. Хто і що робить для відновлення законності на Здолбунівщині | Здолбунів City

Хто і що робить для відновлення законності на Здолбунівщині

porichestСитуація із перевізниками по спіралі все сильніше затягує пояс беззаконня у Здолбунівському районі. З 25 березня, дати прийняття розпорядження голови Рівненської ОДА про нові тарифи, минуло 10 днів. Хто і що робить для того, щоб це розпорядження виконувалось на маршрутах?

ДВІ сторони конфлікту де ЮРЕ – це Рівненська обласна державна адміністрація, як орган, що проводить тендери на перевезення по маршрутам Рівне – населений пункт Здолбунівського району, і перевізники. Де ФАКТО сторонами конфлікту стали Здолбунівська РДА, яка проявила активну позицію по захисту прав споживачів, пасажири і громадські активісти, які не мовчать, самостійно борються із беззаконням та роз’яснюють права і обов’язки іншим, та здолбунівська міліція, яка відкрила кримінальне провадження по самоправству перевізників.

Тепер по кожному суб’єкту окремо і детально.

хватит вратьПеревізники: СВІДОМО ігнорують розпорядження голови ОДА, порушують правила перевезення і умови договорів на перевезення, свідченням чому багато скарг від пасажирів. ФАКТИЧНО обкрадають пасажирів, надаючи їм послуги по свідомо завищеним тарифам. Коли, наприклад, здолбунівське БТІ нав’язувало своїм клієнтам додаткові послуги, які не надавало, і за це брало з людей гроші, то при перевірці факти були виявлені, а підприємство оштрафоване. Коли в магазині на ціннику пише 7 гривень, а з вас касир бере 9 гривень – то це обман і обкрадання покупця (або несвідома помилка, яка все рівно потребує виправлення, повернення зайво отриманих коштів і вибачення). ХАМСТВО водіїв: грубо наполягають доплачувати гроші (це не вимагання із погрозою-??), відмовляються повідомляти свої прізвища, не знають або приховують прізвища перевізників, на кого працюють.

Рівненська ОДА: видала на гора розпорядження і ВСЕ. Контролю за виконанням не бачимо, самоусунулась від проблеми. Більше того, складається враження, що не бачить, не чує і не хоче чути, що є якась там проблема з перевізниками у районі. Приклад із хабарником Пустовітом наштовхує на декілька роздумів, чого мовчить ОДА: не всі прізвища названі, не всі зловлені? Тим, хто давав хабар, є що ще сказати міліції? Перевезення і далі кришуються? Ваші варіанти.

kvytokПравоохоронці: яке право ви охороняєте, ПРАВОохоронці? Коли “гопнік” відбирає посеред вулиці 9 гривень у перехожого, що ви робите? Правильно, затримуєте гопніка, відправляєте його до КПЗ, складаєте протокол, передаєте в суд справу, суд штрафує, кошти повертають тому, у кого незаконно забрані. Що ви робите з “гопніками”, які з кожного пасажира справляють по 2 гривні, не моргаючи оком? Документуєте скарги, і дозволяєте їм і надалі здійснювати беззаконня. Жодний рейс не зупинений, водій не обшуканий, перевізник не затриманий. Де справа, де суд, де слово прокуратури, яка створювалась колись захищати інтереси держави і громадянина, яких зараз нахабно обкрадають з особливою цинічністю? А що буде з незаконно отриманим доходом перевізників, які протягом півтора місяця самоправно його отримують? Ви його підрахували, вилучите і розшукаєте пасажирів, щоб кожному повернути незаконно з них стягнуте? Коли будуть відповіді громаді і реальні відчутні дії – громада потребує захисту.

Здолбунівська РДА: Сергій Кондрачук ініціював кримінальне провадження, звернувся до всіх контролюючих органів області, завтра чекає на 11.30 на прийом перевізників, які прийдуть, можливо, шантажувати страйком, зупинкою перевезень. Чи використані усі можливості РДА? Напевне, ні. Можна проаналізувати умови договорів на перевезення по внутрішньоздолбунівським маршрутам і розірвати їх з тими перевізниками, які не виконують умов договорів. Не бачили ми жодних приписів, листів-попереджень від відділу економіки перевізникам-порушникам, хоча скарг на відсутність рейсів на сесії райради озвучується достатньо.

Здолбунівська міська рада: А, ШО? це не наші люди їздять до Рівного, це не їх викидають з маршруток здолбунівські ж перевізники. Я не я і хата не моя, не наші повноваження, не наша компетенція…

Здолбунівська громада: Мовчазних «жителів території» ще достатньо багато. Хто береже нерви, хто безграмотний, у кого грошей багато, хтось мало поінформований, хтось звик бути у такій позі за час існування СИСТЕМИ і не хоче (втомився, не може) з нею боротися. Але доля не мовчазних, свідомих ГРОМАДЯН значно зросла. Ще жодного разу таке самоправство перевізників не зустрічало такого опору населення. Широченна інформаційна та роз’яснювальна  компанія на сторінках ЗС (а де ще? хто ще?), безліч наданих консультацій по телефону, розроблені листівки і їх роздача в маршрутках (Руслан Яровий, Анатолій Бондарчук), роз’яснювальна робота із пасажирами прямо в транспорті (Ольга Ферар, Андрій Орлов, Микола Мокрик), відкритий лист обласній владі (ЗЕОН, самооборона, Патріоти, волонтери).в маршрутці

Чого чекати далі?

У понеділок 06 квітня на 11.30 прийом у голови Здолбунівської РДА, на який записалися перевізники. Будуть «пресувати, пропонувати, скаржитись на життя»? Логічно, щоб зустріч була повнобарвною, прийти на неї пасажирам, міліції, прокуратурі, представникам Рівненської ОДА. Сергій Кондрачук у коментарі на ЗС написав, що бажаючі потрапити в цей час на прийом можуть сконтактувати з ним через соцмережі.

Логічно було б, щоб перевізники зустрічались із головою Рівненською ОДА з приводу процедури ухвалення тарифу на перевезення, формули для розрахунку тарифу, графіку перевезень. Нагадаємо, юридично стосунки на маршрутах Рівне-Здолбунів – це сфера впливу обласної влади. І справа не у 7 чи 9 гривнях, а ЧЕСНОСТІ у стосунках і звичці керуватися ЗАКОНОм, а не домовленостями і хабарями.

Щодо ймовірного страйку. Ймовірність 0,1%, тому що він нікому не вигідний і, у першу чергу, самим перевізникам.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще не оцінили)
Loading...


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 • #39

  Ці перевізники справжня сво….та. Тоді як в країні такий стан,вони мають наглість необгрунтовано піднімати тарифи. То може їх треба відправити на пару місяців в АТО?? Хай там “покамандують”. Порозпасали животи до колін що вже неможуть повернутись! Попробували б трохі пороху. А по факту ніхто ті маршрути незупинить,так як навіть коли через поломку маршрутки вона стоїть хоча б день то власник несе чималі збитки,при цьому намагається в когось орендувати будь-який бус в знайомих превізників або хто стоїть тимчасово без тендера. На крайняк забирає бус з менш вигіднішого маршруту і ставить на місце несправного. Також водій може пропустити рейс якщо небагато людей і він порахував,що не багато заробить,подивіться як ці маршрутчики бусами приїзджають додому та вирішують свої справи тоді як має бути в рейсі. Давйте прийдем на збори та покажем за чий рахунок вони живуть!!!

 • #39

  Позабирати тендера та пустити великі автобуси хоча б на Рівне-Здолбунів як це було раніше(маршрут 129 здається) нехай тоді спробують прожити без свого бізнесу. Хоча знаю таких “бідних” маршрутчиків які вже давно мають пристойні депозити в банку та можуть “існувати” непогано і без роботи,що вже казати за “ще бідніших” перевізників. Ось вам і неприбутковість!

 • Сонитта

  Дійсно, 129 в ранці при інтенсивному потіку людей та у вечері це гарний варіант.

 • Yura

  А мені здається, що це вже не стільки перевізники – скільки самі водії маршруток заганяються. Спробували вже по 8 возити тепер не хочуть спускати, адже весь надлишок їм в кишеню. В силу обставин трохи прийшлось поїздити на цих вихідних із Здолбунова до Рівного і назад. Ось що помітив: в деяких маршрутках (йде мова тільки про сільські) вже не висять взагалі тарифні сітки, в деяких – вже нові (тариф до Рівного -7 грн) в деяких – старі (де проїзд був 8грн). Без здачі 6 грн беруть мовчки всі ( ну майже один вперто хотів 8грн. зійшлись на 7 свято всетаки було -неділя – Мізоцька вроді як). В маршрутках без тарифних сіток – проїзд лотерея (хто за 7 везе, хто за 8грн) особливо за мовчазної згоди пасажирів. Ось почув один діалог в маршрутці:
  Пасажир: – скільки до Рівного?
  Водій: – 7грн
  Пасажир: скільки?
  Водій (вже тихіше): – 6грн… ( це при тому що в нього на панелі була вже оновлена тарифна сітка)
  Так що, шановні , головне не мовчати!
  Але всетаки скільки коштує проїзд зі Здолбунова до Рівного в сільських маршрутках? (чи мав би коштувати) На скільки правомірна вартість 7 грн?

 • Сонитта

  Ііхала в раці Здолбунів-Рівне, ПП “Возний,” жіночка передала 20 грн до Рівного, водій передав іій решту 12 грн. Я іій пояснюю, що іі тільки що водій обібрав. Пропоную аби остання звернулася до водія і відстоювала свою позицію за підтримки пасажирів, на що остання не погодилася. Мовчки сіла і дивилася у віконце.

 • Viktor

  Беззаконня з перевізниками пустило своє глибоке коріння все ж таки не зі Здолбунова, а з області. Проте область справно інформує, що «…голова Рівненської ОДА видав розпорядження про тарифи на перевезення пасажирів і багажу автобусами у приміському та
  міжміському внутрішньообласному сполученні», уже забувши, що це розпорядження, точнісінько, як і попереднє, не виконується. Чомусь жодної інформації про те, ким і якими діями чи заходами контролюється хід його виконання, який результат від того розпорядження. Чи хто і коли має бути заслуханим про дотримання тих затверджених тарифів, а чи про рівень наданих послуг, як і про те, скільки до місцевих бюджетів надійшло податків від перевізницької діяльності. Порожня констатація напівфакту у «справі для людей», без наслідків, аналізу чи прогнозу. Беззаконня ніхто, окрім як у Здолбунові, припиняти не збирається. У Здолбунові ж це беззаконня просто оголили. Бо найбільше «дістало». Одна справа – поїхати раз чи два на місяць, а інша – щодня на роботу. От сільський люд на маршрутах по нашому району мовчить. Хоча там зі сторони перевізників, а що вже казати – водіїв, свавілля куди Рівне-Здолбунівському братись. За 7- 8 км. люди взагалі платять по
  7- 9 грн. Але їздять рідше, от і терплять. Піде тітка на принцип, а той водій на наступний раз взагалі не зупиниться, або зупиниться десь в полі, далеко від потрібної зупинки. І тут пасажирів звинувачувати у пасивності не варто. Що ж до лякання страйком, то, щоправда, не таке вже й «свежо предание, да верится с трудом». А нехай-но ми, пасажири, хто їздить у Рівне, застрайкуємо хоча б на один день: поїдемо іншим транспортам, і то усі разом, чи й не поїдемо взагалі. Чи, може, нам також вдатися до перекриття дороги, за що, не виключено, отримаємо тавро «посібника ворога» чи підігравання ворогу? Хоча уже й сліпому очевидно, що нам на такі зарплати просто не сила витягти таку «цінову політику»!

  • #39

   Як то кажуть рука руку миє.Не треба плутати зарплати чиновників та їх доходи. Хіба хтось захоче отримувати наприклад спочатку 3500гр. в ДЕНЬ а тут на тобі 2600 ? Кожен перевізник платить “свій податок” крім тих що як би по закону. А чим більший чин тим з більшого числа підприємців він отримує. Треба ж народу показати що щось робиться (зменшує тарифи) але при тому нехочеться прикрутити “ненаситні” свої кишені. Подивіться які в них автомобілі та будинки,та на їхні законні зарплати треба років так 160 працювати без врахування інфляції. Ось де наші тарифи. (Для довідки 1 маршрутка наприклад Рівне-Здовбиця приносить її власнику приблизно 400-500гр. в день чистого заробітку, Острізькі не менше 1000гр.)залежить від маршруту та НАГЛОСТІ водія який приблизно ще +половину ложить до кишені. От і порахуйте таку КАТАСТРОФІЧНУ ЗБИТКОВІСТЬ. Як вони взагалі “виживають” наші перевізники.

 • Yura

  Цікаво дізнатися про результати наради у голови Здолбунівської РДА.

  • Сергій Кондрачук

   Якщо коротко, то перевізники готові їздити в Рівне не по 9 грн., а по 8 грн (сільські маршрутки – 7 грн., законний тариф для маршруток Рівне-Здолбунів – 7,3 грн.); по місту Здолбунів не по 3 грн (при тарифі 3,12 грн.), а по 2,5 грн. Крім того, визначимо реальний пасажиропотік (2 квітня підписав відповідну угоду з НУВГП). До кінця року маємо спільно навести лад в транспортних перевезеннях. Це вже буде в моїй компетенції. Наприклад, проситься маршрут, який з’єднував би
   Новомильськ – вул. Старомильську – залізничний вокзал – місто Здолбунів – Здовбицю (по колу, бо мешканці одного з районів міста, щоб дістатися центру, можуть розраховувати лише на Івачківську маршрутку). Загалом, розмова була конструктивною та плідною. Завтра відбудеться обласна відеонарада з перевізниками, думаю, на ній, нарешті, буде знайдено спільний знаменник, адже сокиру війни потрібно закопувати.

   • Оля

    Закопуйте але по закону. 7,30 то 7,30. З чого це ви вирішили миритись поступаючись на їх умови? І не забувайте про надані обіцянки

    • Сергій Кондрачук

     Олю, перепрошую, але не до кінця зрозумів, які їхні умови. Давайте ще раз. Рівне-Здолбунів. Законний тариф: для НЕплатників ПДВ (у нас такий 2 маршрутки з 17) – 7,3 грн, для платників ПДВ (а це 14 маршруток фірми “Лайф” + 1 маршрутка ПП Малахов – 8,68 грн.). З сьогоднішнього дня вони їздять по 8 грн., тобто на 68 коп МЕНШЕ тарифу. По місту. Законний тариф для ПДВ – 3,45 грн., без ПДВ – 3,12 грн. Вони беруть 2,5 грн, тобто майже на гривню менше…

     • Сергій Кондрачук

      Попередній мій комент чомусь підписало Guest

     • Yura

      Поясніть, якщо не важко. Це що маршрутка – платник податку чи перевізник? Як бути із сільськими маршрутками, адже возять за скільки схочуть. (тим паче як на мене більшість здолбунівчан, хто їде на Рівне, саме ними і користуються: адже і швидше і дешевше,) Це зі Здолбунова легко: не взяв один – сів на іншу. А є села куди інтервал між маршрутками година, дві, а є куди тільки одна маршрутка і їде. Там не сильно і “права покачаєш”. Перевізники (водії) взагалі себе вседозволенними та безкарними вважають. Як і коли там вартість проїзду та й відповідальність буде приведена до законності . Вже якось треба комплексно підходити. Ще одне згідно інформації ЗС платників податку серед перевізників одиниці. Як бути з тією таблицею по тарифам що є на сайті

     • Сергій Кондрачук

      Перевізник. Але в одного перевізника Р-З 14 маршруток з 17. По селах – Ви праві. По нових, зручних маршрутах – над цим якраз і працюємо, скоро це буде в наших повноваженнях. Дякую Вам за спілкування і запрошую Вас завтра, 8 квітня, на відеоконференцію з перевізниками за участі самих перевізників, керівництва області та всіх причетних до транспортних перевезень. Якщо Вам виходить прийти, щоб отримати відповіді на питання, які турбують нас усіх – зателефонуйте зранку в приймальню – 25608. Буду щиро радий.

     • Yura

      Дякую за запрошення, але на жаль не виходить. Працюю.

     • Viktor

      Щось з арифметикою не складається. По-перше: де взялась відстань від Рівного до Здолбунова 17,5 км? Коли офіційно на сайті Рівненської облради є 12 км. (див.”Рівненська область. Адміністративно-територіальний устрій. Розділ “Віддаль від райцентрів до найближчої залізничної станції і до обласного центру”. Допустимо, що це без заїзду на посьолок. То чому сільські маршрутки за цих 12 км. мають брати 7 грн. Коли має бути 4.80 грн., нехай – 5 грн. Хіба ж то по посьолку відстань у 6 км? Якщо ж 17,5 км. , то має бути 7 грн, хоча аж ніяк не 17,5 км. А платник він податків чи ні, як пасажир має перевіряти. Знову на пасажира перекладаються чиїсь обов”язки. Чи не забагато індульгенцій для перевізників?

     • Сергій Кондрачук

      По відстані: паспорт маршруту – відстань 18,8 км, але рахується середина тарифної зони – 17,5 км. По сільських маршрутках – згоден з Вами.

     • Viktor

      Беззаперечно, що ті, хай і незначні здобутки у подоланні беззаконня з перевізницьким безпредєлом, стали можливими тільки завдяки ЗС, навколо якого об’єдналися пасажири-здолбунівуці, та – Вашої позиції. Цього не можуть визнати хіба що ті, кого не обходять витрати на щоденний проїзд, чи, скоріше, упереджені як до інтернет-порталу та
      його власників, так і до Вашої особи чи посади. Але це не головне. Головне те, що сказавши «А», мусите казати й «Б», доводячи справу до позитивного для людей фіналу. Тож, щодо відстані по місту. Якщо на зараз вона у паспорті маршруту є такою, то це не означає, що таке внесення остаточне і не підлягає перегляду. В Інструкції про порядок складання та ведення паспортів йдеться «Паспорт автобусного маршруту загального користування розробляє перевізник, погоджує його з місцевим органом Державтоінспекції ТА ПОДАЄ ЗАМОВНИКУ ПЕРЕВЕЗЕНЬ ДЛЯ ЗАТВЕРДЖЕННЯ.». А от визначення довжини – це вже не зовсім на розсуд перевізника, бо п.2.4. Інструкції каже «Довжина приміських, міжміських та міжнародних маршрутів визначається за кілометровими знаками, довжина ділянок, що знаходяться між ними, – за показниками спідометра». Звичайно, що ці зміни мають відбутися уже не сьогодні і не проста зараз. І це не якісь там наші амбіції на кшталт «Вдалось домогтись нижчу ціну, може вдасться ще нижчу». Ні. Тут уже справа навіть не стільки в тих зайвих гривнях, як у свідомості людей. По-суті ця протестна кампанія вчернове довела, що сьогодні люди хочуть жити не по понятіях , а за правилами і виписаними нормами. А це і є чи не найпершою ознакою європейськості, яку продемонстрували здолбунівці. Якщо є Закон, як і інші нормативно-правові акти, (у нашому випадку) що регулюють діяльність у сфері пасажирських перевезень, то вони мусять виконуватись. Прийняли розпорядження – дотримуйтесь і контролюйте його виконання, а ні, то не приймайте його взагалі, і тим самим не збурюйте людей, пояснюючи, що перевізникам важко і треба шукати компроміс. В уже узаконеному факті компромісів не шукають, а роблять це до того.

     • Здолбунівсіті

      Дякуємо за оцінку нашої ролі в цьому процесі – нам ця оцінка важлива!

   • Натаніель Старк

    Оце так новина, а про ПДВ то всі забули в минулій публікації сітки тарифів виявляється. І Не поспішайте закопувати сокиру війни, щоб потім запізно її не розкопувати. Ціна на дизель падає, і невідомо де саме зупиниться.

    • Здолбунівсіті

     ПДВ – хитра штука. Ви коли – небуть бачили маршрутки що їздять по різній ціні на Рівне? Ні, отож, а це тому, що ПДВ при відсутній системі обліку пасажирів – це чистий заробіток перевізника. Показав у звітності, що перевіз за місяць 1000 пасажирів, з цієї суми і ПДВ нарахував, а з решти 9000 для прикладу ПДВ у кишеню поклав, а це вже навіть не 10% рентабельність про яку просять перевізники, а 10+20%. І пасажир не повинен заходити і питати яка система обліку у перевізника. Дорого з ПДВ – переходьте на спрощену систему – будете конкурентними на ринку.

     • c.k.

      Абсолютно погоджуюсь, просто в попередніх статтях, на скільки не зраджує мені пам”ять, писалось що більшість перевізників є “спрощенцями”, а тут, виходить, навпаки…

      друге діло, що вони поступилися ціною по місту саме через те, що на протязі місяця втратили орієнтовно 70% клієнтів (ті що по місту їздили);
      А 8 грн, як на мене, – все рівно ціна завищена, тому чекати визначення пасажиропотоку та переглядати тарифи
      А те, що перевізники пішли на діалог , то вже однозначно проблема вирішена як мінімум на половину…

     • Yura

      В тому то і справа, що існує монополія і домовленість між перевізниками. Одні як милость з барського плеча – 8грн (бо ми ж платники податку) а інші (сільські) і собі підтягують тариф до 7грн, щоб різниця невелика була, щоб хліб з маслом у інших не відбирати. Цікаво взагалі, чи є процедура перевірки і затвердження тарифної сітки по маршруту для сільських маршруток з врахуванням км. А то вивчав сьогодні оновлену тарифну сітку до здовбиці. якась вона притягнута за вуха. Коротше Бажане за дійсне підмінили. І думаю так по всіх.

 
 

Активні відвідувачі

 
 

 Сайт для Руководителей. Как результативно управлять
 

Реклама