Хто має право пільгового проїзду в маршрутках

Відповідно до Закону України “Про автомобільний транспорт” підприємства всіх форм власності та підпорядкування, які виконують перевезення пасажирів, зобов’язані забезпечувати права на пільги громадян щодо користування транспортом загального користування, до якого, зокрема, відносяться автобуси, що виконують перевезення пасажирів на маршрутах загального користування в режимі маршрутного таксі.
Законом України “Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України” від 28.12.2014 р. № 76-VIII внесено зміни до законів України щодо вилучення права окремих категорій громадян на пільговий проїзд (учасники війни, ветерани праці, особи, на яких поширюється чинність Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, жертви нацистських переслідувань, діти війни, інваліди ІІІ групи).

Право окремих категорій громадян на пільговий проїзд визначено базовими законами України.
З 1 червня 2015 року не обмежується право на без­оплатний проїзд для таких категорій громадян: учасники бойових дій; інваліди війни; постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи особи, віднесені до категорій 1-2; діти-інваліди, інвалідність яких пов’язано з наслідками Чорнобильської катастрофи; реабілітовані особи, які стали інвалідами внаслідок репресій або є пенсіонерами; ветерани військової служби, органів внутрішніх справ, державної пожежної охорони, Державної кримінально-виконавчої служби України, ветерани служби цивільного захисту Держспецзв’язку України; інваліди І та II груп; діти-інваліди та особи, які супроводжують інвалідів І групи або дітей-інвалідів (не більше однієї особи, яка супроводжує інваліда І групи або дитину-інваліда); батьки загиблого військовослужбовця, діти з багатодітної сім’ї.
Крім того, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 17.05.1993 р. № 354 “Про безплатний проїзд пенсіонерів на транспорті загального користування” пенсіонерам за віком надане право безоплатного проїзду міським та приміським транспортом.

Вікторія КОВТОНЮК, 
начальник відділу персоніфікованого
обліку пільгових категорій населення Управління соціального захисту населення
Здолбунівської РДА.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети