Голова ОВК С.Кондрачук зясовує стосунки із кандидатом в депутати

Голова окружної комісії 154 виборчого округу, здовбичанин Сергій Кондрачук написав до міліції заяву на мажоритарного кандидата у народні депутати по цьому ж округу. У звернені до правоохоронців пан Кондрачук повідомив, що політик, який балотується по 154 округу, використав фільм із участю голови ОВК для власної агітації. Сергій Кондрачук розповів спостерігачам ОПОРИ, що у травні до нього звернулась редактор Рівненської державної телерадіокомпанії Галина Шепель. Журналіст запропонувала зняти документальний фільм про вояків Української повстанської армії. Частину епізодів фільму знімали у криївці урочища Гурби, якою завідує Сергій Кондрачук. Відтак, йому та його друзям запропонували знятися у ролі повстанців, що вони на громадських засадах і зробили, пише opora.rv.ua.

Сергій Кондрачук вважає, що кандидат та працівники РДТРК порушили його права та завдали йому значної моральної шкоди. Він стверджує, що під час зйомок нікого з акторів не повідомили про те, що фільм використовуватиметься для агітації за кандидата в нардепи, інакше він ніколи б не погодився на участь у цьому проекті, оскільки не поділяє поглядів цього політика.

Юрист  В’ячеслав Свірець вважає претензії голови ОВК безпідставними. Він не приховує, що фільм використовується для агітації за Данила Корилкевича і був знятий за кошти благодійного фонду «Любіть Україну», почесним головою якого є кандидат. Однак, юрист зазначає, що порушень законодавства у цьому немає, адже всі актори знімалися добровільно.

– Фільм знімався на замовлення благодійного фонду Рівненською державною телерадіокомпанією, підбором акторів, в тому числі і Кондрачука, займалися вони, – розповідає юрист штабу Данила Корилкевича. – Так, фільм демонструється у Здолбунівському районі, але приміщення, яке використовується для цього заходу проплачене з виборчого фонду.

На питання чому людей не повідомили про те, що фільм буде використовуватися для агітації за Данила Корилкевича, юрист відповів, що сам кандидат міг не знати про те, що зняте за його кошти кіно використовуватиметься у пропагандистських цілях.

– Тут не треба однобоко підходити, бо є претензії в одного Кондрачука, в якого політичні погляди не співпадають, від інших учасників фільму немає ніяких претензій, – стверджує В’ячеслав Свірець. – А як можна було знати на перед як буде використовуватися цей фільм? Він знімався чи в квітні чи в червні місяці. Тоді ще й виборчої кампанії не було офіційного старту.

Генеральний директор РД ТРК Андрій Велесик пояснив, що телекомпанія знімала два фільми про вояків УПА. Короткометражний дійсно створювався на замовлення фонду «Любіть Україну» і транслювався на початку літа. Повнометражний фільм, в якому немає жодного із кандидатів у депутати, мають показати до 70-річчя УПА і його ще немає в показах. Про це повідомляє портал Рівненсько-Волинської агенції журналістських розслідувань «4 влада».

– Я не готовий сказати на яких умовах домовлялися з людьми, але обов’язково з’ясую це питання з автором фільму, – каже Андрій Велесик. – Короткий фільм, в якому брав участь в тому числі і Корилкевич, знімався ще до виборів. Повнометражний фільм ми плануємо показати на Покрову.

– Чоловік, який знявся у фільмі, може також звернутися до суду, – говорить юрист Людмила Панкратова, – та вимагати припинення розповсюдження фільму з метою політичної агітації, стверджуючи, що порушено його право на зображення, оскільки він не давав згоди на те, щоб його зображення використовували з метою агітації. Він повинен буде довести, що його не було попереджено про мету використання його зображення.

– Зі слів автора фільму Галини Шепель, вона усіх людей, які брали участь у зйомці фільму, попереджала, що фільм знімається на замовлення фонду “Любіть Україну”, поченим головою якого є Данило Корилкевич, – запевняє генеральний директор РОДТРК Андрій Велесик. – Фільм знімався ще до початку виборчої кампанії, тоді ж був переданий для замовника – фонду, і це вже його відповідальність, з якою метою його використовують.

Тож наразі Сергій Кондрачук чекає на рішення міліції, від якої сподівається захисту своїх прав. В той же час, за словами здовбичанина, наразі під загрозою його перебування на посаді голови ОВК 154 округу. Як він розповів порталу «Четверта влада», йому зателефонував представник ЦВК із зауваженням, що він, будучи на посаді голови ОВК 154, висловив оціночне судження в сторону кандидата в нардепи по цьому ж округу. Зі слів цього ж джерела з ЦВК, такі дії можуть бути підставою для усунення Сергія Кондрачука з цієї посади.

Водночас коли портал Здолбунів сіті звернувся 02.10.2012 о 20.20 за коментарями до Сергія Кондрачука, то він повідомив, що єдиним доконаним фактом є його написана заява до міліції, а решта коментарів, які зявляються в мережі Інтернет це вільно трактовані його висловлювання, а не твердження. Тому акцентував свою увагу на тому що він жодних оціночних суджень проти будь-якого із кандидатів не висловлює, а в міліцію заяву писав як громадянин України, а не як голова ОВК.

 Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети