Харцери Здолбунівщини мають всі підстави вчасно повернутись додому

харцери Здолбунова (3)Нещодавно, здолбунівський сайт Zdolbuniv.com розмістив інформацію із посиланням на gazetalubuska.pl Харцерський загін «Волинь» харцерства польського на Україні не має змоги повернутися додому з таборування, яке відбувається в Польщі. ЗС писав про те, що здолбунівська дітвора відправилась на місячне таборування до Польщі. Менша вікова група повернулась вчора, а старша має повертатись після 22 липня. Тому ця інформація зацікавила нас і ми вирішили її перевірити. Подзвонили до координатора стажування волинських харцерів Олександра Радіци, який нині знаходиться у Польщі, і запитали чи є складнощі у поверненні здолбунівських підлітків додому. На що він повідомив наступне:

– Бувають у будь-яких таборуваннях різні ситуації, але для того є організатори і адміністратори табору щоб їх оперативно вирішувати. Поки діти активно мандрують, відпочивають, ми відписали усі необхідні папери до генерального консульства Польщі та отримали від них відповідь, що Міністерством закордонних справ Польщі погоджено усі необхідні процедури для забезпечення вчасного і якісного повернення дітей до їх місць проживання, тому наразі жодних труднощів з цим не маємо і сподіваємось, що саме так все і буде. Тому просимо батьків не хвилюватись, телефони не обривати -все йде за планом. Діти всім передають вітання!

Попередньо (до вирішення питання фінансування) ситуація виглядала так: + ВІДЕО тут http://regionalna.tvp.pl/16036215/bledzew-harcerze-z-ukrainy-nie-maja-za-co-wrocic-do-domu 

Wypoczywający nad Jeziorem Bledzewskim harcerze z Ukrainy nie mają pieniędzy na powrót do ojczyzny. Ich powrót miał sfinansować MSZ, ale w ostatniej chwili się wycofał.

Wspólne obozy polskich i ukraińskich harcerzy odbywają się w Bledzewie od 9 lat. W tym roku Polacy mieli jechać do ukraińskiej Kołomyi, ale plany się zmieniły z powodu trudnej sytuacji społeczno-politycznej na Ukrainie.

Harcerze z Ukrainy przyjechali więc wypoczywać nad Jeziorem Bledzewskim. Ich powrót na Ukrainę miało sfinansować Ministerstwo Spraw Zagranicznych, ale w ostatniej chwili wycofało się z projektu. Teraz młodzież nie ma jak wrócić w rodzinne strony.

Próbowaliśmy wyjaśnić ten problem starając się skontaktować telefonicznie i mailowo z polskim konsulatem w Łucku – jak dotąd bezskutecznie. Harcerze zostaną w Bledzewie do 22 lipca, powrót w rodzinne strony będzie ich kosztował około 7 tys. zł. Pieniądze na ich powrót zbiera gorzowski oddział Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети