. Голова Здолбунівської РДА запроваджує в районі цензуру | Здолбунів City

Голова Здолбунівської РДА запроваджує в районі цензуру

нове життя цензураНасправді питань на гуманітарній комісії депутатів Здолбунівської райради було багато. Відбулась вона 07 жовтня у приміщенні райради. Але найбільш гострими були кадрові. Їх назбиралось аж три. Разом із звітом про роботу головного редактора районної газети «Нове життя» слухалось питання про припинення контракту із ним з 01 листопада 2014 року. Таку пропозицію депутатам подала Здолбунівська районна державна адміністрація. Інша пропозиція РДА стосувалась призначення на посаду керівника районного музею Олега Тищенка та продовження контракту головному лікарю райлікарні Владиславу Сухляку.

Свої аргументи РДА висловила у листі який направила в районну раду. Ось він.

подання від РДА (1) подання від РДА (2)Як бачимо по лікарні, яку цей рік очолював Владислав Олегович – суцільні плюси, по редакції-суцільна чорна смуга. Про це неодноразово говорили присутні на комісії депутати районної ради і Олександр Андріюк – депутат Рівненської облради. Інформація підготовлена не об’єктивно, однобоко. В цій же інформації РДА звинувачує С.Кондрачука в …однобокості і необ’єктивності :)

За результатами обговорення подальшої долі головлікаря то депутати вирішили почути ще думку колективу і потім перед сесією повернутися до цього питання.

Щодо кандидатури директора музею, то вона не набрала необхідної кількості голосів у членів комісії. Звучали закиди про необхідність проведення конкурсу на всі посади керівників комунальних закладів. Закиди ці чути давно, а от самих конкурсів як не було так і немає. Тільки кулуарщина і гризня.

Ображений голосуванням Олег Тищенко покинув залу (може і не ображений, просто так здалося). Це вже не перша невдача при спробі призначення керівника музею, якого де-факто ще немає.на комісії у здолбунівській райраді

Найбільше дискусій виникло при обговоренні кандидатури С.Кондрачука і позиції РДА про розірвання із ним контракту. Нагадаємо, що засновниками газети НЖ є трудовий колектив, районна рада і РДА.

Своє рішення про намір розірвати контракт від РДА зачитала заст.голови РДА Валентина Бондарчук. Далі є можливість прослухати цю частину дискусії та побачити її розшифровку із незначними скороченнями.

АУДІО.

О.Буздиган: Хто із депутатів звертався до газети і йому відмовили щось послухати чи надрукувати?

О.Бухало, голова Здолбунівської РДА, призначений за квотою ВО “Свобода”: За період коли був призначений на посаду Бухало Олександр Павлович в газеті неодноразово звучала критика, а газета не є приватною, однобоко озвучуються позиції в газеті стосовно призначень, розміщувались матеріали, не знаю проплачувались вони чи ні, громадської організації і тільки громадської організації. Поширювалась думка що РДА і райрада не виділяють кошти на газету. Головний редактор приймав участь у написанні закликів про те що економіка району завалена, що не справляється керівник, в той самий час як район за 4 місяці вже на 3-му місці у рейтингу. По-друге С.Кондрачук не узгоджував із роботодавцем свою роботу на ОВК на Президентських виборах, він до мене не звертався, а я роботодавець і я це не погоджував.

С.Кондрачук: Колеги, дивіться, якби я був жінкою і мав народити дитину, я мав би йти до голови адміністрації і просити дозволу завагітніти і народжувати??? Ні, жінка на це має право згідно закону і ні з ким це не узгоджує. Так само, закон дає право і тлумачення, що таке робота на платній основі під час виконання державного доручення по забезпеченню роботи окружної виборчої комісії. Для цього достатньо мого власного наказу по редакції про відсутність на період роботи в ОВК.

О.Бухало: Які це статті закону?

С.Кондрачук: ст.36 ч.6,8

Від ЗС цитуємо Закон України http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/4061-17/page2 :

Ст.36 ч. 6. За рішенням виборчої комісії, яке затверджується виборчою комісією вищого рівня, голова, заступник голови, секретар або інші члени окружної чи дільничної виборчої комісії (загальною кількістю не більше трьох осіб) протягом усього періоду повноважень виборчої комісії або частини цього періоду можуть виконувати свої повноваження у виборчій комісії відповідно до статті 47 цього Закону на платній основі на підставі цивільно-правового договору між ними і виборчою комісією. Зазначені особи на цей період звільняються від виконання виробничих або службових обов’язків за основним місцем роботи із збереженням загального та спеціального стажу.

 1. Член комісії не може бути звільнений з роботи, переведений на нижчу посаду з підстав, пов’язаних із виконанням його обов’язків у виборчій комісії.

Ю.Пшеничний: Можна запитати, я щось не чув, щоб по сусіднім районам цензуру вводили, а у нас цензура вводиться? У нас такого при Януковичу не було, шановний, куди ви рухаєтесь??

О.Бухало: Я даю відповідь. Давайте не розігруйте наперед заготовлений сценарій.

Ю.Пшеничний: Який сценарій, не треба мене тут ні в чому звинувачувати.

О.Бухало: Не кричіть. Вам дати відповідь як адміністрація допомагала наганяти підписників для газети?

С.Кондрачук: Я вперше про це чую. Я був першим противником насильної передплати для газети «Дзеркало Здолбунівщини» і є першим противником таких же методів для своєї газети. Я проти цього. Я розкажу як забезпечувалась передплата НЖ цього річ. Мені не відмовили люди, які мали можливість своїм коштом передплатити газету для інших……

Далі запитання задавали ще  В.Тимощук, О.Буздиган

О.Бухало: Ще одне, ви є депутатом райради тому мова йде про те або ви політик або ви об’єктивний журналіст. На моє глибоке переконання і переконання багатьох, останні місяці газета надає перевагу однобокому висвітленню подій та окремим громадським організаціям. До чого йде мова: або ви активно займаєтесь політикою і відмовляєтесь від посади головного редактора  або навпаки. Немає ж у Верховній раді журналістів..

Депутати хором: чому ж немає?? Повно і зараз йдуть!

Втручається голова комісії, заспокоює депутатів.

С.Кондрачук: Олександр Павлович можливо має право так говорити. Якщо взяти перший номер що вийшов при мені і через рік роботи, то моє відношення до процесів, які відбуваються у країні НЕ змінилось, шкода, що у когось іншого воно стало іншим.

Голос із залу: Це точно…

Голосування членів комісії. Заступник голови Здолбунівської РДА Валентина Бондарчук і Володимир Карпетченко від УНП проголосували за розірвання контракту, Олег Буздиган – проти, решта утримались. Ініціатива РДА закінчилась пшиком. Її не підтримали.

Що маємо за наслідками засідання комісії:

 1. Намагання голови Здолбунівської РДА Олександра Бухала запровадити цензуру на Здолбунівщині. У порушення Конституції країни.  Це вже не перша спроба молодого, самостійного, грамотного політика вказувати кому і що говорити, писати і підписувати. Не так давно він цілком аргументовано і юридично грамотно наполягав на розірванні меморандуму підписаного громадською організацією, районної радою і бібліотеками району в рамках міжнародного проекту. http://www.zdolbunivcity.net/holova-zdolbunivskoji-rda-pohrozhuje-zmi-sudom-ta-vtruchajetsya-u-diyalnist-nho/ Ось тепер свою любов до НГО і ЗМІ продовжив на комунальній газеті.

цензурацензура_витяги

2. Аргумент про те що головному редактору треба вибирати або політику або роботу керівником комунального закладу особливо на фоні пропонування РДА на посаду керівника іншого комунального закладу-музею, депутата Здолбунівської міської ради, члена партії УДАР і керівника громадського формування Правий сектор Олега Тищенка, окрім цензури виглядає ще і дуже переконливо та об’єктивно. В сенсі однакового ставлення як посадової особи до кадрових пропозицій.

3. Якщо таку об’єктивну інформацію, яку подавали на засіданні комісії про претендентів на керівні посади справді готували юристи РДА, то їм можна відправлятись на курси підвищення кваліфікації до Олександра Павловича. Він їм розтлумачить що таке оцінка за результатами фінансово-господарської діяльності, трактування норм законодавства і власні оціночні судження, порівняльний аналіз і дотримання положень законодавства і регламентів.

4. Розрив між керівництвом РДА і райради вже далекий від порозуміння.

Особиста думка щодо існування комунальних ЗМІ мною неодноразово висловлювалась – це повна єрунда і атавізм. Не можна так щоб в районі одній газеті йшли гарантовані замовлення на висвітлення діяльності від органів влади, державних, бюджетних установ. Щоб збитки покривав районний бюджет-т.то ми з вами, щоб тільки на цих журналістів розповсюджувались права і гарантії, прирівняні до держслужбовців. Тому я проти комунальних ЗМІ. Їх потрібно роздержавлювати і не лише де-факто, як про те говорив редактор, а і де-юре. Жодних пільг!!! На рівних умовах з іншими!

Особиста думка щодо матеріалів в газеті. Газета гіршою не стала, але вона поки що не дуже Нове життя. Кабінетні статті і прес-релізи влади, ювілеї, поздравлюшки і посидюшки. Майже не має репортажів з вулиць, оперативних новин, мало власних матеріалів, не вистачає тлумачень прийнятих рішень владою, людського роз’яснення бюджету. Бракує глибоких матеріалів з коментарями експертів. Використовуючи депутатський значок можна і треба ритись у паперах своїх засновників і витягувати на світ Божий порушення, корупцію, бездіяльність і зловживання. І не лише нових персонажів, які сидять у кабінетах райради і РДА, а й і їх попередників. Не забуваючи і про хороші справи та досягнення. Думку чути треба всіх. Питайте думку голови РДА, опонентів з усіх важливих питань – нехай читачі аналізують його кроки і відповіді. Працювати є над чим – це дружнє побажання колеги.

Але попри все – Здолбунів СITY висловлює підтримку газеті “Нове життя”, тому що ЦЕНЗУРА – це ще більше зло ніж нечесна конкуренція.

На сесію вважаю має бути поданий також проект положення про конкурсний відбір і призначення на посади. ВСІХ, на всі керівні посади  в комунальних закладах. З врахуванням думки колективу, але лише врахуванням, з таємним опитуванням колективу і клієнтів. З представлення програми діяльності на посаді. Публічним представленням.

Чекаємо сесії 22 жовтня.

Микола Орлов

ЗВІТ

Головного редактора Здолбунівської районної газети «Нове життя»

за період роботи з 11.2013 р. по 11.2014 р. станом на 01.10.2014

 Рішенням трудового колективу редакції «Нового життя» від 19.09.2013 року головним редактором газети було призначено Кондрачука Сергія Юрійовича. Це рішення трудового колективу, відповідно до Статуту редакції, було погоджено іншими співзасновниками газети – Здолбунівськими районною радою та райдержадміністрацією. Станом на жовтень минулого року фінансовий стан редакції був наступним (за 9 місяців 2013 року):

І. Доходи – 244,2 тис. грн., в т. ч.:

– передплата – 94,1 тис. грн.

– матеріали на замовлення (реклама, оголошення) – 127, 5 тис. грн.

– інші доходи – 22,6 тис. грн.

ІІ. Видатки – 323, 4 тис. грн., в т. ч.:

 • Заробітна плата + нарахування – 209,6 тис. грн.
 • Друк газети – 41,7 тис. грн.
 • Комунальні послуги – 17,0 тис. грн.
 • Інші видатки – 55,1 тис. грн.

Фінансовий результат за 9 місяців 2013 року: збиток 79,2 тис. грн.

Так, редакція мала заборгованість по виплаті заробітної плати у розмірі 40,0 тис. грн., борг перед КП «Здолбунівкомуненергія» у розмірі 38,0 тис. грн., борг перед друкарнею у понад 30 тис. грн.

Таким чином, на момент мого призначення редактором, «Нове життя» перебувало на межі банкрутства, у зв’язку з чим мною було прийнято рішення про вжиття ряду реанімаційних заходів, які мали б суттєво зменшити видатки газети. До таких, зокрема, відношу:

 • Суттєве зменшення фонду оплати праці. Було скорочено посаду прибиральниці, змінено редактора відділу соціально-економічної проблематики (певний час посада була вакантною, згодом було прийнято працівника на 0,5 посадового окладу). Увесь колектив редакції було переведено на чотириденний робочий тиждень з додатковим вихідним у п’ятницю.
 • Перехід на альтернативну систему опалення приміщення редакції. На опалювальний сезон 2013/14 р.р. редакція газети вирішила відмовитись від послуг КП «Здолбунівкомуненергії». Разом з тим, було проведено повну заміну електропроводки приміщення газети, що дало можливість здійснювати обігрів приміщення електроенергією і таким чином заощадити понад 30 тис. грн.

Завдяки проведеним заходам річні видатки редакції скоротилися на 24 % та на 2014 рік становлять близько 300,0 тис. грн., у порівнянні з бюджетом-2013 р. – 391 359 грн.

За звітний період фінансовий стан редакції є наступним:

І. Доходи – 351,4 тис. грн., в т. ч.:

– передплата – 124,2 тис. грн.

– матеріали на замовлення (реклама, оголошення) – 202,5 тис. грн.

– інші доходи – 24,7 тис. грн.

ІІ. Видатки – 283,1 тис. грн., в т. ч.:

 • Заробітна плата + нарахування – 153,8 тис. грн.
 • Друк газети – 55,5 тис. грн.
 • Комунальні послуги – 10,0 тис. грн.
 • Інші видатки – 63,8 тис. грн.

Як бачимо, за звітний період, завдяки проведеним заходам оптимізації видатків та збільшення доходів загальні доходи «Нового життя» перевищили видатки на 68,3 тис. грн. Проте, на момент написання цього звіту редакція має заборгованість по окремих статтях видатків за попередні роки, а саме:

 • Борг перед КП «Здолбунівкомуненергія» – 32 334 грн.
 • Борг з виплати заробітної плати – 35 600 грн.
 • Борг за друк газети – 22 195 тис. грн.

Що стосується боргу перед КП «Здолбунівкомуненергією», то варто зазначити, що власник вказаного підприємства – Здолбунівська міська рада, в свою чергу, має борг перед редакцією за висвітлення її діяльності у розмірі 33 687 грн., що перевищує борг редакції за теплопостачання. Я, як головний редактор, неодноразово спілкувався із міським головою на предмет пошуку механізму здійснення взаємозаліку між міською радою, КП «Здолбунівкомуненергією» та редакцією газети. Проте чинне законодавство виключає таку можливість. У зв’язку з цим, редакція взяла на себе обов’язок кожну гривню, яка надходить на рахунок редакції від міської ради, перекидати на  «Здолбунівкомуненергію» до повної ліквідації заборгованості за опалення.

Що стосується заборгованості за іншими статтями (зарплата + друкарня), то я, як головний редактор, не маю жодного сумніву в тому, що на момент пленарного засідання районної ради, на якому розглядатиметься цей звіт (22 жовтня 2014 року) – вказана заборгованість буде погашена. Такий висновок роблю з того, що наразі укладається договір з ОВК ОВО №154 з виборів народних депутатів України на загальну суму понад 30 тис. грн. Також своє бажання укласти договір з редакцією вже висловили декілька потенційних кандидатів у народні депутати нашого округу.

Отож, за рік на посаді головного редактора мені вдалося домогтися достатньо суттєвого перевищення доходів редакції над видатками, а завдяки виборчій кампанії з виборів народних депутатів України, я впевнений, вдасться погасити борг минулих періодів.

Прикро, що від проблем редакції залишаються осторонь її співзасновники – районна рада та райдержадміністрація, які щороку грубо порушують Установчий договір між редакцією, районної радою та РДА, в якому чітко вказано, що співзасновники зобов’язуються гасити збитки редакції за підсумками фінансового року. Так, за підсумком господарської діяльності «Нового життя» у 2013 році чистий збиток складав 90 561 грн., а балансовий збиток (враховуючи збиток попередніх років) – 140,6 тис. грн. Про погашення співзасновниками цієї суми годі й говорити, а кошти, передбачені відповідною програмою підтримки газети та виділені на висвітлення діяльності районної ради газетою «Нове життя» на 2014 рік, у порівнянні з попередніми роками, позбавляють потреби наводити будь-які коментарі:

Рік 2010 2011 2012 2013 2014
Виділено коштів за програмою підтримки газети «Нове життя» на висвітлення діяльності районної ради, тис. грн. 81,9 50,0 70,0 40,0 18,0 (12,4)*

* – у 2014 році газета через Рівненську торгову біржу, згідно відповідного рішення районної ради, реалізувала власний автомобіль, придбаний виключно за кошти редакції. Кошти від його продажу – 5 600 грн., – переможець аукціону сплатив на рахунок спеціального фонду районного бюджету. Між редакцією газети та райрадою існувала домовленість, що ці кошти буде повернуто редакції. Ця домовленість на сьогодні не виконана. Більше того, коли свій автомобіль реалізовувала комунальна газета сусіднього району, то кошти від його реалізації новий власник сплатив на рахунок редакції. От і виходить, що живемо в одній області однієї країни з одними для всіх законами, але їх чомусь влада кожного району трактує по-своєму.

Впродовж останніх років в Україні постійно лунають дискусії стосовно роздержавлення комунальних ЗМІ. Як правило, під роздержавленням мається на увазі наступне: з однієї сторони влада відпускає свої ЗМІ у «вільне фінансове плавання», а з іншої перестає впливати на редакційну політику видань, призначення/звільнення працівників редакції тощо. Що стосується першого, то «Нове життя» у цьому році, фактично, роздержавлене. Ми абсолютно впевнено дивимося у новий фінансовий рік, розраховуючи виключно на власні сили і не надто сподіваючись на підтримку співзасновників. Що стосується другого, то методи попередньої, «бандицької» влади у нашому районі не змінилися: нічого не дати, натомість все забрати і контролювати.

У наступній таблиці подаємо інформацію стосовно фінансування друкованих ЗМІ у 2014 році в сусідніх районах (у північних районах області ці цифри, як правило, значно більші). При цьому, на прохання окремих керівників окремих установ нашого району вказуємо коефіцієнт: кошти з бюджету/середньорічний тираж, оскільки, коли на бюджетних комісіях чи сесіях райради називаєш кошти, що виділяються на ЗМІ у сусідніх районах, то у відповідь можна почути: «так ви подивіться, який у них тираж».

Район,

назва друкованого ЗМІ

Виділено співзасновниками,

тис. грн.

Тираж, екз. Коефіцієнт на

1 екз.

(виділено/тираж)

Рівненський,

«Слово і час»

196,8 1300 151,4
Млинівський,

«Гомін»

90,0 2000 45,0
Демидівський,

«Вісник Демидівщини»

72,0 1900 37,9
Радивилівський,

«Прапор Перемоги»

50,0 1900 26,3
Гощанський,

«Рідний край»

90,0 3700 24,3
Корецький, «Корецький вісник» 30,0 2000 15,0
Острозький,

«Життя і слово»

28,0 2400 11,7
Здолбунівський,

«Нове життя»

18,0 (12,4) 2000 9,0 (6,2)

 

Проте, не зважаючи ні на що, трудовий колектив редакції впевнено дивиться у майбутнє. Вже в цьому, вкрай складному для всіх році, ми знайшли ресурс, щоб пофарбувати фасад приміщення редакції, зробити косметичний ремонт окремих кабінетів. Також, завдяки спонсором, редакція отримала нові меблі, оновлено технічну базу (придбано жорсткий диск в серверну). Із завданням, чи вдалося мені дотримати слова та без бюджетної підтримки зупинити «вільне падіння» редакції – свідчать наведені цифри.

Дякую трудовому колективу, попередньому голові РДА Віталію Шулю та колегам-депутатам за можливість спробувати себе в ролі антикризового менеджера та в цей складний час за один рік зробити із організації-банкрута фактично беззбиткову установу.

 

Головний редактор газети «Нове життя»                        С.Ю. Кондрачук

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще не оцінили)
Loading...


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 • Ori

  Після того, як РДА подала на продовження контакту з Сухляком і припинення відносин з Кондрачуком чи є ще в кого сумніви, чиї інтереси відстоює Бухало? Нагадуємо цьому недоголові, що Сухляк ставленик Шуля. А далеко не безкорисливий бютівець Дацюк , будучи спільником і приятелем Шуля, безпосередньо та через продажну Бондарчук активно маніпулює поведінкою і впливає на вчинки недалекого голови адміністрації.

  Щодо «думки трудового колективу». Завідувач неврологічним відділенням Висоцький пригрозив підлеглим: «Попробуйте тільки не проголосувати за Сухляка». Професійність лікарів під сумнів не ставиться, та порядність явно кульгає.

  Серце обливається кров’ю – чи не марно загинули і продовжують гинути патріоти?

  • Здолбунівсіті

   На зборах трудового колективу у четвер одноголосно і під оплески навіть не проводячи таємного опитування висловили підтримку головному лікарю.

   • Maximilian

    Але перед тим завідуючі відділень зібрали персонал і наказали “Попробуйте тільки не проголосувати за Сухляка”.
    У кращих традиціях…

   • Ori

    Анонсоване заздалегідь опитування думки головного колективу, без сумніву, дало змогу головному лікарю підготуватися до такої акції. Звичайно, частина працівників з тих чи інших причин щиро підтримує керівника. Вони мають на це право. Але хвилює інше.

    По перше, це не весь трудовий колектив. Є ще 300-400 мед працівників, які небули присутні на зборах і мають, можливо, не таку однозначну думку.

    По друге, серед прихильників сухляка більшість необізнаних. Адже, чому саме невідомий, малодосвічений стоматолог і з якою метою “поставлений” попередньою владою на цю важливу посаду? Які схеми “розвитку медицини” з відмиванням бюджетних грошей були заплановані для реалізації, хто був і хто зараз зацікавлений, щоб сухляк залишався на посаді ще довго – питання далеко не риторичні.

    По третє, ми вже знаємо чого можна чекати від представників попередньої влади та їхніх спільників. Але якщо ідейний свободівець, знехтувавши смертями патріотів, вступає у змову зі злочинним режимом, – це як ніж у спину товариша.

    До голови РДА: за скільки продався, сашко?

    І про Кондрачука: адміністрація небажає продовжувати контракт з редактором газети не тому, що він нібито неефективний керівник. Його боявся шуль, його боїться теперішнє керівництво РДА. Сергій, маючи принципову позицію, не замовчував проступки влади і буде це робити в подальшому.

    Але чи здатен усвідомити ступінь своєї ОСОБИСТОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ нинішній голова РДА?

 • sovist

  Бухало!!!! Ти тут не так довго, але вже втягнувся! тобі не соромно за свої справи? Про них знає більше людей ніж ти думаєш і чекає тебе ганьба.
  Їдь в своє рідне село і розкажи мамі й тату як швидко ти став скотиною! Інакше вони почують це від людей…

  • Неперевершена Бо так

   я не ведьма, но коли aотку Бeхала побачила- сразу сказала- людей з нього не буде

 • Оксана

  Вчасно чи не вчасно виплачена заробітна плата — це критерій оцінки керівника?…Це приблизно ось так : якщо районний бюджет вчасно і в повному обсязі профІнансував установу — отже, керівник молодець:))) А , якщо невчасно , і керівник вперто не погоджується виплачувати заробітну плату підлеглим зі своєї кишені — ганьба йому:))) Організувати виконання галузевих (медичних) програм в межах бюджетних призначень — це , звичайно, суттєве досягнення . Щоправда , я не розумію– а що, при тому , що є хоч якісь бюджетні призначення їх можна було і не організувати??? А для чого тоді взагалі посада головного лікаря , посадові обов’язки і т.д. Я це все до того веду , що безглуздо хвалити людину за те , що вона якісно і у повному обсязі виконує свої посадові обов’язки при тому , що влада створила належні умови для їх виконання. За це вона отримує заробітну плату. А ось коли таких умов не створено, а керівник все-одно умудряється тримати свою установу ” на плаву” — це привід для його відзначення. Тому аргументи у РДА, на мою думку, якісь аж надто прості і непереконливі..

 • Роман

  Будучи небайдужим до Здолбунова, хоч і певний період тут уже не проживаю і персоналій даної публікації не знаю, але із новинами у ваших елект. ЗМІ знайомлюсь. І дивна річ виходить з прочитаного: то хто ж у Здолбунові запроваджує цензуру, та як видно, не лише у інформвиданнях? Чому ж це власник комунального закладу не має права на власне рішення, думку, і при тому аргументовану? Чому йому в образливій формі диктують – яку саме думку мати і яку позицію тримати? Ну не хоче один із власників “Нового життя” бачити головним редактором Кондрачука, то хіба це цензура ? Вказує голова РДА , судячи з фотокопії листа , на упередженість публікацій, однобокість і необ”єктивність висвітлення діяльності місцевої виконавчої влади, то хіба не має права? Він, тобто голова місцевої держадміністрації, зобов”язаний забезпечити прозорість дій влади, та право кожного громадянина на отримання всебічної інформації про роботу влади, про її плани та можливі напрями дій. То як на районному рівні повноцінно забезпечити це, якщо редактор спільної газети вимагає лише кошти на те, щоб обливати брудом такого ж рівного у правах, власніика? І судячи з прочитаного, там конструктивною критикою зі сторони редактора і не пахне. То ж пану Кондрачуку реалізовувати свій професійний потенціал, напевно, треба йти в суто приватну чи комерційну газету, і як журналісту, пам”ятати добру пораду Вольтера «Ваша думка мені глибоко ворожа, але за ваше право її висловити я ладен пожертвувати своїм життям».

  • sovist

   Роман, видно, ви давно не проживаєте в Здолбунові.

  • Микола Погонський

   Шановний Романе не власник а співвласник також коли приймали райдержадміністрацію в співласники вона брала насебе певні зобов’язання які не виконує багато років всі ті роки редакція висвітлювала діяльність райдержадміністрації в середньому тисяч на 200 щороку а співзасновник не оплачував навіть половини тої сумми що призвело до матеріально-технічного зубожіння редакції і боргів тому вважаю що райдержадміністрація не має ніякого права втручатися в справи редакції, також вже більше 10 років обіцяють роздержавлення районних газет навіть проект був по цій темі і газета “Нове життя” була одною з перших хто виявив бажання прийняти участь в пілотному проекті роздержавлення але депутати його похоронили

 • tata

  Деякі установи таки заставляють виписувати газету, попри відмову працівників.

 • sovist

  Цей голова безголовий, якщо він наважиться призначати Сухляка – хабарника.
  Сухляк ще ніде не працював, а вже заробив на ауді за 70 тис. доларів. Кожен хто працює, знає як важко заробляти гроші, як важко заробити 10 тисяч доларів за півжиття.
  У когось є ілюзії що це чесні гроші??

 • Здолбунівсіті

  Не може людина називатися хабарником якщо це не доведено. Є факти-в студію. Є факти по газеті-в студію. І скотиною людину теж не варто називати. Попри очевидні симпатії чи антипатії. Обговорювати можна і треба професійні якості та посадові вчинки.

  • sovist

   Про хабарництво – для того щоб знати, що зла собака кусає, мені не обовязково сунути пальці їй у рот, щоб довести це вам. Такої “вона” вже природи…

   Давайте обговоримо професійні якості голови.
   Професійні якості – це досвід, це розуміння ситуації і змісту посади, це прогнозування результатів і втілення ідей, це непідкупність, це успіх міста.
   Не підкажете, що з цього є у малого?

   • Представтесь, будь ласка.

   • Здолбунівсіті

    От в цьому ключі: “розуміння ситуації і змісту посади, це прогнозування результатів і втілення ідей, це непідкупність” і краще будувати дискусію. А її треба розвивати, бо місто і район потребують розвитку, а не експериментів чи схем.

 • Здолбунівчанин

  Бухалу потрібно під РДА привезти самий брудний та смердючий сміттєвий бак. Тоді можливо внього щось там в голові зашивелиться і він прийме єдине вірне рішення в своїй недокар’єрі- піти у відставку.Район цього чекає з нетерпінням.

  • sovist

   Тому що вже зараз зрозуміло, що Бухало – не та людина, яка має сміливість і буде протистояти старим політикам і невдалому, безплідному політичному устрою району, який ніколи не приводив до процвітання міста у минулому. Його алгоритм дій – за старими шаблонами і схемами. Хтось може це заперечити?
   Якщо ми хочемо отримати те, що ніколи не мали (місцеві реформи, АСФАЛЬТ, благоустрій території міста, запуск проектів, прозорість витрат бюдж. коштів), ми повинні робити те, що ніколи не робили.
   Як не сумно, але Бухало не буде це робити, він не вміє і не знає як це робити. А для решти, які йому “допомагають”, це не потрібно.

 • Maximilian

  Здолбунівсіті Модератор Ori • годину тому

  “На зборах трудового колективу у четвер одноголосно і під оплески навіть не проводячи таємного опитування висловили підтримку головному лікарю.”

  Але перед тим завідуючі відділень зібрали персонал і наказали “Попробуйте тільки не проголосувати за Сухляка”.

  У кращих традиціях…

  Голосування зірвали, бо якби відбулось таємне голосування, то ті 400 працівників, яких не загнало керівництво в зал, могло б проголосувати проти. А це Сухляку не потрібно.

  Комісія від РДА практично не могла нічого сказати. Членів комісії перебивають. Андріюк звертається до людей з тим, що в лікарні є конфлікт. Природно, що на цьому місці, присутнім повинно було стати хоча б трохи цікаво. Неприродно, коли весь зал як загіпнотизований відповідає – немає.

  Інформація для пана з профсоюзу: таке опитування серед працівників принизливе тільки для керівників, які не звикли рахуватись з думкою підлеглих і не хочуть її слухати.

  Реакція людей говорить про те, що їхня задача – недвозначно підтримати голову.

  Розглянемо цю реакцію. Там є медсестри, санітарки і лікарі. Уявіть, ви санітарка чи медсестра. Все спілкування, яке у вас було з головою за рік – це добрий день-добрий день, до побачення-до побачення (у деяких можливо трішки більше). Але Жодних спільних справ, жодних спільних пікніків. У санітарки та медсестри є коло обовязків і зарплата, на яку голова не впливає. Бо її встановлює держава!

  З якого дива у медсестри чи санітарки повинно виникнути бажання піти у інший корпус і почати кричати за Сухляка? Яким чином перелічені у копії вище “заслуги” головного (нічого щоб виходило за межі обовязків) повинні спонукати санітарку та медсестру на таку поведінку??

  Більше того!!!! на бланках голосування, від котрого всі дружно відмовились, могли міститись пункти і запитання, котрі стосувались роботи і проблем закладу. Аналіз цих запитань РДА міг дати бачення що добре, а що не дуже, чого бракує, що можна покращити у закладі.

  Скажіть, із зібраних людей, це абсолютно жодного не цікавить? Їх все влаштовує і вони готові, аби заклад ще мінімум 5 років залишався на тому ж рівні що є зараз? Це означає – ніяких позитивних змін.

  • Здолбунівсіті

   Гарне пояснення! Особливо сподобалось що анкетування треба було провести і заодно вивчити проблематику закладу.

 • INNA

  Сергію ви не можете працювати там вічно. Знаєте це як після винесення судом рішення, 1 сторона завжди не задоволена. На рахунок НЖ , то це Ваш особистий піар. Мабуть “заїло” що обскакав Вас у карєрі О. Бухало. Я як на нейтральній стороні, скажу Ви дуже яскраво виражєте свою неповагу і недовіру до голови РДА і тому так сталося.

  • Maximilian

   Інно, після публікації листа РДА голову РДА поважати важко, а довіряти неможливо. На жаль.

   Памятаєте, не так давно ми, українці, отримали ще один шанс. Ми всі сподівались, що на цей раз зробимо все правильно, а всі люди надіялись, що нові свіжі “голови” ніколи нас не обмануть і НЕ дадуть себе підкупити.

   Коли виходить лист, у якому журналіст – суцільний мінус, а високий посадовець, якому потрібно продовжити контракт, – суцільний плюс, то на цьому місці у мене виникають важкі сумніви. Бо людина із владою, великими грошима, серйозними знайомствами виявляється знову ідеальною. А бідний журналіст і кроку не ступить, аби не розчарувати адміністрацію.

   Найгірше, насправді, що у новій Україні керівники далі кажуть своїм підлеглим як їм голосувати.
   Таке враження, що ми це не проходили в минулому…
   Що всі захотіли назад у ті часи? Скучили за чимось?
   І не важливо, хто там як кричав і радів на відео, важливо, що це зроблено за наказом !!!!!

   Раб помре рабом в лайні і повним нерозумінням, чого життя таке несправедливе…

   • INNA

    Бідний журналіст???? Не смішіть мене

 
 

Активні відвідувачі

 
 

 Сайт для Руководителей. Как результативно управлять
 

Реклама