Хто і з чим йде на місцеві вибори на Здолбунівщині

хто хоче змінЧерез місяць хтось буде відкорковувати шампанське, хтось рахувати потрачені гроші на невдалу виборчу кампанію, хтось зализувати болючі удари від «невдячних виборців», а дехто, можливо зовсім несподівано, прокинеться із депутатським значком.

Головне, щоб до місцевих рад прийшли свідомі, кваліфіковані , сміливі, прогресивні народні обранці.

Чекає на зміни і оновлення міська влада Здолбунова. Вона, нагадаю, а кому вперше скажу, складається із міського голови, виконавчого апарату ради і самих депутатів. Цього разу ми будемо обирати 26 депутатів і це найменша кількість  за всі 6 скликань ради. У нинішньому складі було обрано 36 депутатів із них 19 належать до фракції «Батьківщина», тому все управління містом протягом останніх п’яти років залежало лише від двох людей – Ігоря Ольшевського та Олега Дацюка. Один давав вказівки апарату управління, інший мав вплив на депутатський корпус, як керівник місцевого партосередку. Тому за  все, що зроблено у місті за цей період можна і треба питати у цих двох людей.

Рівненська “Батьківщина” влаштувала демарш за вказівкою київської газової принцеси у минулому, щодо перевірки тарифів на комунальні послуги. Запросили чомусь на зустріч керівника обласної податкової Зайцева з вимогою провести перевірку собівартості витрат, що їх житлово-комунальні підприємства закладають у тарифи. Адже, чим більшу собівартість власних послуг зазначають комунальники, тим вищими стають тарифи та рахунки, які приходять людям. Але хто перевіряв фактичну собівартість? Де гарантія, що вона не є завищеною?

«Ми, представники політичної партії «Батьківщина», депутати, звертаємося до нашої податкової адміністрації з проханням чесно перевірити і дати нашим людям офіційну чесну відповідь наскільки є обґрунтовані тарифи на послуги житлово-комунального господарства, за якими наші громадяни вже у жовтні отримають платівки. Адже податківці живуть в тих же будинках, що й наші громадяни, –звернувся до начальника ГУ ДФС. Микола Кучерук. http://charivne.info/rivne-news/Kucheruk-khoche-pereviriti-tarifi-ta-posluhi-rivnenskikh-ZhKH

 По-перше, до чого тут податкова, яка не перевіряє собівартості послуг на підприємствах, перевірку обгрунтованості здійснює державна фінансова інспекція.

По-друге, а чому б цей політичний флеш-моб не перенести і до Здолбунова. І запитати керівнику місцевої «Батьківщини» податкову і директорів комунальних підприємств про тарифи на комунальні послуги?

А немає цього цирку з тарифами у Здолбунові тому, що одне комунальне підприємство належить все тому ж Олегу Дацюку (він кінцевий бенефіциар, що отримує доход від ТОВ КП), а решта засновані міською радою, де у «Батьківщини» 50+% депутатів.

Ось, наприклад, у Кіровограді самі депутати організували комісію з перевірки тарифів, прийшли до АНАЛІТИЧНИХ висновків про їх стан і вийшли з пропозиціями по їх зміні. http://www.pravdorub.kr.ua/news/kirovohrad/u-kirovogradi-mozhut-zmenshiti-tarifi-na-teplo.html Це і є депутатська робота, це і є відповідальність перед мешканцями, а не телеефір з податківцями, які через тиждень відпишуться, що перевірка не у їх компетенції.

До речі, про компетенції.

Хто чув  про організовані навчання депутатів, кандидатів у депутати, чи знову механіки будуть очолювати бюджетну комісію, а міліцейські пенсіонери – комісію з питань комунальної власності? http://www.zdolbyniv.rv.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=5:2011-05-06-14-25-50&catid=19:members&Itemid=8

Нещодавно, був організований громадською організацією ЗЕОН дводенний тренінг по бюджетній політиці. Для ВСІХ бажаючих. З діючих депутатів прийшов один, з числа потенційних кандидатів у депутати – чотири. А виступаючими були в тому числі два голови бюджетних комісії місцевих рад попереднього скликання. Для чого навчання, якщо в раді потрібні не голови, а руки? Це запитання до тих кандидатів і керівників місцевих партійних осередків, які завтра будуть знову битися за потрапляння у бюджетну комісію, знаючи із бюджетної політики лише слово гроші.

«Самопоміч», навіть опитування в Інтернеті робила щодо прозорості бюджету, питала як то і що зробити, щоб слідкувати за бюджетними витратами, а от на тренінг чомусь теж ніхто не прийшов. Щоб щось контролювати, панове, потрібно розбиратись в тому, що контролюєте. Тоді – це фаховість, а в іншому випадку – політика. Хоча,  в активі у хлопців є багато вишколів патріотичного і спортивного штибу і навіть одна сесія по стратегічному плануванню розвитку міст. До речі, багатьом дуже імпонує гасло «Самопомочі» – Візьми і Зроби. Дуже сподіваємось, що цим гаслом послідовники Садового будуть користуватись активно і нині і пізніше і в першу чергу по відношенню до самих себе.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Щодо гасел, так це взагалі весело. Здається у київських штабах так і не переключилися із парламентських виборів на місцеві.не місцеві лозунги

Ось як можна ці гасла зреалізувати на місцевому рівні? Звідси висновок – ці гасла розраховані на «зомбі-аудиторію», т.то тих хто хоче це чути, не знаючи, що це компетенція не сільської чи міської ради.

Багато відомих здолбунівчан і рівнян опинилися у списках Аграрної партії, найвідоміші з яких це місцевий підприємець і депутат облради Олександр Андріюк, а у обласному центрі Віктор Матчук. Що спонукало їх йти до місцевих рад та ще й у складі партії, яка асоціюється із Володимиром Литвиним, знаним «гнучким» політиком, який у своїй гнучкості міг конкурувати із Леонідом Кравчуком, невідомо.  Хіба що розрахунок на слово «Аграрна»? Може десь у селах і спрацює це, особливо у мізоцькій частині району, у місті з таким брендом та персоналіями, думається важко розраховувати на перемогу.

Радикали поки активні виключно за рахунок Володимира Ковальчука, розголосу додав і скандал із затриманням Ігоря Мосійчука, нардепа, який разом із Володимиром були на дні Здолбунова. Стратегія молодого політика зовсім не нова – побільше «гречки». Чи оцінять це виборці чи ні покажуть вибори, але те, що деякі вже зроблені роботи, придбані матеріали потрібні в місті і за це вже не одна людина сказала Володимиру «дякую» – це факт. Якби ще не так очевидні були акценти у часі, що збігаються з виборами, то цей політик міг би швидко здобути у кого  авторитет , у кого заздрість від бідного здолбунівчанина.

Залізничники старт своєї кампанії провели із партійним прапором на відремонтованому БТРі на день міста. На тому свою компанію можна і закінчувати. Ремонтували прості залізничники, а прапор вивісили політики. Всі голоси, які будуть в місті від «Відродження», це швидше всього лише за корпоративної підтримки «Ай своїх підтримаю, разом працюю, то може щось зробить для мене колись». Залізниця і місто як були тісно пов’язані так і будуть, не залежно від того чи будуть представлені партійні прапори у сесійних залах місцевих рад.

Провладна партія Президента БПП «Солідарність», яка поглинула частину ударівців, народнофронтівців не претендує на унікальну ідеологію і чесно кажучи, мало що зробила в частині партійного будівництва та поширення тієї ж ідеології партії, бо вона нерозривно була пов’язана із ініціативами власне Президента. Тому в похід за депутатськими мандатами із цією партією вирушають ті, хто хоче успішного впровадження децентралізації, яку так само успішно саботують сільські голови та мер Ольшевський. Також в планах БПП впровадження прозорої бюджетної політики в місті, оскільки досі міський кошторис приймається за півгодини, без обговорення, без залучення громадськості та експертів. http://www.zdolbunivcity.net/pidvalna-sesiya/ Лідером у поході до мандатів районної ради є Василь Тимощук, нинішній голова райради, лідером до міської ради є Микола Орлов, заступник голови Здолбунівської РДА. Є безліч справ, якими з користю для здолбунівчан можна зайнятись у міській раді. Нагадаємо, хоча б ті, які вже звучали на сторінках ЗС від Миколи Орлова

Здолбунівські проекти останнього десятиліття, які  можна і треба переглянути:

 1. Псевдопішохідна вулиця ім.Богдана Хмельницького. Ні люди ні машини на ній не почуваються добре.
 2. Стадіон Локомотив давно потребує осучаснення, розширення і конкурсного підходу до обслуговування та експлуатації.
 3. Площа на місці стадіону Колос – потребує негайного планування саме спортивного комплексу, щоб земля не відійшла під приватні земельні ділянки. Зважаючи на те, що навколо вже ростуть як гриби будиночки вже можна передбачити складності будівництва чогось великого, зважаючи на будівельні норми, відстані, рівень шуму тощо.
 4. Функції та якість робіт комунальних підприємств КП Здолбунівське, БТІ, МБУ
 5. Ваги для вантажних автомобілів для визначення реального тоннажу який курсує вулицями міста
 6. Облаштування справжнього місця для купання і відпочинку у гідропарку та на старомильській водоймі, а не «місця заходу у воду»
 7. Ліквідація усіх кіосків, що псують загальний вигляд міста
 8. Нанесення якісних дорожніх розміток, особливо перед усіма навчальними закладами
 9. Ремонт вулиць за договорами з вказаним гарантійним терміном та якістю робіт.
 10. Ремонт багатоквартирних будинків з можливістю використання праці жителів замість квартплати з прийомкою виконаних робіт комісією за участю жителів під’їзду, де виконувався ремонт.
 11. Ініціювання громадських робіт та співпраця із центром зайнятості, міліцією, судом щодо направлення працівників для громадських робіт по благоустрою міста. І не на кладовища, як нині, а у яскравих жилетах і надписом «Спокутую провину перед містом» по центру міста зачищати його від свого ж бруду (мова йде виключно про порушників правил благоустрою міста)
 12. Відкритість міської ради перед громадою та ЗМІ.
 13. Обрізка дерев цивілізованим способом із забезпеченням естетики міського простору
 14. Ремонт вулиць проводити комплексно: дорожне покриття, пішохідна доріжка, придорожні дерева (впорядкування чи навпаки викорчовування), розмітка.

Швидше всього, боротьба за мандати розгорнеться саме між вищезгаданими партіями та їх кандидатами. Окрім них в місті була ще помічена активність “Народного Контролю“, силами Ольги Ферар. Були вояжі до міста представників УКРопу та ОППОблоку, проте своїх осередків розгорнути в районі не вдалось. “Свобода”, “Правий сектор”…події  біля ВРУ, попередня діяльність свободівця на посаді голови РДА..навряд чи дозволять їм дотягнутися до бажаних 5%, хоча не можна не відмітити активність Віталія Чернецького, який однак не зможе самостійно потягнути кампанію навіть в міську раду.

Діючі депутати Здолбунівської міської ради активно саботували свою публічну звітність перед виборцями, попри те, що до них звертались із листами від ЗС, тому мають бути позбавлені права повторно представляти здолбунівчан в раді. Це безумовне правило для розвинутих демократій, якою поки не може похвалитися ні країна ні наш регіон, тож вкотре можна очікувати на вибір у бюлетенях знайомих прізвищ, колег по роботі, гарні гасла і за 30 днів змінити щось у світосприйнятті постсовкового виборця ще дуже складно. Тим не менше вдалого всім вибору!

П.С Про кандидатів на посаду міського голови поговоримо наступного разу, коли будуть зареєстровані усі бажаючі.

Аналітичний відділ ЗСВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети