Громадські журналісти в Острозі підвищували свою майстерність
Вчора успішно пройшов тренінг «Технологія створення міжрегіональних новин із використанням громадської та традиційної журналістики» у м.Острог, Рівненської області. Це вже другий публічний захід в рамках проекту «Розвиток громадської журналістики у малих сусідніх громадах», що організований НГО «Аналітичний центр розвитку міста «ЗЕОН» за підтримки “Українського медійного проекту” (У-Медіа), що реалізується Інтерньюз в Україні за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Географія учасників на цей раз ще більше розширилась. Були представлені міста і селища: Здолбунів, Рівне, Острог, Кременець, Мізоч, Костопіль, Вінниця. Насичена програма встигла за один день вмістити в себе і теоретичні аспекти створення новин, у т.ч міжрегіональних, і практичні приклади, які озвучили представники Здолбунів СITY. Самі учасники теж приїхали не з пустим багажем. За місяць, що минув із попереднього здолбунівського тренінгу, ними було напрацьовано і опубліковано 11 статей, заведені власні блоги і створено 1 сайт.
Несподіванкою як для громадських журналістів, так, напевне, і для острозької комунальної газети «Замкова гора», яка була представлена заст.головного редактора п.Іваном, стала гаряча дискусія про роль комунальних ЗМІ і якість матеріалів. Звучали гострі питання. Наведемо деякі із них:
– На підтримку вашої газети міська рада виділили цього року 100 тис.грн. Наших гривень. Ви надрукували газету, занесли її в кіоски – і ми заплатимо за неї ще раз, купуючи або передплачуючи. Скажіть, будь ласка, що це за дивна така економіка для мешканців?
– Як ця газета може бути газетою? Це збірка нормативних актів+декілька статей.
– Яка якість матеріалів в такій газеті, якій виділяють дотацію з міського бюджету? Що не напишеш – то буде добре, бо зарплата не залежить від продажів і відгуків читачів.
Слід віддати належне представнику редакції й заст.міського голови Острога Віталію Ундіру, який, власне, і організував цю зустріч, вони стійко відповідали на запитання учасників, аргументуючи свою позицію. Дискусія зайшлась така, що обидва пропустили заплановані зустрічі, все відповідаючи на нескінченні запитання. Вважаю це гарним приводом для обох сторін зробити висновки із цієї зустрічі. І подякувати міській владі Острога та газеті «Замкова гора», що дали змогу відверто на цю тему поговорити. До речі, п.Віталій теж випускник програми «Громадські зв’язки», фінансованої урядом США, тому відчувається, що і ставлення до таких дискусій у нього інше, ніж у більшості наших чиновників.
Доторкнутись до історії слова, побачити раритетні книги Острозької академії, стало можливим через те, що завдяки Сергію Штурхецькому, одному із спікерів тренінгу, нам вдалось побувати в обідню пору в залах музеїв, бібліотек та підземелля академії.
В одному із залів наша вінницька учасниця Даринка знайшла для себе цікаву міжрегіональну новину. Виявляється, жителька Вінниці, яка нині мешкає у Канаді, часто презентує свої скульптурні роботи в академії. От вам і на рівному місці новина, яка пов’язала Вінницю-Острог-Канаду і наш тренінг. Інша учасниця, Євгенія із Кременця, вже готуючись до тренінгу, поєднала цікаві факти із міст-учасників проекту і незабаром опублікує свою статтю. Такий розвиток подій буквально сам призвів до того, що учасники із подачі керівника проекту Миколи Орлова зголосились до участі у неформальній мережі громадських кореспондентів, яка віднині починає діяти. Не обійшлось цього разу і без екстриму. В пошуках якісного WI-FI ми зайшли під дерево у парку ОА і вже звідти збирались виходити під дощем в ефір на Громадському просторі і ТРК «Моріон», проте зв’язок дозволив дотягти і до входу у головний корпус академії, де буквально з ноутом на коліні ми і вийшли на скайп-зв’язок. Отож, ви можете почути цей ефір, натиснувши кнопочку плів на програвачі.
У своїх відгуках і коментарях учасники відмітили багато позитивних моментів, в т.ч і роздаткові матеріали (зручні планшети для взяття інтерв’ю, диски із журналістськими матеріалами) і подаровану книгу з журналістської етики з автографом автора. Але ми виділили із анкет-відгуків і важливі пропозиції до нас -організаторів:
– Хотілось би мати постійно діючий центр короткострокових тренінгів для громадських журналістів. Де можна підвищувати майстерність, отримувати консультації. Мати майданчик для спілкування. (Частково цим майданчиком стане група у соцмережах, де всі учасники проекту матимуть змогу спілкуватись між собою, у ВК за цим посиланням http://vk.com/topic-32963075_28027513)
– В одному з наступних тренінгів хотілось би почути про медіа-право.
Тренінг закінчився. Попереду новий етап. Розслідувальна журналістика. Травень. Рівне.
Микола Орлов та команда ЗЕОНу
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.