Голова Здолбунівської РДА запроваджує в районі цензуру

нове життя цензураНасправді питань на гуманітарній комісії депутатів Здолбунівської райради було багато. Відбулась вона 07 жовтня у приміщенні райради. Але найбільш гострими були кадрові. Їх назбиралось аж три. Разом із звітом про роботу головного редактора районної газети «Нове життя» слухалось питання про припинення контракту із ним з 01 листопада 2014 року. Таку пропозицію депутатам подала Здолбунівська районна державна адміністрація. Інша пропозиція РДА стосувалась призначення на посаду керівника районного музею Олега Тищенка та продовження контракту головному лікарю райлікарні Владиславу Сухляку.

Свої аргументи РДА висловила у листі який направила в районну раду. Ось він.

подання від РДА (1) подання від РДА (2)Як бачимо по лікарні, яку цей рік очолював Владислав Олегович – суцільні плюси, по редакції-суцільна чорна смуга. Про це неодноразово говорили присутні на комісії депутати районної ради і Олександр Андріюк – депутат Рівненської облради. Інформація підготовлена не об’єктивно, однобоко. В цій же інформації РДА звинувачує С.Кондрачука в …однобокості і необ’єктивності :)

За результатами обговорення подальшої долі головлікаря то депутати вирішили почути ще думку колективу і потім перед сесією повернутися до цього питання.

Щодо кандидатури директора музею, то вона не набрала необхідної кількості голосів у членів комісії. Звучали закиди про необхідність проведення конкурсу на всі посади керівників комунальних закладів. Закиди ці чути давно, а от самих конкурсів як не було так і немає. Тільки кулуарщина і гризня.

Ображений голосуванням Олег Тищенко покинув залу (може і не ображений, просто так здалося). Це вже не перша невдача при спробі призначення керівника музею, якого де-факто ще немає.на комісії у здолбунівській райраді

Найбільше дискусій виникло при обговоренні кандидатури С.Кондрачука і позиції РДА про розірвання із ним контракту. Нагадаємо, що засновниками газети НЖ є трудовий колектив, районна рада і РДА.

Своє рішення про намір розірвати контракт від РДА зачитала заст.голови РДА Валентина Бондарчук. Далі є можливість прослухати цю частину дискусії та побачити її розшифровку із незначними скороченнями.

АУДІО.

О.Буздиган: Хто із депутатів звертався до газети і йому відмовили щось послухати чи надрукувати?

О.Бухало, голова Здолбунівської РДА, призначений за квотою ВО “Свобода”: За період коли був призначений на посаду Бухало Олександр Павлович в газеті неодноразово звучала критика, а газета не є приватною, однобоко озвучуються позиції в газеті стосовно призначень, розміщувались матеріали, не знаю проплачувались вони чи ні, громадської організації і тільки громадської організації. Поширювалась думка що РДА і райрада не виділяють кошти на газету. Головний редактор приймав участь у написанні закликів про те що економіка району завалена, що не справляється керівник, в той самий час як район за 4 місяці вже на 3-му місці у рейтингу. По-друге С.Кондрачук не узгоджував із роботодавцем свою роботу на ОВК на Президентських виборах, він до мене не звертався, а я роботодавець і я це не погоджував.

С.Кондрачук: Колеги, дивіться, якби я був жінкою і мав народити дитину, я мав би йти до голови адміністрації і просити дозволу завагітніти і народжувати??? Ні, жінка на це має право згідно закону і ні з ким це не узгоджує. Так само, закон дає право і тлумачення, що таке робота на платній основі під час виконання державного доручення по забезпеченню роботи окружної виборчої комісії. Для цього достатньо мого власного наказу по редакції про відсутність на період роботи в ОВК.

О.Бухало: Які це статті закону?

С.Кондрачук: ст.36 ч.6,8

Від ЗС цитуємо Закон України http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/4061-17/page2 :

Ст.36 ч. 6. За рішенням виборчої комісії, яке затверджується виборчою комісією вищого рівня, голова, заступник голови, секретар або інші члени окружної чи дільничної виборчої комісії (загальною кількістю не більше трьох осіб) протягом усього періоду повноважень виборчої комісії або частини цього періоду можуть виконувати свої повноваження у виборчій комісії відповідно до статті 47 цього Закону на платній основі на підставі цивільно-правового договору між ними і виборчою комісією. Зазначені особи на цей період звільняються від виконання виробничих або службових обов’язків за основним місцем роботи із збереженням загального та спеціального стажу.

  1. Член комісії не може бути звільнений з роботи, переведений на нижчу посаду з підстав, пов’язаних із виконанням його обов’язків у виборчій комісії.

Ю.Пшеничний: Можна запитати, я щось не чув, щоб по сусіднім районам цензуру вводили, а у нас цензура вводиться? У нас такого при Януковичу не було, шановний, куди ви рухаєтесь??

О.Бухало: Я даю відповідь. Давайте не розігруйте наперед заготовлений сценарій.

Ю.Пшеничний: Який сценарій, не треба мене тут ні в чому звинувачувати.

О.Бухало: Не кричіть. Вам дати відповідь як адміністрація допомагала наганяти підписників для газети?

С.Кондрачук: Я вперше про це чую. Я був першим противником насильної передплати для газети «Дзеркало Здолбунівщини» і є першим противником таких же методів для своєї газети. Я проти цього. Я розкажу як забезпечувалась передплата НЖ цього річ. Мені не відмовили люди, які мали можливість своїм коштом передплатити газету для інших……

Далі запитання задавали ще  В.Тимощук, О.Буздиган

О.Бухало: Ще одне, ви є депутатом райради тому мова йде про те або ви політик або ви об’єктивний журналіст. На моє глибоке переконання і переконання багатьох, останні місяці газета надає перевагу однобокому висвітленню подій та окремим громадським організаціям. До чого йде мова: або ви активно займаєтесь політикою і відмовляєтесь від посади головного редактора  або навпаки. Немає ж у Верховній раді журналістів..

Депутати хором: чому ж немає?? Повно і зараз йдуть!

Втручається голова комісії, заспокоює депутатів.

С.Кондрачук: Олександр Павлович можливо має право так говорити. Якщо взяти перший номер що вийшов при мені і через рік роботи, то моє відношення до процесів, які відбуваються у країні НЕ змінилось, шкода, що у когось іншого воно стало іншим.

Голос із залу: Це точно…

Голосування членів комісії. Заступник голови Здолбунівської РДА Валентина Бондарчук і Володимир Карпетченко від УНП проголосували за розірвання контракту, Олег Буздиган – проти, решта утримались. Ініціатива РДА закінчилась пшиком. Її не підтримали.

Що маємо за наслідками засідання комісії:

  1. Намагання голови Здолбунівської РДА Олександра Бухала запровадити цензуру на Здолбунівщині. У порушення Конституції країни.  Це вже не перша спроба молодого, самостійного, грамотного політика вказувати кому і що говорити, писати і підписувати. Не так давно він цілком аргументовано і юридично грамотно наполягав на розірванні меморандуму підписаного громадською організацією, районної радою і бібліотеками району в рамках міжнародного проекту. http://www.zdolbunivcity.net/holova-zdolbunivskoji-rda-pohrozhuje-zmi-sudom-ta-vtruchajetsya-u-diyalnist-nho/ Ось тепер свою любов до НГО і ЗМІ продовжив на комунальній газеті.

цензурацензура_витяги

2. Аргумент про те що головному редактору треба вибирати або політику або роботу керівником комунального закладу особливо на фоні пропонування РДА на посаду керівника іншого комунального закладу-музею, депутата Здолбунівської міської ради, члена партії УДАР і керівника громадського формування Правий сектор Олега Тищенка, окрім цензури виглядає ще і дуже переконливо та об’єктивно. В сенсі однакового ставлення як посадової особи до кадрових пропозицій.

3. Якщо таку об’єктивну інформацію, яку подавали на засіданні комісії про претендентів на керівні посади справді готували юристи РДА, то їм можна відправлятись на курси підвищення кваліфікації до Олександра Павловича. Він їм розтлумачить що таке оцінка за результатами фінансово-господарської діяльності, трактування норм законодавства і власні оціночні судження, порівняльний аналіз і дотримання положень законодавства і регламентів.

4. Розрив між керівництвом РДА і райради вже далекий від порозуміння.

Особиста думка щодо існування комунальних ЗМІ мною неодноразово висловлювалась – це повна єрунда і атавізм. Не можна так щоб в районі одній газеті йшли гарантовані замовлення на висвітлення діяльності від органів влади, державних, бюджетних установ. Щоб збитки покривав районний бюджет-т.то ми з вами, щоб тільки на цих журналістів розповсюджувались права і гарантії, прирівняні до держслужбовців. Тому я проти комунальних ЗМІ. Їх потрібно роздержавлювати і не лише де-факто, як про те говорив редактор, а і де-юре. Жодних пільг!!! На рівних умовах з іншими!

Особиста думка щодо матеріалів в газеті. Газета гіршою не стала, але вона поки що не дуже Нове життя. Кабінетні статті і прес-релізи влади, ювілеї, поздравлюшки і посидюшки. Майже не має репортажів з вулиць, оперативних новин, мало власних матеріалів, не вистачає тлумачень прийнятих рішень владою, людського роз’яснення бюджету. Бракує глибоких матеріалів з коментарями експертів. Використовуючи депутатський значок можна і треба ритись у паперах своїх засновників і витягувати на світ Божий порушення, корупцію, бездіяльність і зловживання. І не лише нових персонажів, які сидять у кабінетах райради і РДА, а й і їх попередників. Не забуваючи і про хороші справи та досягнення. Думку чути треба всіх. Питайте думку голови РДА, опонентів з усіх важливих питань – нехай читачі аналізують його кроки і відповіді. Працювати є над чим – це дружнє побажання колеги.

Але попри все – Здолбунів СITY висловлює підтримку газеті “Нове життя”, тому що ЦЕНЗУРА – це ще більше зло ніж нечесна конкуренція.

На сесію вважаю має бути поданий також проект положення про конкурсний відбір і призначення на посади. ВСІХ, на всі керівні посади  в комунальних закладах. З врахуванням думки колективу, але лише врахуванням, з таємним опитуванням колективу і клієнтів. З представлення програми діяльності на посаді. Публічним представленням.

Чекаємо сесії 22 жовтня.

Микола Орлов

ЗВІТ

Головного редактора Здолбунівської районної газети «Нове життя»

за період роботи з 11.2013 р. по 11.2014 р. станом на 01.10.2014

 Рішенням трудового колективу редакції «Нового життя» від 19.09.2013 року головним редактором газети було призначено Кондрачука Сергія Юрійовича. Це рішення трудового колективу, відповідно до Статуту редакції, було погоджено іншими співзасновниками газети – Здолбунівськими районною радою та райдержадміністрацією. Станом на жовтень минулого року фінансовий стан редакції був наступним (за 9 місяців 2013 року):

І. Доходи – 244,2 тис. грн., в т. ч.:

– передплата – 94,1 тис. грн.

– матеріали на замовлення (реклама, оголошення) – 127, 5 тис. грн.

– інші доходи – 22,6 тис. грн.

ІІ. Видатки – 323, 4 тис. грн., в т. ч.:

  • Заробітна плата + нарахування – 209,6 тис. грн.
  • Друк газети – 41,7 тис. грн.
  • Комунальні послуги – 17,0 тис. грн.
  • Інші видатки – 55,1 тис. грн.

Фінансовий результат за 9 місяців 2013 року: збиток 79,2 тис. грн.

Так, редакція мала заборгованість по виплаті заробітної плати у розмірі 40,0 тис. грн., борг перед КП «Здолбунівкомуненергія» у розмірі 38,0 тис. грн., борг перед друкарнею у понад 30 тис. грн.

Таким чином, на момент мого призначення редактором, «Нове життя» перебувало на межі банкрутства, у зв’язку з чим мною було прийнято рішення про вжиття ряду реанімаційних заходів, які мали б суттєво зменшити видатки газети. До таких, зокрема, відношу:

  • Суттєве зменшення фонду оплати праці. Було скорочено посаду прибиральниці, змінено редактора відділу соціально-економічної проблематики (певний час посада була вакантною, згодом було прийнято працівника на 0,5 посадового окладу). Увесь колектив редакції було переведено на чотириденний робочий тиждень з додатковим вихідним у п’ятницю.
  • Перехід на альтернативну систему опалення приміщення редакції. На опалювальний сезон 2013/14 р.р. редакція газети вирішила відмовитись від послуг КП «Здолбунівкомуненергії». Разом з тим, було проведено повну заміну електропроводки приміщення газети, що дало можливість здійснювати обігрів приміщення електроенергією і таким чином заощадити понад 30 тис. грн.

Завдяки проведеним заходам річні видатки редакції скоротилися на 24 % та на 2014 рік становлять близько 300,0 тис. грн., у порівнянні з бюджетом-2013 р. – 391 359 грн.

За звітний період фінансовий стан редакції є наступним:

І. Доходи – 351,4 тис. грн., в т. ч.:

– передплата – 124,2 тис. грн.

– матеріали на замовлення (реклама, оголошення) – 202,5 тис. грн.

– інші доходи – 24,7 тис. грн.

ІІ. Видатки – 283,1 тис. грн., в т. ч.:

  • Заробітна плата + нарахування – 153,8 тис. грн.
  • Друк газети – 55,5 тис. грн.
  • Комунальні послуги – 10,0 тис. грн.
  • Інші видатки – 63,8 тис. грн.

Як бачимо, за звітний період, завдяки проведеним заходам оптимізації видатків та збільшення доходів загальні доходи «Нового життя» перевищили видатки на 68,3 тис. грн. Проте, на момент написання цього звіту редакція має заборгованість по окремих статтях видатків за попередні роки, а саме:

  • Борг перед КП «Здолбунівкомуненергія» – 32 334 грн.
  • Борг з виплати заробітної плати – 35 600 грн.
  • Борг за друк газети – 22 195 тис. грн.

Що стосується боргу перед КП «Здолбунівкомуненергією», то варто зазначити, що власник вказаного підприємства – Здолбунівська міська рада, в свою чергу, має борг перед редакцією за висвітлення її діяльності у розмірі 33 687 грн., що перевищує борг редакції за теплопостачання. Я, як головний редактор, неодноразово спілкувався із міським головою на предмет пошуку механізму здійснення взаємозаліку між міською радою, КП «Здолбунівкомуненергією» та редакцією газети. Проте чинне законодавство виключає таку можливість. У зв’язку з цим, редакція взяла на себе обов’язок кожну гривню, яка надходить на рахунок редакції від міської ради, перекидати на  «Здолбунівкомуненергію» до повної ліквідації заборгованості за опалення.

Що стосується заборгованості за іншими статтями (зарплата + друкарня), то я, як головний редактор, не маю жодного сумніву в тому, що на момент пленарного засідання районної ради, на якому розглядатиметься цей звіт (22 жовтня 2014 року) – вказана заборгованість буде погашена. Такий висновок роблю з того, що наразі укладається договір з ОВК ОВО №154 з виборів народних депутатів України на загальну суму понад 30 тис. грн. Також своє бажання укласти договір з редакцією вже висловили декілька потенційних кандидатів у народні депутати нашого округу.

Отож, за рік на посаді головного редактора мені вдалося домогтися достатньо суттєвого перевищення доходів редакції над видатками, а завдяки виборчій кампанії з виборів народних депутатів України, я впевнений, вдасться погасити борг минулих періодів.

Прикро, що від проблем редакції залишаються осторонь її співзасновники – районна рада та райдержадміністрація, які щороку грубо порушують Установчий договір між редакцією, районної радою та РДА, в якому чітко вказано, що співзасновники зобов’язуються гасити збитки редакції за підсумками фінансового року. Так, за підсумком господарської діяльності «Нового життя» у 2013 році чистий збиток складав 90 561 грн., а балансовий збиток (враховуючи збиток попередніх років) – 140,6 тис. грн. Про погашення співзасновниками цієї суми годі й говорити, а кошти, передбачені відповідною програмою підтримки газети та виділені на висвітлення діяльності районної ради газетою «Нове життя» на 2014 рік, у порівнянні з попередніми роками, позбавляють потреби наводити будь-які коментарі:

Рік 2010 2011 2012 2013 2014
Виділено коштів за програмою підтримки газети «Нове життя» на висвітлення діяльності районної ради, тис. грн. 81,9 50,0 70,0 40,0 18,0 (12,4)*

* – у 2014 році газета через Рівненську торгову біржу, згідно відповідного рішення районної ради, реалізувала власний автомобіль, придбаний виключно за кошти редакції. Кошти від його продажу – 5 600 грн., – переможець аукціону сплатив на рахунок спеціального фонду районного бюджету. Між редакцією газети та райрадою існувала домовленість, що ці кошти буде повернуто редакції. Ця домовленість на сьогодні не виконана. Більше того, коли свій автомобіль реалізовувала комунальна газета сусіднього району, то кошти від його реалізації новий власник сплатив на рахунок редакції. От і виходить, що живемо в одній області однієї країни з одними для всіх законами, але їх чомусь влада кожного району трактує по-своєму.

Впродовж останніх років в Україні постійно лунають дискусії стосовно роздержавлення комунальних ЗМІ. Як правило, під роздержавленням мається на увазі наступне: з однієї сторони влада відпускає свої ЗМІ у «вільне фінансове плавання», а з іншої перестає впливати на редакційну політику видань, призначення/звільнення працівників редакції тощо. Що стосується першого, то «Нове життя» у цьому році, фактично, роздержавлене. Ми абсолютно впевнено дивимося у новий фінансовий рік, розраховуючи виключно на власні сили і не надто сподіваючись на підтримку співзасновників. Що стосується другого, то методи попередньої, «бандицької» влади у нашому районі не змінилися: нічого не дати, натомість все забрати і контролювати.

У наступній таблиці подаємо інформацію стосовно фінансування друкованих ЗМІ у 2014 році в сусідніх районах (у північних районах області ці цифри, як правило, значно більші). При цьому, на прохання окремих керівників окремих установ нашого району вказуємо коефіцієнт: кошти з бюджету/середньорічний тираж, оскільки, коли на бюджетних комісіях чи сесіях райради називаєш кошти, що виділяються на ЗМІ у сусідніх районах, то у відповідь можна почути: «так ви подивіться, який у них тираж».

Район,

назва друкованого ЗМІ

Виділено співзасновниками,

тис. грн.

Тираж, екз. Коефіцієнт на

1 екз.

(виділено/тираж)

Рівненський,

«Слово і час»

196,8 1300 151,4
Млинівський,

«Гомін»

90,0 2000 45,0
Демидівський,

«Вісник Демидівщини»

72,0 1900 37,9
Радивилівський,

«Прапор Перемоги»

50,0 1900 26,3
Гощанський,

«Рідний край»

90,0 3700 24,3
Корецький, «Корецький вісник» 30,0 2000 15,0
Острозький,

«Життя і слово»

28,0 2400 11,7
Здолбунівський,

«Нове життя»

18,0 (12,4) 2000 9,0 (6,2)

 

Проте, не зважаючи ні на що, трудовий колектив редакції впевнено дивиться у майбутнє. Вже в цьому, вкрай складному для всіх році, ми знайшли ресурс, щоб пофарбувати фасад приміщення редакції, зробити косметичний ремонт окремих кабінетів. Також, завдяки спонсором, редакція отримала нові меблі, оновлено технічну базу (придбано жорсткий диск в серверну). Із завданням, чи вдалося мені дотримати слова та без бюджетної підтримки зупинити «вільне падіння» редакції – свідчать наведені цифри.

Дякую трудовому колективу, попередньому голові РДА Віталію Шулю та колегам-депутатам за можливість спробувати себе в ролі антикризового менеджера та в цей складний час за один рік зробити із організації-банкрута фактично беззбиткову установу.

 

Головний редактор газети «Нове життя»                        С.Ю. Кондрачук



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети