Хто крайній? Казначейство, влада? І де сміттєвоз для Здолбунова?

groshiВ одній із наших публікацій, яка стосувалась невиконання міським головою своїх планів відремонтувати здолбунівські дороги до 01 липня ц.року,  в коментарях один із дописувачів все наполягав не винуватити міську владу, бо ж бачите, що в країні робиться: держказначейство нічого не проплачує, тому й дороги не ремонтуються. Сергій Кондрачук з цього приводу підготував статтю, опублікував її в комунальній газеті Здолбунівського району, де, наприклад, в.о міського голови Палій О. говорив про те, що й за сміттєвоз кошти казначейство не проплатило й з тієї ж причини  ремонт доріг не виконується.kaznachejstvo_1

За тиждень з’являється інформація від самого казначейства в Здолбунівському районі. Начальник якого пані Руслана  Рядченко говорить: ніяких заборгованостей у районі немає, станом на 05 липня. За сміттєвоз заплачено ще у січні-лютому!! Агов, панове міські голови чи в.о. й депутати, а де ж сміттєвоз?? Дороги не ремонтуються, тому що отримувач бюджетних коштів приводить у порядок документацію, щоб мати право отримати бюджетні кошти. За нашою інформацією, мова йде про елементарні, але водночас грубі помилки в документації зі всіма необхідними підписами й печатками. Інші ремонти капітальні проплачені, а роботи досі не розпочаті. Панове бюрократи, ви ж розберіться, бо народу байдуже, через кого не робиться те, що має робитись, тінь падає на всіх.kaznachejstvo_2

І як бути з інформацією, яка прямо свідчить, що хтось лукавить? І хто ж лукавить? В.о. міського голови- улюбленець прокуратури, сільські голови, автор чи держказначейство? Щодо інших платежів, то є інформація, що не обійшлось без драматичного тижня з’ясування стосунків. Джерела кажуть, заборгованості таки були й були суттєві. А далі, за словами Сергія Кондрачука, мала місце наступна ситуація. Він зібрав дані станом на 02 липня 2013 року, в т.ч. по міській і 5-6 сільським радам. Після звернення за коментарями до держказначейства – коментарів не отримав, натомість отримав дзвінки з різних установ із проханнями, вимогами щодо статті, мало того, третього-четвертого липня до автора телефонували з сільрад і повідомили про несподівано проплачені кошти, тому можна зробити висновок: щоб з’явилась стаття-відповідь у газеті 12.07 з поясненнями казначейства про відсутність непроплачених платіжок станом на 05.07, то воно…проплатило платіжки, що лежали в них  терміново 03 та 04 липня. З іншої сторони, якщо у Здовбицької сільської ради не було повної необхідної суми на придбання приміщення для нового садочка, то її й не було звідки проплатити. Проплатили першу частину суми, а ось нещодавно, як з’явились кошти на другу частину, то оплатили й її. Та й за правилами казначества платіжки не можуть знаходитись там непроплаченими більше 30 днів, і зарплати регулярно районною владою видаються з кредитних коштів, зайнятих у казначейства, не кажучи вже про відпускні вчителям – повідомило нам інше джерело. З іншої сторони ми знаємо, як ці 30 днів можна перетворити на декілька місяців. Це коли ви приходите із платіжкою, а вам кажуть: не кладіть її, бо грошей немає, коли будуть – ми вам повідомимо, тоді й прийдете. Дивно, але ніхто з героїв публікації до цього, а також жоден із депутатів у жодному ЗМІ (звісно, за виключенням п.Сергія) публічно не наважувався пожалітись на якісь затримки в проплатах і не вимагав скасування ганебної практики розпорядження не своїми коштами казначейством по декілька місяців. Може, це просто гра на публіку, переведення стрілок? Не чули ми висловлювань не тільки сільських голів, а й мера п. Ольшевського та голови райради п.Тимощука. А мовчання, як-то кажуть, – згода, примирення із тим, що є. Корпоративна належність до владної касти дорожча ніж власна громада? Добре, що є журналісти, які вимірюють рівень добробуту населення станом його гаманців, благоустроєм населених пунктів і посмішками на обличчях, а не кількістю обіцянок політиків на папері.

Які напрошуються висновки?

1.Територіальні громади завдяки розбурханому клубку мовчання і заручництва отримали проплату необхідних платежів.

2. Керівництво району, напевне, “отримало на горіхи” від обласного, що не вміють стримати балакучих журналістів у районі.

3. Керівництво міських і сільських рад або не володіє інформацією, які платежі зроблені, які – ні й за що, або свідомо вводить в оману людей,  чи лукавить, чи переводить стрілки.

4. Держказначейство спробувало зіграти в гру на випередження, але один випадок навряд змінює ситуацію чи політику держави в цьому питанні взагалі.

5. Публічності й прозорості нашій владі ще о-го-го як не вистачає, щоб вийти й простою мовою людям пояснити, що та чого відбувається із проплатами бюджетними коштами.

Микола Орлов

 

 Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети