Громадським активістам спростили в’їзд до Євросоюзу

Комітет Європейського парламенту у закордонних справах проголосував 22 січня 2013 року за внесення змін до Угоди між Україною і ЄС про спрощення оформлення віз. Як повідомляє Голос Америки, в МЗС України сподіваються, що це стане важливим кроком на шляху «до запровадження безвізового режиму поїздок громадян України в Європейський Союз». Що означає це «спрощення»? Громадянам України необхідно збирати значний перелік документів, щоб отримати візи до країн Європейського Союзу. Українці часто скаржаться на те, що їм треба доводити, що вони не збираються стати нелегальними трудовими мігрантами й мають кошти на те, щоб пожити кілька тижнів у котрійсь із країн Шенгену.

За оцінками експертів, найчастіше громадянам України відмовляють у видачі віз у консульствах Італії, Чехії та Нідерландів, а найменше – у консульствах Австрії, Данії, Литви й Польщі.

Спрощення торкнеться 10 категорій громадян України

Угодою передбачено, зокрема, спрощений порядок оформлення віз для в’їзду до держав-членів ЄС таким категоріям громадян України:

  • водіям, які здійснюють міжнародні пасажирські і вантажні перевезення на територію держав-членів ЄС автотранспортними засобами, зареєстрованими в Україні;
  • журналістам і членам технічного персоналу, які будуть супроводжувати їх з метою виконання службових обов’язків;
  • учасникам офіційних програм обміну між містами-побратимами, а також іншими муніципальними одиницями;
  • близьким родичам (один з подружжя, діти (у тому числі усиновлені), батькам (у тому числі опікуни), які відвідують громадян України, у яких є дозвіл на проживання на території держав-членів або громадянам Європейського Союзу, які проживають на території держави-члена, громадянами якої вони є;
  • особам, які будуть подорожувати з метою лікування і супроводжуючим їх особам;
  • представникам громадських організацій, які будуть подорожувати з метою освітньої підготовки, участі в семінарах, конференціях, у тому числі в рамках програм обміну;
  • представникам професій, які беруть участь у міжнародних виставках, конференціях, симпозіумах, семінарах та інших подібних заходах, що проводяться на території держав-членів ЄС;
  • представникам релігійних громад;
  • учасникам офіційних програм ЄС з прикордонної співпраці, таких як Інструмент Європейського Сусідства та Партнерства;
  • громадянам України, які проживають на значній відстані від дипломатичних представництв і консульських установ країн-членів ЄС в Україні.

Спрощення – це менше документів й триваліша віза

Генеральний консул Республіки Польща в Києві Рафал Вольський наголосив, що йдеться не про «нову угоду про спрощення, а про внесення змін до вже чинної». А це означає, що, зокрема, консульські установи Польщі вже «мають досвід і ресурси роботи з тими категоріями громадян, що можуть отримувати візи «за спрощеною системою».

Рафал Вольський пояснив, що означає спрощена процедура: «Це, по-перше, менша оплата за видання візи чи прийняття візової заяви. Більшість громадян третіх країн платять за шенгенську візу 60 євро, громадяни України платять 35 євро. Велика кількість осіб від консульського збору звільнені. По-друге, це спрощення стосується того, що для цілої низки категорій осіб є можливість видання візи на підставі меншої кількості документів, простіших документів і видання багаторазових, довгострокових віз, які дають можливість рідше звертатися. Ми раді кожному українцеві, який звертається до нас по візи».

Джерело: http://ukrainian.voanews.com/*Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети