільстві втратили можливість на публічне представлення у політиці, тому все на що можуть розраховувати – на перехід в інші кольорові штаби  і партії та бізнес –підтримку нової влади в обмін на бізнес-спокій.

Ні мельніківці, ні тігіпковці і тим паче колишні регіонали не мають кандидатури на посаду голови РДА. Список гектаросадоводів ще ж не встигли забути, брехливе партійне Дзеркало теж ще відпльовується «добровільно» підписавши ми його.

nastav chas zminy TimoshukaГрупа голови райради В.Тимощука може дозволити собі «розродитись» великою кількістю прізвищ:

Любомир Кінах, Юрій Пшеничний, Сергій Кондрачук, Олег Сумко, Юрій Лиморенко. Дозволимо собі спрогнозувати, що основними в цьому списку є двоє. Отже,

Юрій Лиморенко – 43 річний мізоцький бізнесмен. Член ВО «Батьківщина» до останнього часу, оскільки там же знаходився і нардеп Валентин Королюк, помічником якого і був Юрій Павлович всю депутатську каденцію. Має досвід на посаді заступника голови РДА і доволі успішно розібрався у специфіці бюджетного процесу в системі державної влади. Активний учасник революційних подій в Україні. Мав свого часу конфлікт із місцевим «УДАРом», який навіть вилився у публікації проти п.Юрія. Має власну думку, але досі емоційно її відстоює, часто піддається на словесні провокації і бере на себе вогонь у сесійній залі райради, депутатом якої є нині. Був одним із претендентів по посаду голови РДА після звільнення Світлани Ніколіної, мав пропозиції у розпал революції зайти в команду Шуля. Відмовився. Під час обговорення кандидатури Олександра Бухала зняв свою кандидатуру у присутності голови ОДА Рибачку у Здолбунові.

Тож оцінюємо шанси як 50% і шанси на заступника як 75%, начфінвідділу 100%

Сергій Кондрачук – 28 річний нині голова ОВК ще пару днів і поки що екс-редактор районної газети, член УДАРУ, депутат райради. Активний учасник усіх революційних подій, гострий на слово, емоційний, готовий до радикальних рішень і дій. Із управлінської діяльності в актив може занести поки що лише 1 рік редакторської діяльності. Та і то при сприятливих обставинах – невеликий колектив, гарантовані анти конкурентні надходження від держави за розміщення передвиборчої реклами, нескладний режим роботи в газеті. До цього подібна робота на дротовому радіо. Досвіду малувато, спеціальних управлінських знань теж, але є якісний досвід депутатської діяльності та майже бездоганне виконання тричі повноважень голови окружної виборчої комісії і щоразу у складних умовах. Це свідчить про велику стресостійкість та працездатність Сергія Юрійовича. Близький соратник Василя Тимощука, активіст здолбунівської сотні самооборони, яка до речі декларувала свою аполітичність. Існує вірогідність великого ступеня залежності від старших колег по партії при намаганнях приймати власні рішення в т.ч кадрові. З іншої сторони це може бути і ознакою злагодженої роботи двох гілок влади в районі та накопичення потрібного досвіду. Не є компромісною фігурою для груп колишніх  і бізнес-політиків.

Оцінюємо шанси: голова РДА – 51%, головний редактор – 52%, начальник відділу, управління в РДА – 0%, заступник голови РДА – 0%

Є ще кандидати, які можуть претендувати на цю посаду через лобіювання вище районного рівня. Це може бути кандидатура від нового губернатора, нового нардепа – мажоритарника, громади району врешті-решт.

Олександр Андріюк – депутат Рівненської обласної ради, успішний підприємець, він може але не захоче.

Руслан Шевчук – директор здолбунівського вищого професійного училища залізничного транспорту. Йому добре і на свому місці, тому якщо навіть і запропонують він буде добре думати чи розмінювати стабільність на порохову бочку.

Любомир Кінах – екс-голова Здолбунівської РДА, він часто виникає там, де його не чекають. Списувати з рахунків зарано, але для нього комфортніша позиція підприємця при лояльній до його бізнесу владі.

Лідія Балабат – сільський голова на Здолбунівщині. Лідер у просуванні нових ідей місцевого самоврядування у сільських громадах Гільчанського напрямку. Вміє і залучає міжнародну технічну допомогу і грантові кошти в громади, знаходить компроміси з різними гілками влади. Нікуди не проситься, але я як 1/65000 здолбунівської громади вважаю, що ця людина недовикористовує свій потенціал і тому її досвід ще має знадобитися здолбунівчанам. Якщо і не в структурі РДА то наприклад, заступником чи головою наступної районної ради.

Ігор Жовтанюк – кандидат економічних наук, екс-начальник управління економіки Здолбунівської РДА, успішний банкір. Та ж сама ситуація, що і з Русланом Шевчуком. Шило на мило міняти ніби сенсу не має, а на першу-другу посаду міг би і задуматись. Не багато у нас в районі кандидатів наук.трон

Маєте свої варіанти, кандидатури? Пропонуйте і аргументуйте у коментарях.

Микола ОрловВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети