Граніт науки у важких рюкзаках – досвід здолбунівської школи

 Максимальна вага, яку можна носити дитині – це 15% від маси її тіла, а краще 10%.

08-09 жовтня у Здолбунівській ЗОШ І-ІІІ ст.#5 відбулося зважування дітей та їх рюкзаків. Мета акції дуже проста – визначити наскільки завантажені діти, а заодно звіритися із рекомендаціями Міносвіти. Під час зважування були отримані різні результати, їх середні показники наводимо у таблиці. Як бачимо, отримані показники в межах затверджених в Наказі МОЗ, однак по його верхній межі. Акція відбулася в школі за ініціативи громадського партнера проекту «Демократична школа», депутата Здолбунівської міської ради Миколи Орлова.

Клас К-сть учнів Середня вага учня Середня вага рюкзака Середній показник у відсотках
2-А 22 26.400 кг 3.300 кг 12,5%
2-Б 12 24.600 кг 3.800 кг 15%

Довідково: Наказ  МОЗ №13 від 18.01.2007 р. «Гігієнічні вимоги до друкованої продукції для дітей»

6.8. Загальна   вага   підручників   із  розрахунку  на  один навчальний день у комплекті з шкільним приладдям,  без ваги  ранця або портфеля,  не повинна перевищувати допустимих гігієнічних норм
перенесення учнями ваги на відстань до 3 км:

     I-II класи – 1,5 – 2,0 кг;

III-IV класи – 2,0 – 2,3 кг;

V-VI класи – 2,3 – 3,0 кг;

VII-VIII класи – 3,0 – 3,5 кг;

IX-XI(XII) класи – 3,5 – 4,5 кг.

     Вага кожного підручника не  повинна  перевищувати:  для  I-II класів – 300 г;  III-IV класів – 350 г; V-VI класів – 450 г; VII-X класів – 500 г;  XI-XII класів – 600 г. Збільшення ваги підручника можливе,  але  не більше ніж на 20 %.  Не рекомендується випускати підручники,  які  розраховані  на  декілька  років  навчання   або суміщення  програм  різних років навчання.  Зазначені обмеження не розповсюджуються  на  навчальну  літературу,  що  призначена   для домашнього читання.

Максимальна вага, яку можна носити дитині – це 15% від маси її тіла, а краще 10%.

Коментує партнер школи Микола Орлов:

У світі поширюється рух Flying bag, і вже 15 жовтня відбудеться супер відео марафон із засновницею руху, української дівчинкою Кірою Сухобойченко, яка була вимушена покинути Крим і нині мешкає у Польщі. Ми в Україні підтримуємо цей рух, оскільки і здоров’я дитини і комунікації між ними – це основа побудови здорового суспільства.

Щодо отриманих результатів у школі, то з ними чи без них, шановні батьки і вчителі, щоранку візьміть рюкзак своєї дитини і оцініть чи не завдає він шкоди молодому організму. Шукайте варіанти, компроміси, які полегшують важку атлетику за плечима дитини щодня. ЗВЕРНІТЬ увагу – за результати дослідження ваші діти носять рюкзаки вагою, яку рекомендовано  носити у  класах 5-8!! а вони це роблять у другому.

Щодо рекомендацій, які можна школі, батьківському комітету, відділу освіти тощо:

  • Проведіть подібні зважування (без анонсів його) в своїх школах
  • Зробіть розрахунки
  • Напишіть листи в управління освіти, Міністерство
  • Мої варіанти полегшення ваги рюкзаків: а) два комплекти книжок – один вдома, один у школі б)друкувати книжки (робочі зошити) ПОСЕМЕСТРОВІ – це втричі легше і знос менший

Дякую школі, за активну співпрацю – процес демократизації триває!Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети