Хід виборів очима спостерігачів

Спостерігачі РОГО „Комітет виборців України” зранку розпочали спостереження за ходом дня голосування в Рівненській області, зокрема і у Здолбунівському районі. І вже за ці кілька годин виявили низку порушень і недоліків в організації виборчого процесу.

Чимало ДВК провели свої підготовчі засідання невчасно. При цьому, на деяких дільницях порушувалася встановлена Законом послідовність дій на такому засіданні. Наприклад,ДВК № 560351. Переважна більшість дільниць Здолбунівщини відкрилися вчасно. На деяких дільницях спостерігачі РОГО КВУ помітили присутність у приміщеннях для голосування інших осіб, окрім членів ДВК, виборців, які не проголосували, та осіб, які мають право бути присутніми у приміщенні для голосування без запрошення. Наприклад на ДВК№560247, 560347, 560872, 560610. Зафіксовані випадки, коли кількість голосуючих за місцем перебування виборця на дільниці перевищувала 5%. Зокрема, на дільниці № 560247 . Це могло бути як сигнал про можливі фальсифікації, так і об’єктивні причини.

Станом на 13 годину черги на дільницях Здолбунівського району якщо і були, то невеликі. Тому не створювали особливих проблем для виборців, які приходили голосувати.

Спостерігачі РОГО КВУ на цей час зафіксували кілька випадків голосування виборців поза кабінками. Зокрема, на дільниці № 560350. Однак такі випадки не були масовими.

Були  дільниці, на яких члени ДВК не дотримувалися процедури видачі бюлетенів. Також деякі члени ДВК перевіряли у паспортах виборців, чи вклеєні там фотокартки у зв’язку з досягненням 25 і 45 років. Відповідно до законодавства, члени дільничних виборчих комісій не повинні цього робити. І тим більше, на цій підставі відмовлятися видавати виборцю бюлетені.

Деякі ДВК організовували перерви в ході голосування. Зокрема, спостерігачі РОГО КВУ стали свідками таких ситуацій на дільниці №560350.

Випадків, коли виборця включають до списку виборців у день голосування без рішення суду, на цей час не було зафіксовано. Однак за рішенням суду включали до списків виборців на таких дільницях: 560347, 560354. Спостерігачі  також зафіксували кілька випадків невключення або неправильного включення окремих виборців до списку виборців. Зокрема, на дільниці 560350. Є випадки порушень при організації голосування за місцем перебування виборців. Наприклад, на дільниці № 560354.

Станом на 18 годину черги на дільницях Рівненської області стали поодиноким явищем. Очевидно тому, що більшість з тих, які мали намір взяти участь у виборах, вже проголосували, а решта не поспішала відвідувати свої виборчі дільниці.

Випадків, коли виборця включають до списку виборців у день голосування без рішення суду, також не виявлено. Але знову зафіксовані були випадки, коли виборця включали до списку виборців у день голосування за рішенням суду. Зокрема, на дільницях № 560348, 560354.

На спецдільниці № 560877  було 55 виборців. Місцева ж ОВК надала бюлетені лише для 36 виборців, які вже проголосували. Решта виборців не могли реалізувати своє право вибору.

На кількох дільницях спостерігачі Рівненського КВУ зафіксували факти втручання в роботу ДВК інших осіб: ДВК № 560610, 560874. На дільниці № 560869 журналіст газети «Замок» складав акти про порушення, хоча за Законом не має такого права. А порушення стосувалося того, що один з членів цієї ДВК був з агітаційною ручкою кандидата по цьому округу.

На виборчій дільниці №  560349  п’яний виборець намагався винести з дільниці бюлетень, але йому це не вдалося.

Святослав Дубов, інформаційний відділ РОГО КВУВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети