Грип на порозі

Щороку в Україні реєструється близько 6 мільйонів інфекційних захворювань, 98% з яких — це захворювання на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ). Минулого епідемічного сезону на ці інфекції захворіло 5,4 мільйонів українців, 65,3% із них – це діти віком до 17 років. Зареєстровано 64 летальних випадки (із них 12 дітей). Жоден померлий не був вакцинований проти грипу, 11 осіб взагалі не зверталися по медичну допомогу, а кожен п’ятий звернувся вже за критичного погіршення стану здоров’я на 6-й день хвороби та пізніше. Охоплення вакцинацією проти грипу щорічно знаходиться на дуже низькому рівні. За попередній епідсезон ця цифра склала 0,4% населення України.

В районі минулого епідемічного сезону зареєстровано 11712 звернень з приводу ГРВІ та грипу. Із загальної кількості захворілих 62% становили діти до 17 років. Охоплено вакцинацією проти грипу лише 0,5% населення району.

З 30 вересня розпочинається епідсезон захворюваності на грип та ГРВІ 2019-2020 років. Очікується дві хвилі підйому захворюваності: перша – у грудні 2019 року, друга – кінець січня – початок лютого 2020 року.

Прогнозовано, що на грип та ГРВІ захворіє від 4,8 до 6,7 мільйонів українців. Відповідно до опублікованого прогнозу Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірусами, котрі ймовірно циркулюватимуть в Україні у новому епідсезоні будуть: вірус, подібний до A/Brisbane/ (H1N1); вірус, подібний до A/Kansas/ (H3N2); вірус, подібний до B/Colorado/; вірус, подібний до B/Phuket/. Саме до цих небезпечних штамів сформувати імунітет допоможуть вакцини.

Для профілактики грипу в Україну вже доставлено партію вакцин виробництва Франції та Кореї , які наразі перебувають на етапі контролю якості та безпеки. Орієнтовна дата закінчення державного контролю якості вищезазначених вакцин – 01.10.2019, після чого – вакцини надійдуть у продаж. Загалом планується доставка 500 000 доз вакцин для імунопрофілактики грипу в Україні.

Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною і ефективною. Це найефективніший метод профілактики захворювання та попередження його важких ускладнень. Особливо важливою вакцинація є для представників груп ризику.

Відповідно до національного законодавства, щеплення проти грипу не входять до календаря щеплень, а відтак, вакцина проти грипу не закуповується за кошти державного бюджету. Кожен українець зможе придбати її в аптеці за власний кошт і зробити щеплення у закладі охорони здоров’я. Вакцини можуть бути придбані також за кошти підприємств або місцевих бюджетів для осіб із груп ризику (медпрацівники; діти до 5 років; вагітні; літні люди; пацієнти із хронічними захворюваннями дихальної та серцево-судинної систем, нирок, порушенням обміну речовин; особи, які перебувають в закладах тривалого догляду). Одне щеплення зменшує ризик захворіти та тяжкого перебігу хвороби впродовж усього сезону. Рекомендуємо зробити вакцинацію у жовтні, якщо ж такої можливості не буде, то вакцинуватися можна і впродовж всього епідсезону.

Вакцину радимо купувати в аптечній мережі безпосередньо на території закладів охорони здоров’я, щоб дотриматись вимог «холодового ланцюга». Щепитися можна після обов’язкового огляду лікаря.

Для підвищення стійкості організму до дії вірусів грипу та інших ГРВІ радимо дотримуватись здорового способу життя, повноцінного сну, раціонального харчування, уникати перевтоми.

Потурбуйтесь про своє здоров’я завчасно, захистіть себе та своїх близьких від грипу та його ускладнень.

Помічник лікаря-епідеміолога Здолбунівського районного лабораторного відділення ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України» Місюра І.М.

Інфекціоніст КНП «Здолбунівська центральна районна лікарня» Ткачук Л.М.



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети