Грип вже на підході

 В Україні розпочався сезон грипу , вже реєструються поодинокі випадки захворювання.  Прогнозується одночасна циркуляція вірусів: грипу А ( Мічиган),та нових для нас грипу А, (Сінгапур), та вірусу В, (Колорадо).   Найнебезпечнішим із цих штамів є «Сінгапур» який загрожує епідемією в країні й може призвести до летальних випадків. Крім інших типових для грипу симптомів, для «Сінгапуру» характерні біль у грудях, нудота, діарея, сльозотеча та світлобоязнь. Крім того він небезпечний низкою ускладнень, таких як пневмонія, серозний менінгіт, енцефаліт, імунодефіцит, міокардит, і навіть онкозахворювання. Вірус грипу небезпечний , але не всесильний.

       Можна уникнути зараження грипом навіть під час епідемії .

Щорічна вакцинація  найефективніший засіб для захисту організму від вірусів грипу. Вакцина захищає від усіх актуальних  штамів грипу, є безпечною та ефективною. Рекомендовані вакцини в Україні це:

 • Ваксігрип (Франція)
 • Джісі Флю (Корея)

Вакцинація від грипу показана:

– всім хто бажає знизити до мінімуму можливість захворіти грипом в зимовий період (вік від 6 місяців);

– особам старше 50 років;

– особам з великою кількістю контактів з іншими людьми (наприклад, медичним працівникам, співробітникам банків, відкритих офісів;

– дорослим та дітям з хронічними захворюваннями.

Для формування стійкого імунітету потрібно 14-21 день. Тривалість післявакцинального імунітету до гомологічних штамів або штамів, близьких до тих, що входять до складу вакцини, може коливатися, але зазвичай складає 6-12 місяців.  Вакцинопрофілактику необхідно проводити вже тепер, в передепідемічний період ( жовтень-листопад).

Вартість однієї вакцини 215-270 грн., але це значно дешевше ніж лікування грипу та його ускладнень.

Пройти вакцинацію можна в кабінетах щеплень поліклініки після обов’язкового огляду лікаря.

Під час епідемії слід дотримуватись наступних речей:

 • уникати скупчень людей;
 • користуватися одноразовими масками при необхідності(маска ефективна,тільки якщо вона прикриває рот і ніс);
 • регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання;
 • повноцінно харчуватися, висипатися уникати перевтоми;
 • часто мити руки
 • користуватися тільки одноразовими паперовими серветками та рушниками;

Якщо з’явилися ознаки хвороби, додаються ще кілька нескладних заходів:

 • залишатися вдома при пеших ознаках хвороби;
 • ізолювати хвору людину;
 • прикривати рот і ніс під час кашлю та чхання;
 • викликати лікаря.

Будьте здорові!!!.

Райінфекціоніст                                                                    Ткачук Л.М.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети