“Галопом по Європі”, але не без користі, пройшлись учасники семінару в залі засідань районної ради

20 вересня 2013 року в сесійній залі Здолбунівської районної ради відбулося засідання координаційно-консультативної ради при голові районної ради. Що це таке, я наприклад дізнався тільки після закінчення заходу, бо, мабуть, неуважно слухав головуючого – голову районної ради Василя Олексійовича Тимощука. Бо роздаткових матеріалів для таких подій або не готують, або їх кількість завжди менша на один примірник і якраз цього примірника бракує для Здолбунів CITY :)  Учасники семінару, а саме голови територіальних громад району та працівники культури: директори будинків культури, завідувачі сільськими клубами, художні керівники розглянули питання створення умов для розвитку культури, сприяння відродженню осередків традиційної народної творчості й національно-культурних традицій населення, художніх промислів та ремесел. Багато корисної інформації почерпнули як сільські голови, так і працівники культури. От коли приймаєш участь у таких заходах, завжди ловиш себе на думці, що найцікавіше звучить у запитаннях і відповідях на них. Цього разу  таких міні-диспутів не бракувало. Чи то присутність ЗС на це вплинула, чи так завжди відбувається – сказати не можемо, бо офіційна інформація, яка з’являється після таких подій на сайтах влади, виглядає так: дата, Що відбулось, ПІБ чиновників і гостей, а от ПРО ЩО і який РЕЗУЛЬТАТ від того -то, як правило, “прийняті відповідні рішення” :) Можете порівняти інформацію про сесії міської чи районної ради, які висвітлені тільки самими працівниками ради і які висвітлені ЗМІ, зокрема ЗС. Чому така різниця? Тому що поки є різна кінцева мета тих, хто висвітлює. Одна справа, відбувся захід згідно плану, інша – для чого організовували його взагалі.

Хоча цей семінар, чи як його назвати, думається, не був безкорисним. По- перше, тому що був достатньо вузькоспеціалізовним, т.то профільним за напрямком культури. Те, що були разом присутні голови сільрад і працівники культури – великий плюс. Питання, які потребували узгодження, була можливість обговорити одразу в колі зацікавлених осіб.narada-seminar (2)narada-seminar (3)

      Розпочала семінар Мазепа Олена Миколаївна – начальник відділу культури й туризму Здолбунівської районної державної адміністрації, яка детально проаналізувала стан справ у сфері культури в районі, підсумувала проведення Х-го фестивалю культурно-дозвіллєвих комплексів Здолбунівського району в 2013 році. Більшу частину виступу можна було роздрукувати й роздати завчасно для ознайомлення: цифри на слух сприймаються погано. Наприклад інформація про платні послуги звести у табличку. До речі, на 01.09.13 року до закладів культури надійшло 136830 грн. коштів від таких послуг, із них 15830 грн до сільських закладів. Олена Миколаївна зазначила, що за цим показником район минулоріч був на 4-му місці в обласному рейтингу, і не хотілось би погіршувати його, але із залу надійшло запитання від керівника районного БК Елеонори Стеценко : “А як забезпечувати надходження, коли прийнятий закон, згідно із яким після 22.00 неповнолітнім заборонено перебувати у розважальних закладах без батьків. У селах кошти за квитки з дискотеки – основне джерело надходжень. Тому завклубами перед вибором: або надходження забезпечувати, або дотримання законодавства”. Відповіді на ці запитання пробували давати і начальник відділу туризму, і заст.голови РДА, і голова райради. Не берусь оцінювати їх з точки зору законодавства, але пропозиції на кшалт: “Організовуйте дискотеки до 24.00, але з 22.00 до 24.00 несете відповідальність, щоб все було без пригод,” – не викликала ентузіазму в культпрацівників. Для чого воно їм?narada-seminar (4) narada-seminar (5)

Користуючись нагодою, керівник відділу звернулась до сільських голів, щоб вони не перекладали деякі свої питання на плечі завклубів, наприклад організація спортивних змагань. Сільські голови довго з відповіддю не зволікали. Глинський керівник встав і запитав: “А за які гроші я маю відряджати наші колективи на обласні й районні конкурси, ви ж на це грошей не даєте, відряджень не оплачуєте”. До речі, як почули про змагання й КДК, із залу пролунало ще одне запитання: “А коли гроші на проведення фестивалю культурно-дозвіллєвих комплексів ще у 2012 році будуть проплачені?”. п.Мазепа відповіла, що 13,0 тисяч вже проплачено, а решту 17,0 перерахують, як тільки буде змога. Коли та змога буде, присутній і мовчазний всю зустріч заступник голови РДА п.Федорук, який курує гуманітарні напрямки у адміністрації, не відповів.

Про формування базової мережі закладів культури місцевого рівня ознайомила присутніх Хомяк Світлана Борисівна – заступник начальника управління культури та туризму Рівненської обласної державної адміністрації.

Усі разом учасники вирішували, як правильно мають називатись заклади культури в селах. Вирішили, що визначаться із цим до грудня ц.року. Багато говорилося про облік робочого часу, доплати, і теж були питання. Ірина Мельник :”Що робити, якщо вже декілька років існує народний аматорський колектив, а керівнику не оплачується ставка?” На що доповідачка відповіла, що згідно законодавства така ставка має оплачуватись. Потім до дискусії долучились інші. Основна думка звелась до двох варіантів вирішення проблеми: 1.Подати до суду і змусити (п.Федорук усміхнувся) виплачувати цю ставку, а також стягнути суму заборгованості за попередні роки. 2. Скасувати статус народного аматорського, і тоді ніхто нікому нічого не винен (цікаво, як це колективу пояснити, що вони тепер невизнаний, заслужений колектив лише через те, що у бюджеті не вистачає коштів виплачувати законом передбачені зобов’язання).

     Питання соціально-економічного захисту працівників культури в сучасних умовах, оплати праці, пенсійного забезпечення, виплати надбавок за вислугу років, про статус культурно-освітнього працівника висвітив в своєму виступі голова профспілкової організації працівників культури Рівненської області Давидюк Петро Петрович.    Також п.Петро наголосив, що по району є факти невиплати індексації зарплат працівників культури й це треба виправляти.

     Роз’яснення питань з трудового законодавства надала Сиротинська Олена Григорівна – правовий інспектор Рівненської профспілкової організації працівників культури Рівненської області.

narada-seminar (6) narada-seminar (7)

       Про оплату праці працівників закладів культури клубного типу проінформувала Кались Мирослава Миколаївна – головний бухгалтер відділу культури й туризму Здолбунівської районної державної адміністрації. А про порядок надання платних послуг закладами культури розповіли працівники податкової інспекції Макарова Людмила Федорівна — головний державний інспектор з питань інформатизаційно-комунікаційного супроводження та Басай Олександр Миколайович – головний державний ревізор-інспектор відділу податкового аудиту.narada-seminar (8) narada-seminar (9) narada-seminar (10)

Взагалі щодо простого дотримання законних прав працівників культури було багато запитань. Так керівник Глинського БК п.Оксана запитувала, чому працівникам не відшкодовується оплата за комунальні послуги. На що їй порадили укладати контракт із своїм роботодавцем,  у якому передбачити всі гарантовані законом права (п.Федорук знову посміхнувся).На закінчення семінару присутні мали змогу почути про перспективи участі сільських громад та закладів культури в конкурсах на право отримання грантів. Від обласного, державного бюджетів та міжнародних донорів. З цією метою була запрошена до виступу виконавчий директор ВРЦ Руслана Стасюк, яка детально розповіла про обласний конкурс проектів, в якому учасники із нашого району вже мають перші успіхи. Двічі пролунали реверанси й у сторону автора статті, оскільки НГО “АЦРМ “ЗЕОН” є лідером з кількості написання проектів, їх виконання серед громадських організацій району та та одним із лідерів в області. Дякуємо, приємно було чути. Так само дякуємо і за запрошення до участі у заході – це теж прояв відкритості.

narada-seminar (1)Щодо організаційної частини заходу, то окрім браку роздаткових матеріалів є сенс подумати над урізноманітненням форми такого заходу. Пленарний формат із трибуною, президією і доповідями не завжди ефективний, особливо коли він триває 3-5 годин.

Микола Орлов



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети