Гільчанці скаржаться на підтоплення через орендаря ставка
До райдержадміністрації звернулися жителі села Гільча Здолбунівського району. Вони поскаржилися на орендаря ставка у селі, який, на їхню думку, своєю діяльністю на ставку самовільно регулює рівень води, що призводить то до висихання колодязів, то до підтоплення городів.
На місце оглянути предмет скарги виїхало вісім чоловік зі Здолбунова на чолі із головами РДА та райради, а також спеціалісти екологи, землевпорядники і ЗС.
ВІДЕО
Наш район має якраз позитивний досвід вирішення питань із законним використанням ставків, оскільки глибокий конфлікт у подібній ситуації в селі Будераж завдяки кваліфікованим матеріалам Здолбунів сіті, діям міліції та виваженій позиції підприємця-орендаря й активістів громади села був вирішений. У виграші залишились обидві сторони. Підприємець привів документацію до порядку відповідно до вимог законодавства, став платити більшу суму орендної плати, виділив місце під рибну ловлю і т.д.
Тому було сподівання, що і цього разу вдасться зарадити селянам і врахувати інтереси усіх інших сторін.
Коментує Сергій Кондрачук, голова Здолбунівської РДА: Оскільки є досвід досить позитивного вирішення подібних проблем у районі, було прийнято рішення взяти всіх спеціалістів (на жаль, не вдалося залучити обласних екологів) і вивчити ситуацію на місці. Вдалося не лише вивчити, а й одразу домогтися припинення порушення законодавства. А далі потрібно звертатися до контролюючих органів і тих, хто контролює контролюючі органи :), щоб результатом перевірок стало з’ясування справжньої ситуації і шляхів вирішення проблеми, якщо вона існує.
Є факт підтоплення посівів 80 соток пшениці, з яким, власне, звернувся житель села, потребує вивчення законність будівництва хатинки на березі ставу, використання орендарем річки та будівництво на ній якихось споруд, особливо дамби, яка призводить до збільшення рівня води у ставку. Відсутнє місце для безкоштовного спортивного рибальства на вудку. Тому сьогодні ми домоглися відновити природній рух річки без перешкод на дамбі, а завтра будемо вивчати документи і звертатись до відповідних органів з тим, щоб з’ясувати відповіді на поставлені питання.
Сам орендар Кравчук Володимир Павлович спочатку відрядив охоронця залагодити проблему шляхом розблокування води, а потім завітав і сам. Заявив, що документи у нього всі в порядку. Дамбу зробив, щоб економити електроенергію на закачку води до ставка, а так він готовий на будь-які компроміси: і зерно, що згнило на полі, привезти додому, і рибу давати людям ловити. Ось тільки ні люди, ні сільський голова Миротинської сільради Мартинюк Василь Васильович віри тим словам не мають. Оскільки, кажуть, були випадки подібні і жодного разу слова свого пан орендар не дотримав. То поля затопить, то його баранчики людську городину поїдять. А ще пан орендар дуже не любить сільського голову і тричі повторював, що то «все він мутить» проти нього і заяви всюди строчить, на що сільський голова сказав, що він представник громади і, якщо до нього скаржаться люди, то й він ці скарги пускає далі.
На тому й розійшлися. Поки що.
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.