Грип вже на порозі

З жовтня розпочався  щотижневий моніторинг захворюваності грипом  населення району.  За минулий тиждень поточного року в районі вже захворіло 330 осіб, із них 190 дітей і 140 дорослих. На підставі загальних результатів вивчення циркулюючих штамів вірусів грипу ВООЗ прогнозує циркуляцію в Північній півкулі у сезоні 2018-2019 років наступних штамів вірусів: А/«Мічиган», A/«Сінгапур» та В/«Колорадо».

Особливо небезпечний А/«Мічиган» – новий штам вірусу грипу, який може призвести до важких ускладнень.  Грунтуючись на багаторічному досвіді спостережень за розвитком епідемічного процесу по грипу, даних про стан напруги імунітету до грипу у здорових осіб, дуже низькому охопленні вакцинацією населення в попередні сезони (близько 0,5%), погіршенню соціально-економічної ситуації в Україні, в новому сезоні 2018-2019 років слід очікувати збільшення кількості захворілих , а також  випадків тяжких ускладнень грипу. За 9 місяців 2018 року в області від грипу померло 4 людини, за аналогічний період  2017 року – 2. За минулий період поточного року вірусологічними методами було обстежено 107 осіб, грип підтверджено у 34-х (31,8%), в 2017 році-113 осіб, позитивний результат у 15(13,3%).

Найефективнішим на сьогодні заходом профілактики грипу є вакцинація. За рекомендацією ВООЗ, вакцини проти грипу проходять зміну штамового складу щороку, щоб забезпечити максимальний захист від вірусів, що очікуються саме цього сезону. Для профілактики грипу в епідемічному сезоні 2018-2019 років в Україні перереєстрували 2 вакцини зі штамами вірусу, актуальними для цього сезону:

– ДЖІСІ ФЛЮ, виробник  Корея;

– ВАКСІГРИП ТЕТРА, виробник Франція

Вакцинація від грипу також є економічно обґрунтованою. За різними оцінками витрати для кожного хворого, пов’язані із захворюванням на грип чи ГРВІ, коливаються від 400 до 3000 грн. в залежності від важкості хвороби. А вартість однієї дози вакцини, що захищає від грипу впродовж сезону, в аптеці №12 ТДВ «Рівнефармація» (має право реалізовувати імунопрепарати, розміщена в терапевтичному корпусі Здолбунівської ЦРЛ):

-французької «Ваксігрип Тетра»-293 грн.,

-корейської «Джісі Флю»-230грн.

В першу чергу вакцинації підлягають групи ризику, як медичного, так і епідемічного та професійного. Вакцинація проти грипу є особливо важливою для осіб, які відносяться до груп медичного ризику (високий ризик клінічних ускладнень грипу), а саме: осіб з хронічними захворюваннями дихальної та серцево-судинної систем, нирок, порушенням обміну речовин; осіб віком понад 60 років; осіб, що перебувають у спеціалізованих закладах (інтернатах, будинках для осіб похилого віку тощо). Також це стосується осіб із груп епідемічного ризику (висока ймовірність інфікування грипом): діти, які відвідують загальноосвітні навчальні заклади; персонал медичних закладів; персонал дошкільних, середніх та інших навчальних закладів, інтернатів, будинків для громадян похилого віку тощо; робітники сфери послуг, торгівлі, транспорту, а також особи, що перебувають у контакті з великою кількістю людей; персонал підприємств, установ, організацій (з метою запобігання спалахам); особи, які доглядають хворих на грип удома; вагітні.

Однак у Здолбунівському районі вакцинація, як основний захід профілактики грипу використовується недостатньо. В минулому епідсезоні було вакциновано лише 0,25 % від всього населення. Від початку епідсезону 2018 року вакциновано  близько 100 осіб, серед яких 60 медпрацівників, 25 дітей до17 років. Відповідно до національного законодавства, щеплення проти грипу не входять до національного календаря щеплень, є рекомендованими, тому не закуповуються за кошти державного бюджету. Вони можуть закуповуватися за кошти місцевих бюджетів чи інших джерел, не заборонених законодавством. Кожен, хто хоче захиститися від грипу, може придбати її за власний рахунок. Звертаємось також до керівників підприємств, установ, організацій, аби ті віднайшли кошти на щеплення своїх працівників.  Рекомендуємо розпочати вакцинацію восени, якщо ж такої можливості не буде, то вакцинуватися можна  впродовж епідемічного сезону.

Які ж переваги надає щеплення проти грипу?  Це відсутність захворювання на грип взагалі або полегшення його перебігу, тобто уникнення ускладнень від хвороби та можливих летальних наслідків. Вакцину радимо купувати в аптечній мережі безпосередньо на території закладів охорони здоров’я, щоб дотриматись вимог «холодового ланцюга». Пройти вакцинацію можна після обов’язкового огляду лікаря, у кабінеті щеплень необхідно пред’явити чек, де вказано час і дату придбання вакцини. Після щеплення рекомендується утриматися від відвідування місць масового скупчення людей.

Потурбуйтесь про своє здоров’я завчасно, захистіть себе та своїх близьких від грипу та його ускладнень!

 

Лікар  Здолбунівського  районного лабораторного  відділення ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України»            Матвійчук С.С

 Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети