Голова Здолбунівської РДА погрожує ЗМІ судом та втручається у діяльність НГО

Бухало розриває меморандумОкрім різних важливих питань, які розглядались на сесії Здолбунівської районної ради 23 липня 2014 року, були ще й репліки голови Здолбунівської РДА Олександра Бухала, які стосувались громадської організації «Аналітичний центр розвитку міста «ЗЕОН» та видання Здолбунів CITY.

Декілька раз з трибуни п.Олександр трусив папірцями в руці і закликав негайно розірвати Меморандум, який підписали наша громадська організація, районна бібліотека та голова Здолбунівської районної ради Василь Тимощук. Наполягав, щоб підписанти цього меморандуму обирались на конкурсній основі та інтригуюче з натяком звертався до залу: «А чому тут підписався ЗЕнОН, звідки він взявся, тут знаєте таке воно двозначне питання».

Тому, щоб не було двозначностей, розтлумачимо нашим шановним читачам, в т.ч народним обранцям і вам, шановний Олександре Павловичу те, на що не хотілось відбирати багато часу у сесійній залі.

З Вікіпедії: Меморандум (от лат. memorandum — буквально: то, о чем следует помнить): MoU (Меморандум, (англ. memorandumofunderstanding) — меморандум, многостороннее соглашение между партиями или компаниями описывающее общую линию действия.

Т.то наша громадська організація, як і будь-яка інша, МАЄ ПРАВО з БУДЬ-КИМ підписувати документ, який свідчить про бажання реалізовувати якісь наміри. Які саме наміри? В нашому випадку наміри щодо розвитку електронного урядування в Здолбунівському районі, просвітницька робота із населенням, наближення влади і громади одне до одного засобами електронних комунікацій. Власне те, що і робить наша НГО в т.ч через портал ЗС. Ось сам меморандум:меморандум (1) меморандум (2)

В громадському середовищі, як правило, більшість проектів, участь у заходах відбуваються на КОНКУРСНІЙ основі. Так і зараз триває в Україні проект, який має назву «Громадські інформаційні центри у Вінницькiй, Закарпатськiй, Львівськiй та Рівненськiй областях – II етап».

Організований він був українською й польською сторонами, а відповідно, саме вони і здійснювали конкурсний відбір і НЕ ПОТРЕБУВАЛИ згоди чи бажання на це голови Здолбунівської РДА. Про сам проект та результати відбору детальніше можна глянути тут:

http://www.zdolbunivcity.net/elektronne-uryaduvannya-vse-blyzhche-do-zhyteliv-rivnenschyny/ – про результати КОНКУРСНОГО відбору учасників проекту в Україні

http://gurt.org.ua/blogs/%D0%9E%D1%80%D0%BB%D0%BE%D0%B2%20%D0%9C%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0%20/1410/ – про проект на всеукраїнському сайті ГУРТ

http://dialog.lviv.ua/rezultatamy-konkursu-gic-i/ – результати конкурсу на сайті українських співорганізаторів

А це вже посилання на матеріали з діяльності проекту в т.ч із перебування у Здолбунові міжнародної делегації, де на зустрічі був і Олександр Бухало. На цій зустрічі представники із Польщі та України детально розповідали про проект та, видно, не всі учасники уважно слухали одне одного.

http://www.zdolbunivcity.net/u-zdolbunovi-obhovoryly-potentsial-rozvytku-elektronnoho-uryaduvannya/ – про перебування міжнародної делегації у Здолбунові, де ще раз оголошувались всі етапи проекту, філософія заходів та їх кінцева мета. На зустрічі був присутній голова Здолбунівської РДА.

https://www.facebook.com/flop.lublin – враження польських співорганізаторів конкурсу про перебування на Рівненщині

Підсумовуючи першу частину нашого матеріалу, констатуємо, що вимога розірвати Меморандум про співпрацю, який підписаний НГО і до якого не має жодного стосунку голова Здолбунівської РДА – це є втручання у діяльність громадської організації та перешкоджання її діяльності. Це є втручанням не лише в діяльність роботи ЗЕОНу, а й львівської організації “Європейський діалог” та польських партнерів.

Прошу звернути увагу на ЗУ “Про громадські обєднання” прокуратуру району, так як посадова особа, голова Здолбунівської РДА публічно втрутився у діяльність НГО, ст.21,22. В.о прокурора був присутній на сесії.

права НГО відповідальність РДА

Вимагання конкурсного відбору підписантів Меморандуму…гмм, ну, тут краще, ніж Василь Тимощук на сесії, не скажеш: «Почніть, Олександре Павловичу, із тлумачного словника», а ще додамо від себе: “Прочитайте ЗУ про діяльність громадських організацій і державних адміністрацій. Може, там хтось побачив мішок ГРОШЕЙ у тому Меморандумі, то мушу вас розчарувати – там лише торба ВОЛОНТЕРСЬКОЇ праці.”

Тепер щодо того, а чим би мав займатись голова Здолбунівської РДА в сфері розбудови громадянського суспільства і співпраці із НГО замість того, щоб відлякувати польських колег, яким ми доведемо публічно проголошену позицію представника виконавчої влади Здолбунівщини.

У державі, області та районах області діють програми, подібні цій, що діє у нашому районі на період до 2015 року. Цитували її представнику регіоналів Віталію Шулю, цитуємо тепер її його наступнику (а що змінилось?)

http://www.zdolbunivcity.net/deklaratsiji-zamist-realnoji-spivpratsi-proponuje-zdolbunivska-rajonna-vlada/ ПРОГРАМА із забезпечення участі громадськості Здолбунівщини у формуванні та реалізації державної політики і вивчення суспільної думки на період до 2015 року

Мета і завдання Програми

Метою цієї Програми є налагодження соціально значущих ефективних механізмів партнерства держави з інститутами громадянського суспільства, вдосконалення діяльності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, забезпечення прозорості і відкритості їх діяльності; залучення громадян до участі в управлінні державними справами, підвищення якості підготовки та прийняття рішень з важливих питань державного і суспільного життя з урахуванням думки громадськості, організація спільних цілеспрямованих дій для усунення соціальних проблем, створення умов для участі громадян у розроблення проектів таких рішень; проведення соціологічних досліджень; сприяння пропагуванню державницької ідеології, виховання патріотичних почуттів та гордості за Українську державу.

На це навіть гроші у районному бюджеті передбачені. Для пошуку НГО та інших інститутів громадянського суспільства, які б спільно із владою шукали ефективні механізми партнерства на користь району. Тільки от пошук таких механізмів не починається із закликів до розірвання Меморандумів, помилок у назві громадської організації, яка є найпотужнішою в районі і однією із значимих в регіоні причому аналітичного спрямування.

Щодо згадування 7 раз Здолбунів сіті, 2 рази Миколи Орлова і тричі ЗЕОНа на сесії районної ради та персональна погроза від голови РДА звертатись до суду за заангажовані статті про нього – вважатимемо це визнанням нашої роботи, однак нагадаємо:

Олександра Павловича дуже засмутив матеріал, у якому депутати Здолбунівської районної ради звернулися із листом до голови Рівненської ОДА, в якому запросили Сергія Рибачка на сесію райради. Як підставу до запрошення, навели ряд складнощів, що, на їх думку, виникли в житті району. Ось цей лист : лист Рибачку

Як бачите – це лист депутатів ними же і підписаний, однак у Олександра Павловича його оприлюднення на порталі ЗС викликало реакцію “це ні які ворота не лізе, і за образу честі і гідності буду звертатись до суду”.  Не буду вдаватись в деталі безпідставності звинувачень, тлумачити це можна тому, хто розуміє розтлумачене, але якщо у голови РДА, до речі, також депутата Здолбунівської райради, є запитання до своїх колег, які підготували цей лист і зробили публічним, то нехай у них і з’ясовує причини його появи. До речі, в листі жодної згадки прізвища Бухала. А якщо буде ще одне бажання  розказувати ЗС, кого можна критикувати, а кого ні, як сприяти підвищенню авторитету нової влади, що лізе в які ворота, а що ні, і грізно махати папірцями з трибуни, то нагадуємо ЗУ “Про інформацію”:

витяги із закону

Микола Орлов

П.С Наступного разу, при оголошенні такої кількості недостовірної інформації в нашу сторону буду брати слово  у сесійній залі, і комусь прийдеться червоніти прямо там.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети