Хто і як керує Здолбунівським районом

presidiaРеволюційні події в країні, такі ж вони і в області та районі. Але життя триває і управлінські процеси керування районом в такій формі як є зараз застосовані вперше. Щодня збирається президія Здолбунівської районної ради на свої ВІДКРИТІ засідання.

Вони наперед сплановані. На засідання запрошуються представники РДА, керівники комунальних закладів які інформують про оперативну ситуацію у своїх підрозділах, проблематику, потреби. Також серед учасників засідання є депутати Рівненської обласної ради від Здолбунівщини,  керівники всіх силових структур, громадськість, ЗМІ. Незважаючи на деяку сумбурність і емоційність при розгляді тих чи інших питань слід все ж відмітити що такий орган як ПРЕЗИДІЯ райради запрацював і досить успішно виконує координаційну роль взяту на себе на останній сесії.

Цікаво спостерігати як люди готуються і доповідають на президії. Дехто за звичкою готує довгі доповіді, починаючи від “царя гороха”, хтось озвучує лише фінансові запити. Для всіх це нове. Вперше і громада отримала можливість чути про РЕАЛЬНИЙ стан справ, а не той, про який пише офіційна сторінка в Інтернеті Здолбунівської РДА. В кого борги за 2012-2013 роки, в якій школі зарплату не виплатили, яка криміногенна ситуація.

До речі, резонансний випадок із знищенням двох залів ігрових автоматів активістами, теж розглядався на останній президії. Дискусія була гостра. І з правової точки і з політичної і особистісної.

Найбільше обструкції особисто С.Кондрачука, як координатора сотні самооборони піддали колеги депутати із опозиційних партій. Спочатку керівник районної “Батьківщини” Олег Дацюк наполегливо переконував голову районної ради, щоб він контролював походи самооборонців, а потім вже свої репліки і запитання адресував безпосередньо Сергію Кондрачуку. Претензії зводились до того, що у останнього під час погрому залів був із собою пістолет травматичний і це на думку Олега Дацюка налякало дітей, що бачили це дійство і адміністраторшу закладу.

Також опозиціонеру за партійною ознакою і успішному підприємцю і при  цій і при попередній владі, самі рейди подібного характеру здаються небезпечними з точки зору наслідування усіма бажаючими по-козакувати на вулицях міста чи села. Додав в топку “дружньої опозиційної” критики і керівник районної “Свободи” Олександр Бухало. Відбулась перепалка між ним і Юрієм Пшеничним, який захищав позицію сотні, так як сам є її членом. Інші члени президії були більш виважені і не такі категоричні у висловлюваннях на захист тієї чи іншої сторони. Так п.Ворон висловив переконання у тому, що все нове і потрібне проходить через помилки і невдачі, тому і діяльність сотні загалом корисна тим більше, що і її координатор вміє сприймати критику і робити висновки.

Дане обговорення все глибше заходило в політичну площину протистояння…представників трьох опозиційних партій УДАРу, Батьківщини і Свободи. Іншим водорозділом можна сміливо назвати і приналежність опонентів до групи  НО Майдан, рада якої складається виключно з політиків району, а інші до сотні самооборони, де знайшлось місце не лише політикам, хоча одна досить радикально налаштована фігура там все таки є. Це Любомир Кінах – екс голова Здолбунівської РДА та підприємець, якому до речі закидають збільшення своїх статків саме під час перебування на посаді голови, коли і була викуплена будівля колишньої друкарні.

Політичні розборки увели в  сторону, як на мене від головних питань:

1. Чи дійсно цей бізнес “кришує” здолбунівська міліція чи прокурор?

2. Якщо було знищено 40 автоматів, які заборонені до використання в таких закладах в Україні – то це добро чи зло зробили активісти під час операції “варенична”?

Певною мірою пробували дати відповідь на це запитання самі фігуранти резонансної події. Начальник міліції дав відео коментар ЗС після засідання президії де взяв провину за несвоєчасність доведення справи по закриттю цього бізнесу у місті на себе. Т.то факт існування був відомий але не достатньо задокуметований. Але питання до міліції залишились – чому так довго процес документування тривав тим більше знаючи що це вже повторне завезення автоматів навіть після попередньо сплаченого штрафу у сумі 125 тисяч гривень!!!! Таки вигідно платити і знову працювати? Чому не реагували на звернення жінок, чоловіки яких там позалишали всі свої зарплати, які за словами депутатів надходили до міліції?

Хоч лише за січень-лютий 2014 року працівники УБОЗ та ВДБЕЗ УМВС припинили у області діяльність восьми гральних закладів, вилучили 156 одиниць грального обладнання та конфіскували понад 180 тисяч гривень в користь держави. Про що повідомив відділ зв’язків із громадськістю УМВС України у Рівненській області.

Але громада хоче швидких дій!

Прокурор району як і на останній сесії райради, де силовики виходили на трибуну і давали відповіді перед народом, був малослівний. Нагадав лише про законність дій і документування доказової бази перш ніж вчиняти якісь дії. Якогось спростування закидів про отримання зиску з цих залів не було (власне як і будь-яких доведених фактів щодо причетності прокурора зі сторони громадських активістів), але тут багато що залежить і від дій міліції. Якщо вони не захочуть і надалі прикривати, не помічати злочинного бізнесу з якого можливо годується, прокурор, то потрібно чесно сказати про те хто кому і куди не рекомендував з’являтись і перевіряти. Якщо звісно такі факти взагалі мають місце у Здолбунівському районі.

В те що так відбудеться ймовірність майже нульова, тому що у прокуратури є функція нагляду в т.ч за діяльністю правоохоронних органів, а отже і корупційна складова, на кшалт я не помічаю всі ваші проколи, а ви не сунетесь туди куди я вам скажу. Це все лише роздуми вголос, але як версія цілком придатна схема для функціонування в умовах нинішнього законодавчого поля для міліції і прокуратури у будь-якому районі України. І якщо один міліціонер здасть одного прокурора, то на місце цього прокурора прийде інший і сповна реалізує функцію нагляду за правоохоронними органами. Тому часто міліціянт і прокурор в районі, області вибирають функцію домовлятись, а не воювати.

Ось для таких випадків, можливо і потрібні такі сотні самооборони, громадські формування для охорони порядку, щоб поки силовики домовляються, викидати до біса джерела їх домовленостей. А якщо силовики не передивляться свого ставлення до таких слів як ЧЕСТЬ, ПОРЯДНІСТЬ, ГІДНІСТЬ то наступний раз замість ігрових автоматів активісти викинуть і їх зі своїх кабінетів.

Принаймні така логіка подій читається в тих настроях які зараз панують на президії, у політиків які вже на низькому старті перед виборами, у майданівців та сотні самооборони.

 Тривають нові призначення, формуються списки люстрації, переформатовується влада. Не виключено що із новими Генпрокурором та керівником МВС ці зміни торкнуться і нашого району, але після от таких подій як вчора, позавчора і формується позиція кожного, щоб громада знала кого проводжати із свого кабінету і не плакати услід, а за кого листи підтримки писати і не відпускати з крісла у якому людина сидить не даремно.

А щодо ігрових понищений апаратів то підсумував цю історію депутат райради Олег Панасюк “Напевне з точки зору діючого закону це не бездоганно зроблено, але з точки зору запиту людей на такі дії, то вони цілком виправдані”.

До речі цікава практика ініційована вчора у Рівному. У приміщенні обласної ради у визначений час збиратимуться разом керівники правоохоронних органів області, а жителі  зможуть поставити їм запитання чи передати заяву.

Президія уповноважила депутата обласної ради Віктора Кривуна наглядати за діяльністю правоохоронних органів, а депутата обласної ради Олега Хомича за капітальним будівництвом в області.

А здолбунівська сотня сьогодні має зареєструвати своє формування як громадську організацію. Інцидент обговорений і вичерпаний але протистояння в т.ч вже не лише між старою і новою владою, а й всередині опозиції тільки загострюватиметься.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети