Громада Здолбунівщини розшукує свого голову РДА

OLYMPUS DIGITAL CAMERAПро ситуацію із редактором газети Кондрачуком Сергієм вперше написала ЗС, тому що незважаючи від персоналій, повинна бути юридична і людська логіка у тих чи інших діях влади, особливо якщо мова йде про кадрові рішення. З моменту публікації минуло 3 дні. Сьогодні місто сколихнула чергова масова акція людей, які вирішили знайти голову РДА і запитати його вкотре про його логіку рішень, які він приймає. Що з цього вийшло у репортажі з місця подій.

Якщо у громади виникають конфлікти та непорозуміння з її очільниками, потрібно шукати компроміс. Натомість представникам громадськості Здолбунівщини, які у п’ятницю, 7 листопада, завітали на прийом до голови РДА Олександра Бухала, довелося шукати самого Олександра Павловича: у приймальній повідомили, що шефа на місці немає…

За час керівництва районом молодим та амбітним очільником у людей до нього справді накопичилося багато питань. Та останньою краплею стало рішення про звільнення редактора районної газети «Нове життя» Сергія Кондрачука, яке Олександр Бухало ухвалив фактично одноосібно.

Власне, у редакції газети повідомлення про звільнення отримали… факсом, який надійшов уже після закінчення робочого дня 3 листопада. Утім, працівників обурив не стільки стиль спілкування керівника району, розпорядження якого скидалося на царський указ, котрий підданим оголошують без участі його світлості, скільки повне ігнорування прав колективу та статуту газети. Адже про врахування позиції співробітників редакції узагалі не йшлося, оскільки на збори трудового колективу питання щодо зняття з посади редактора, звісно, не виносили. Більше того, звільнивши п. Кондрачука, голова РДА фактично позбавив редакцію газети одного працівника, тим самим втрутившись у внутрішній процес роботи колективу.

Не проголосувала за рішення про звільнення з посади редактора Сергія Кондрачука і Здолбунівська районна рада, на останній сесії якої був затверджений звіт про фінансово-господарську діяльність редакції газети за рік роботи. Тобто звільнення керівника редакції не підтримали двоє із трьох співзасновників (згідно зі статутом редакції, такими є трудовий колектив видання, Здолбунівська районна рада та Здолбунівська райдержадміністрація). При цьому Сергій Кондрачук на час появи розпорядження очолював окружну виборчу комісію округу № 153. То ж відвідувачам було про що поговорити з головою РДА, який мав би пояснити громаді, чим він керувався, ухвалюючи таке неоднозначне рішення.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Прочекавши у коридорі очільника району з півгодини, громада вирішила використати для спілкування з п.Бухалом епістолярний жанр, зареєструвавши у приймальні звернення до голови Здолбунівської РДА. У ньому люди висловили наполягання на «очній» зустрічі з Олександром Павловичем, наголосивши на нагальній необхідності такого спілкування. Ще кілька десятків представників вирушили до Рівного, щоб зустрітися з головою ОДА Сергієм Рибачком та спробувати знайти в області відповіді на свої запитання, або й самого Олександра Бухала. А то дивно якось виходить – голова у районі є, розпорядження видає, а з «підданими» спілкуватися категорично не бажає. Це вам не нагадує ситуацію із тим, як під час революції здолбунівська громада шукала попереднього голову РДА Віталія Шуля? Здається, історія повторюється. Але ж ми на Майдані за народовладдя стояли, а не за чергових свавільних вождів…OLYMPUS DIGITAL CAMERA

П.С. Почали надходити заяви і коментарі з цієї події: ОФІЦІЙНА ЗАЯВА ЗРГО “ПАТРІОТ УКРАЇНИ” ЩОДО ЗВІЛЬНЕННЯ ГОЛОВНОГО РЕДАКТОРА ГАЗЕТИ НОВЕ ЖИТТЯ КОНДРАЧУКА СЕРГІЯ.

З огляду на призначення паном Бухалом своїми заступниками колишніх регіоналів, в нас виникає занепокоєння з приводу того, хто буде наступним головним редактором місцевого видання, чи не буде це наступом на вільне висловлення політичних (окрім свободівського) поглядів на ті чи інші події нашого краю.
Ми чудово розуміємо, що пан Кондрачук, можливо, не є еталоном журналістської справи, але за його редакторства була змога більш-менш вільно сповіщати людей про позицію націоналістів через місцеву газету. Напрошується запитання: чи пан Бухало не стане на перешкоді доносити зерна правди до здолбунівчан через місцеве видання?
ЗРГО «Патріот України» не підтримує рішення голови РДА О.Бухала про звільнення з займаної посади С.Кондрачука.
Прес-служба ЗРГО «Патріот України» 4 листопада 2014 р.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети