Громадсько-бібліотечне партнерство в інтересах громад

Протягом 14 -17 серпня в м. Чернігів представники Здолбунівської громадської організації «ЗЕОН» та Здолбунівської центральної районної бібліотеки взяли участь в 4-ох денному тренінгу в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування», що проходив під гаслом «Моя громада мій добробут».
На сьогодні у простих пересічних громадян більше питань ніж відповідей щодо Децентралізації. Тому даний проект покликаний допомогти якомога доступніше пояснити людям в чому суть реформи місцевого самоврядування та дати відповіді на питання: Що таке децентралізація? Що чекає на об`єднані громади? Чи виграють люди від реформи? Яку функцію будуть виконувати бібліотеки в новостворених громадах і яка роль бібліотекарів та громадських активістів в інформуванні населення?
На навчання з’їхались 28 представників з різних куточків України, це і Хмельницька, Одеська, Запорізька, Луганська, Донецька, Рівненська та Чернігівська областей.

 

Учасників відбирали на конкурсній основі. Кожна команда включала представника громадського сектору та бібліотекаря.

Приємно було бачити представників як з сформованих ОТГ так і з тих регіонів, де процес формування ОТГ на початковому етапі. Це дало можливість учасникам отримати не тільки теоретичні знання, а і поділитися досвідом впровадження, з врахуванням їх помилок.

Тренера Юрій Пасочник та Любов Квасюк в доступній та динамічній формі донесли до учасників інформацію про основи децентралізації, форми проведення заходів та механізми залучення громадян.

У форматі «Живої книги» в Чернігівській міській бібліотеці ім. М.Коцюбинського відбулася зустріч учасників тренінгу з експертами, які мають безпосереднє відношення до децентралізації – представниками Кіптівської і Вертіївської ОТГ та консультантами Офісу реформ в Чернігівській області. Темою зустрічі стала “Децентралізація та її основні шляхи просування”.
Учасники розділилися на 5 груп, а експерти працювали по черзі з кожною, відповідаючи на питання.


Тепер учасники тренінгу роз’їдуться до своїх громад, щоб під час заходів допомагати людям розібратися в особливостях децентралізації, руйнувати стереотипи, не чекати примусового об’єднання, втрачаючи час для розвитку.

Кого цікавить дана тема, хто реально вболіває за створення об’єднаних громад на Здолбунівщині і бажає взяти участь у заходах та запропонувати свої ідеї, контактуйте з Миколою Мокриком та Марією Орловою.

Зустріч відбулася в рамках реалізації проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні», що впроваджує Асоціація міст України. Співпрацю пілотних громад координує партнер проекту USAID PULSE – IREX. #USAID #PULSE #IREX #АМУ #ПУЛЬСВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети