. Глинськ оголосив ультиматум сусідам по об'єднанню | Здолбунів City

Глинськ оголосив ультиматум сусідам по об’єднанню

Процес об’єднання громад на Здолбунівщині все більше розфарбовується у кольори виборів, що наближаються. Саме час розкидатися звинуваченнями та ультиматумами. У кого є сільрада двоповерхова, а у кого населення вдвічі більше. Що ще у кого більше у сюжеті колег з РТБ. Потішила дружня фраза глинчан на запитання сільського голови: Об’єднуватись будете? НІІІІ, А якщо центром залишиться Глинськ? ТААААК! І пані, яка переживала, що за довідками тепер прийдеться ходити до Богдашева, а що богдашевцям до Глинська не потрібно буде ходити? Якщо вже думати, то думати за всіх, хоча кожна позиція, в т.ч і озвучена в сюжеті має право на життя.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще не оцінили)
Loading...


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 • Тамара

  Цікаво, а які аргаменти можуть бути на користь того, щоб Богдашів став центром???? смішно! Чомусь Ви, вельми шановні, не наводите думку сільської голови c. Богдашів, про те що центром повинне бути саме це село, адже у ньому є багото підприємців. Ха! То може і рівненську міську, районну чи облраду перенести, ну скажімо, в Новий двір… там теж багато підприємців???

  До того ж на моє переконання, саме Глинськ повинен стати центром: у ньому найбільш розвинена інфраструктура, воно є найбільш чисельним за кількістю мешканців, воно є найбільш протяжним (НЕ можу уявити як у Богдашів поїде стара бабуся з скажімо ТРИКОРЧМІВ чи Підцуркова???) Ще одним аспектом є те, що Глинськ виступає культурним осередком в найближчих селах, всі мироприємства проводяться за участі мешканців, адміністрації про них пишуть в газетах і показують по телевізору. Село живе та процвітає. А що Богдашів??? Суцільний знак питання!

  • Сергій Кондрачук

   Тамаро, спробую трохи зменшити Ваших знаків запитання)).
   1. Об’єднання тер. громад, згідно Закону, є добровільним. Завдання влади у всьому цьому процесі – надати методичні рекомендації громадам, пояснити всі переваги та недоліки. На сьогодні ми розробили 7 варіантів можливого об’єднання громад в нашому районі. Дійсно, в першому варіанті ми показали Богдашівську громаду з центром в Богдашеві, до якої також входять Глинськ і П’ятигори. Чим ми керувалися? ВИКЛЮЧНО ТИМ, ЩО В БОГДАШЕВІ ПРОЖИВАЄ ДО ТРЬОХ ТИСЯЧ ЖИТЕЛІВ, А В ГЛИНСЬКУ – 1,7 ТИС. А в бюджетному кодексі чітко вказано, що фінансування громади буде “на жителя”. Разом з тим, “Методика…”, згідно з якою відбуватиметься об’єднання, говорить, що в центрі громади має бути школа, інфраструктура, чого в Богдашеві нема. Підкреслюю, варіант, з центром в Богдашеві, лише один із семи розроблених. До слова, є варіант, де район – це дві громади, одна громада…
   2. Проводити процес об’єднання громад без думки самих громад – неправильно. Саме тому мною, починаючи з 25 лютого, відвідано близько 10 громад, сесій сільрад, де приймалися відповідні рішення. У всіх без виключення селах було розуміння та підтримка. Але, важливо розуміти, що ми їхали виключно туди, куди нас запрошували. Прикро, що сільський голова Глинська запросив нас до себе лише 21 травня, хоча нічого не заважало йому зробити це раніше. Впевнений, що на зустрічі з громадою Глинська на всі запитання, які є в громади, буде дано відповіді.
   3. По факту. Минулого тижня відбулася сесія Богдашівської сільради. Рішення: об’єднання Б + П + Г з центром у Богдашеві. Якщо Глинськ – проти, Богдашів і Пятигори готові бути об’єднаною громадою. Якщо такий варіант не пройде – ці села готові приєднатися до Здолбунова. АЛЕ ЗА ЖОДНИХ УМОВ БОГДАШІВ ТА ПЯТИГОРИ НЕ БАЧАТЬ СЕБЕ В ОДНІЙ ГРОМАДІ З ЦЕНТРОМ У ГЛИНСЬКУ. Важливо, що на сесії в Богдашеві був Пятигірський сільський голова, який повністю підтримав рішення богдашівців.
   4. Висновок: якщо Глинськ хоче бути центром громади, якась суміжна громада має виявити бажання приєднатися до нього. Дивимося карту. Здовбиця? Не реально. Уїздці, Спасів? Не думаю. Таким чином, домовитися не вдасться і добровільно об’єднання не відбудеться. Глинськ лишиться сам. Що буде в такому разі мені спрогнозувати важко. Вочевидь, держава відкине слово “добровільно” і, щоб нікого не образити, оскільки самі домовитися не змогли, приєднає усі ці села до Здолбунова. До речі, такий варіант, згідно “Методики…”, буде правильним і законним. Я ж наразі бачу своїм основним завданням зробити так, щоб на Здолбунівщині, після об’єднання, залишилося якомога більше громад (тобто сільських рад). Щоб послуга була максимально наближеною до людини. Хоча на сьогодні є серйозні лобісти варіанту 2 громад на Здолбунівщині з центрами в Здолбунові та Мізочі. Економія на чиновниках – величезна. Але людям від того краще не стане. Тому прошу усіх, замість того, щоб займатися політиканством, допомогти районній владі відстояти максимальну кількість громад у нашому районі.

   • Здолбунівсіті

    Є варіант того, що буде якщо Здолбунівщина не домовиться і він вже прозвучав сьогодні – завтра має надійти телефонограма з ОДА до керівництва РДА про зустріч з представниками м.Рівне і Рівненського району (напрямок від Рівного до Здолбунова) на предмет приєднання (обєднання) Здолбунова на ближніх сіл, що не можуть домовитись до складу великої рівненської обєднаної громади, таким чином утворивши із де факто рівненської агломерації-нову обєднану велику громаду.

   • Тамара

    Висловлення власних поглядів Ви називаєте “політиканством”? Можливо для Вас це політика, а для мене особисто Глинськ – це життя! І таких як я майже 2000! І ми не дозволимо нікому нехтувати нашою думкою і вирішувати за нас нашу долю!

    • Сергій Кондрачук

     Тамаро, як на мене, політиканством можуть займатися лише політики: місцеві, київські. Ви, як я розумію, навряд чи є політиком, а тому й навряд чи можете займатися політиканством. Ваше бажання залишити в рідному селі сільську раду – зрозуміле і логічне. І Вашою думкою ніхто не має права нехтувати. Сподіваюсь, побачимось 21-го травня у Глинську!

 • Володимир

  Цілком згоден! До того ж від Богдашева до Здолбунова рукою подати! Нехай і об”єднуються із Здолбуновом.

 • Дмитро

  цікаво

 • Дмитро

  Це об’єднання є досить цікавим, але є надто багато “АЛЕ”.
  По-перше.
  Мені чомусь здається, що тут більше впливає фактор кому вигідно кого і з
  ким об’єднати – в кого більші зв’язки. Здолбунів з Копитковом
  (Здолбунів не проти, а Копитків проти, адже на скільки мені відомо вони
  отримують в бюджет села 1,5 млн. грн. за користування надрами і місту ці
  гроші зайвими не будуть). Така ж ситуація і зі Здовбицею – потужна
  сільська рада, але чутки ходять про приєднання до Здолбунова.
  По-друге. Мені наприклад цікаво, що буде з садочками, ФАПами, школами і т.д.
  По-третє.
  Нехай вибачать мене деякі с/р, але вони не можуть навести порядок на
  тій території, що мають на даний час, а претендують на значно більше.
  Вибачте, але це просто неадекватно порівнювати наприклад Богдашів і
  Глинськ. Здовбицю, Копитків з Миротином, Мізоч з сусідами. Там рівень
  організацію, обслуговування, та й врешті решт відношення до людей на
  щабель вищий (а то і більше …). Щодо конкретно ультиматума громади
  Глинська, я наприклад був би на стороні глинчан (порівняти хоча б
  Ольховця П.Л. і Кушнірука Д.В.).
  Питань є багато і однак чомусь я
  думаю, що на думку громад зважати ніхто не буде. Так… Проведуть для
  відпису якісь там консультації, семінари, пошумлять на сесіях районної
  ради та с/р, відчитаються про проведену роз’яснювальну роботу
  вищестоячим органам і все зробиться так як буде вирішено комусь там
  зверху…

 • Здолбунівчанка

  Шановний, Голова Здолбунівської РДА, Сергій Юрійович, зізнаюсь чесно, приємно здивована, Ви імпонуєте мені як керівник своїми грунтовними знаннями! Сподіваюсь в робочих моментах ми з Вами познайомимось особисто!

  Пані Тамаро, перш ніж висловлювати коментарі стосовно якогось з питань, потрібно грунтовно його дослідити!

  http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/157-19 Ось, будьласка, ознайомлюйтесь, робіть висновки, оцінюйте рівень завдання, яке поставили депутати ВРУ перед очільниками на місцях:) Я вам можу розяснити і прогалини в праві, яких допуслились законодавці, не деталізувавши належним чином процедурні моменти!

  І уважно дивіться сюжети телебачення! Від імені Богдашівської сільської ради слово надалося землевпоряднику, а не голові!!! Лариса Петрівна давала розширене інтервю телеканалу, в якому говорилось, що і початкові школи і ФАПи і 2 клуби є на території громади. Для дітей середнього і старшого шкільного віку найближчою є Здолбунівська ЗОШ №6! (більшість батьків обирають чомусь міські школи) Про підприємців подавалась інформація, з метою запевнення можливості функціонування сільської ради за власний бюджет! Голова територіальної громади – це виборна посада. Виборче право ніхто не відміняв!Телеканал скоротив сюжет!

  Бажаю всім успіхів у реформуванні!

 
 

Активні відвідувачі

 
 

Архіви

 

 Сайт для Руководителей. Как результативно управлять
 

Реклама