Хто і що робить для відновлення законності на Здолбунівщині

porichestСитуація із перевізниками по спіралі все сильніше затягує пояс беззаконня у Здолбунівському районі. З 25 березня, дати прийняття розпорядження голови Рівненської ОДА про нові тарифи, минуло 10 днів. Хто і що робить для того, щоб це розпорядження виконувалось на маршрутах?

ДВІ сторони конфлікту де ЮРЕ – це Рівненська обласна державна адміністрація, як орган, що проводить тендери на перевезення по маршрутам Рівне – населений пункт Здолбунівського району, і перевізники. Де ФАКТО сторонами конфлікту стали Здолбунівська РДА, яка проявила активну позицію по захисту прав споживачів, пасажири і громадські активісти, які не мовчать, самостійно борються із беззаконням та роз’яснюють права і обов’язки іншим, та здолбунівська міліція, яка відкрила кримінальне провадження по самоправству перевізників.

Тепер по кожному суб’єкту окремо і детально.

хватит вратьПеревізники: СВІДОМО ігнорують розпорядження голови ОДА, порушують правила перевезення і умови договорів на перевезення, свідченням чому багато скарг від пасажирів. ФАКТИЧНО обкрадають пасажирів, надаючи їм послуги по свідомо завищеним тарифам. Коли, наприклад, здолбунівське БТІ нав’язувало своїм клієнтам додаткові послуги, які не надавало, і за це брало з людей гроші, то при перевірці факти були виявлені, а підприємство оштрафоване. Коли в магазині на ціннику пише 7 гривень, а з вас касир бере 9 гривень – то це обман і обкрадання покупця (або несвідома помилка, яка все рівно потребує виправлення, повернення зайво отриманих коштів і вибачення). ХАМСТВО водіїв: грубо наполягають доплачувати гроші (це не вимагання із погрозою-??), відмовляються повідомляти свої прізвища, не знають або приховують прізвища перевізників, на кого працюють.

Рівненська ОДА: видала на гора розпорядження і ВСЕ. Контролю за виконанням не бачимо, самоусунулась від проблеми. Більше того, складається враження, що не бачить, не чує і не хоче чути, що є якась там проблема з перевізниками у районі. Приклад із хабарником Пустовітом наштовхує на декілька роздумів, чого мовчить ОДА: не всі прізвища названі, не всі зловлені? Тим, хто давав хабар, є що ще сказати міліції? Перевезення і далі кришуються? Ваші варіанти.

kvytokПравоохоронці: яке право ви охороняєте, ПРАВОохоронці? Коли “гопнік” відбирає посеред вулиці 9 гривень у перехожого, що ви робите? Правильно, затримуєте гопніка, відправляєте його до КПЗ, складаєте протокол, передаєте в суд справу, суд штрафує, кошти повертають тому, у кого незаконно забрані. Що ви робите з “гопніками”, які з кожного пасажира справляють по 2 гривні, не моргаючи оком? Документуєте скарги, і дозволяєте їм і надалі здійснювати беззаконня. Жодний рейс не зупинений, водій не обшуканий, перевізник не затриманий. Де справа, де суд, де слово прокуратури, яка створювалась колись захищати інтереси держави і громадянина, яких зараз нахабно обкрадають з особливою цинічністю? А що буде з незаконно отриманим доходом перевізників, які протягом півтора місяця самоправно його отримують? Ви його підрахували, вилучите і розшукаєте пасажирів, щоб кожному повернути незаконно з них стягнуте? Коли будуть відповіді громаді і реальні відчутні дії – громада потребує захисту.

Здолбунівська РДА: Сергій Кондрачук ініціював кримінальне провадження, звернувся до всіх контролюючих органів області, завтра чекає на 11.30 на прийом перевізників, які прийдуть, можливо, шантажувати страйком, зупинкою перевезень. Чи використані усі можливості РДА? Напевне, ні. Можна проаналізувати умови договорів на перевезення по внутрішньоздолбунівським маршрутам і розірвати їх з тими перевізниками, які не виконують умов договорів. Не бачили ми жодних приписів, листів-попереджень від відділу економіки перевізникам-порушникам, хоча скарг на відсутність рейсів на сесії райради озвучується достатньо.

Здолбунівська міська рада: А, ШО? це не наші люди їздять до Рівного, це не їх викидають з маршруток здолбунівські ж перевізники. Я не я і хата не моя, не наші повноваження, не наша компетенція…

Здолбунівська громада: Мовчазних «жителів території» ще достатньо багато. Хто береже нерви, хто безграмотний, у кого грошей багато, хтось мало поінформований, хтось звик бути у такій позі за час існування СИСТЕМИ і не хоче (втомився, не може) з нею боротися. Але доля не мовчазних, свідомих ГРОМАДЯН значно зросла. Ще жодного разу таке самоправство перевізників не зустрічало такого опору населення. Широченна інформаційна та роз’яснювальна  компанія на сторінках ЗС (а де ще? хто ще?), безліч наданих консультацій по телефону, розроблені листівки і їх роздача в маршрутках (Руслан Яровий, Анатолій Бондарчук), роз’яснювальна робота із пасажирами прямо в транспорті (Ольга Ферар, Андрій Орлов, Микола Мокрик), відкритий лист обласній владі (ЗЕОН, самооборона, Патріоти, волонтери).в маршрутці

Чого чекати далі?

У понеділок 06 квітня на 11.30 прийом у голови Здолбунівської РДА, на який записалися перевізники. Будуть «пресувати, пропонувати, скаржитись на життя»? Логічно, щоб зустріч була повнобарвною, прийти на неї пасажирам, міліції, прокуратурі, представникам Рівненської ОДА. Сергій Кондрачук у коментарі на ЗС написав, що бажаючі потрапити в цей час на прийом можуть сконтактувати з ним через соцмережі.

Логічно було б, щоб перевізники зустрічались із головою Рівненською ОДА з приводу процедури ухвалення тарифу на перевезення, формули для розрахунку тарифу, графіку перевезень. Нагадаємо, юридично стосунки на маршрутах Рівне-Здолбунів – це сфера впливу обласної влади. І справа не у 7 чи 9 гривнях, а ЧЕСНОСТІ у стосунках і звичці керуватися ЗАКОНОм, а не домовленостями і хабарями.

Щодо ймовірного страйку. Ймовірність 0,1%, тому що він нікому не вигідний і, у першу чергу, самим перевізникам.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети