Головне пообіцяти

Здолбунівська міська влада регулярно робить вигляд, що не розуміє, за що її критикують, адже вона і відкрита, і колегіальна, прислухається до народу. Всіх чує і всім обіцяє. І робить це з посиланнями на програмні документи, а саме: бюджет, програми і плани розвитку. Ось тільки за обіцянками своїми чи то погано слідкує, чи обіцяє більше, ніж може зробити,   а не зробивши – не визнає і не кається. Всі роботи у місті робляться, звичайно, не персоналом з вул.Приходька,1 , а, в першу чергу,  підпорядкованими міській владі комунальними підприємствами. Створеними міською владою. Керівники яких призначені міським головою, і з ними укладені відповідні недешеві контракти.

Але почнемо із старої теми, яка у нас на контролі. Ремонт вул.Д.Галицького і вул.І.Гонти. Нагадаємо, що саме ці вулиці під час рейдів ЗЕОНу були подані весною 2012-го у заяві до міліції як такі, що не відповідають вимогам нормальної експлуатації доріг. Райвідділ дав припис  КП «Здолбунівське», щоб стан доріг був доведений до норми. У відповідь більшість доріг було поремонтовано, але Д.Галицького і Гонти обіцяли зробити пізніше. Конкретно І.Гонти разом з вул.Ясною обіцяли відремонтувати у червні-липні, як видно із відповіді РВ УМВС, а Д.Галицького у 2013 році. Минув 2012. Гонти не відремонтована. І вул.Гонти, і вул.Галицького, відповідно до планів якраз мали бути відремонтовані ще у 2012. НЕ відремонтували і у плани на 2013 не включили.

 

Ми звели в один документ плани, що були і що будуть. Ось він перед вами.

Витяги з планів, програм 2012 2013
Програма благоустрою Відсипка та планування вулиць: пров.Щепкіна, Мартинівка, Залізнична, Набережна, Польова, провулок Комунальний,  частково Віли2,3  нові сектори кладовища по вулиці Коперніка, Чорновола , р-н газобалонного складу, частково вулиці 2 Лютого, пров.Грушевського Відсипка та планування вулиць: Я.Мудрого,пров.Щепкіна, Мартинівка, Залізнична, Набережна, Польова, провулок Комунальний,  нові сектори кладовища по вулиці Коперніка,  р-н газобалонного складу, частково вулиці 2 Лютого, територія ринку по вулиці 8 березня, Чехова, Західна. Капітальний ремонт дорожнього покриття з влаштуванням зливової каналізації по вул. Стефановича. Капітальний ремонт дорожнього покриття вулиці Шкільної з транспортною розв’язкою на перехресті вулиць Шевченка, Шкільна та Паркова міста Здолбунів. Капітальний ремонт дорожнього покриття по вулиці Пушкіна. Капітальний ремонт дорожнього покриття вулиці Дружби та прилеглих провулків
Програма утримання автомобільних доріг Поточний ремонт дорожнього покриття  вулиць  Д.Галицького   ( від вул. Ґонти до вул. кн.Володимира) , Яворницького(біля парку), Лермонтова,  Полярної,  кн.Ольги , Словацького ( до переїзду) , Пушкіна (від вул. Б.Хмельницького до вул.Стефановича), Шкільної, Ясної, Приходька, Мазепи, Незалежності, Полуботка, Фабрична, Зелена, С.Бандери, Грушевського, площі Базарної, Гончара, Міцкевича, Гонти, Заводської, Котляревського, Пирогова, Віли,1. Капітальний ремонт дорожнього покриття на спуску до пляжу по провулку Старомильському. Капітальний ремонт мосту та частини дорожнього покриття по вулиці Пирогова 

Капітальний ремонт дорожнього покриття по вулиці Симона Петлюри. Капітальний ремонт вулиці  Лесі Українки, Кн. Ольги

Поточний ремонт вулиць міста??? яких???) Капітальний ремонт вулиці Калнишевського. Капітальний ремонт вулиці Стефановича
План благоустрою Ремонт вулиць Л.Українки, центральні вулиці??? Які це??? Селище!!!??? Детальніше на скані документа Детальніше на скані документа

 Запитання, які ще виникли під час аналізу цих планів. Поточний ремонт центральних вулиць – це фраза, в яку можна заховати все і нічого одночасно. Іншими словами, це  фраза, яка не має нічого спільного із плануванням, хоча функція останнього якраз і полягає в точності та однозначності. Чому б всі програми не спростити. Ремонт вулиць – 1 млн.грн, ремонт будинків – 1 млн.грн, бетонування гідропарку, і т.д.

 А ще, виявляється, міська рада виділяє кошти на ремонт вулиць селища. І якщо ще жителям міста Здолбунова у розмові зрозуміло, що мова йде про вулиці, які розташовані в районі ЦШК, то наявність такого трактування в ОФІЦІЙНИХ документах свідчить про те, що міська рада витрачає міські кошти на інший населений пункт. Це неприпустима вольність. Якщо ми будемо допускати такі вільні трактування як “селище”, “мікрорайон «осада»”, то, по-перше, будемо мати непорозуміння з тими, хто звик за буквою А бачити букву А і нічого більше, а, по-друге, з дітьми. Я пригадую конкурс розробки стратегій, що проходив минулого року у залізничному ліцеї. Так от, команда, яка була складена з учнів ЗОШ №3 , що розташована якраз в районі, який в народі називають «селище», цілком серйозно представила на розгляд журі проект розвитку ЗОШ №3 як центрального об’єкта селища. На зауваження членів журі, що конкурс називається  “Стратегія моєї малої Батьківщини” і треба враховувати всю інфраструктуру міста, педагог (!!!) зауважила: «Так ми ж не про місто Здолбунів говоримо, а про наше селище».

Повертаючись до планів, які не виконуються. Нічого немає дивного, якщо плани змінюються, коригуються, але неприпустимим є змінити їх і не ПОВІДОМИТИ зацікавлені сторони. Наприклад. Жителі вул.Галицького розраховували, що їх вулиця буде відремонтована, бо є в плані на 2012 рік. Вони не турбували міську раду, бо знали плани і чекали на їх реалізацію. А тут плани змінились. То ті, хто змінив ці плани, ЗОБОВ’ЯЗАНІ, якщо думають про громаду, про ці зміни повідомити жителів цієї вулиці і пояснити причини. Інакше обман. Тихий, прихований обман.  Чи обіцяного три роки чекають, а може три терміни?

 

Микола Орлов

всі скани реальних документів, всі фото – ілюстративні*Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети