Гільчанські переселенці в Чехії зустрілися з поляками та українцями

син Вацлава Поразіка - старости Гільчі31 травня – 4 червня 2013 року відбулася ІІІ міжнародна зустріч у рамках проекту “Партнерство сільських рад у трьох країнах: Польщі, Чехії та Україні” в Чеській республіці. Делегація з Польщі та України, яку представляв Здолбунівський  район, відвідала шість сільських населених пунктів та місто Раковнік, де побували у місцевих радах, закладах освіти, медицини, соціальної сфери.

Старости ознайомили з роботою сільських рад, їх бюджетом, який складає на 2013 рік близько 3 мільйонів гривень (в перерахунку на наші кошти) при населенні всього 200 чоловік.

Вражаюча була зустріч із чехами, їхніми дітьми й онуками, які проживали в Гільчі і серед яких мені було багато знайомих, тому що кожного року вони відвідують ті місця, де  народилися й проживали до 1947 року.

         Зустріч відбулася в селі Колешов, старостою якого є Вацлав Поразік, а прадід його, теж Вацлав Поразік, був старостою  в Гільчі. Здивувало те, що він пам’ятає ( а йому 89 років) усі навколишні села, сусідів українців і розмовляє чистою українською мовою!!!.

нащадки переселенців із Гільчі

Багато отримали позитиву від  параду духових оркестрів у селі Кнєжевес, який проходив у закладі культури, і було присутніх близько 500 чехів різного віку.

У селі Крівоклат відвідали замок, який побудовано в 1278 році й у якому в різний час була в’язниця, катівня й який двічі горів. У замку розміщена бібліотека, де  знаходиться 26 тисяч примірників книг, одна з яких вагою 11 кг. Позитивні враження справила на нас робота комунальної служби: чистота й порядок в кожному селі, дороги у відмінному стані. Засіяні й оброблені поля, на яких в основному вирощують пшеницю, кукурудзу, хміль.

У місті Раковнік ми побували в музеї вирощування хмелю та виробництва пива й посмакували натурального чеського пива. Від партнерської поїздки залишилося багато позитивних емоцій, вражень, задоволення.

orkestr

Наступна зустріч планується у травні 2014 року в с. Гільча Друга Урвенської сільської ради

Сільський голова     

Л.М.БалабатВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети