Фоторепортаж з іспанського Оркахуело

оркахуело іспанія (19)Мій  колега – науковець, викладач із рівненського НУВГП, чудовий психолог, конфліктолог побував наприкінці листопада в маленькому іспанському селі поблизу Мадрида в Іспанії. Чудовий репортаж, фото і висновки-пропозиції місцевій владі від Володимира Гнєушева до вашої уваги.

Микола Орлов

Оркахуело де ла Сієра – маленьке іспанське гірське село в 90 км північніше Мадрида. Висота над рівнем моря – близько 1145 м, населення – приблизно 90 осіб. Від столиці до села – незмінно хороша дорога.оркахуело

В центрі села – церква Св. Антонія з дзвінницею.

оркахуело іспанія (12)
Буквально поруч – мерія. Мер села сеньйора Люсія Фернандес Фернандес працює безоплатно.

оркахуело іспанія (18)
В Оркахуело де ла Сієра є дуже багато речей, які здаються нам, українцям, дивними. Наприклад – етнологічний музей села.
Зайшовши в музей (вхід безкоштовний), ви поринаєте в далеке минуле села, бачите посуд, меблі, одяг, реманент колишніх мешканців села.оркахуело іспанія (2) оркахуело іспанія (1)
Дивує вертолітний майданчик на краю села: на ньому може приземлитися гвинтокрил, що забере хвору людину, доставить все необхідне селянам, якщо в цьому буде потреба.

оркахуело іспанія (5)
Дивує те, що всі гірські струмки зразу ж перехоплюються зливовою каналізацією, через що на вулицях навіть у дощ дуже мало калюж.

оркахуело іспанія (7)
Дивує гандбольний і баскетбольний майданчик з відповідною числу мешканців села мініатюрною трибуною.

оркахуело іспанія (9)
Дивує майданчик спортивних тренажерів з вільним доступом. Дивує дитячий майданчик з непошкодженими гойдалками…Дивують басейн і тенісний корт, розташовані через дорогу від школи.оркахуело іспанія (14)

Дивують підземні баки для сміття на кожному виїзді з села, до яких селяни привозять домашні відходи, розділені на дві категорії: органічні та неорганічні.оркахуело іспанія (13)
Дивує перманентна діяльність з ремонту, реставрації і будівництву. Це дозволяє селу бути старовинним і сучасним водночас.
Використання скелі як частини фундаменту – звичайне рішення для місцевих будівельників. А для нас і туристів це було незвичайним.
Дивує наявність насосної станції і очисних споруд. Вода подається в усі будинки селян.
Дивує чистота водопровідної води. Ми відкрили чайник, яким користуються дев’ять років. Його жодного разу не обробляли засобами ліквідації накипу.

Дивує розташований в сусідньому селі Монтехо де ля Сієра дитячий садок-ясла, який тут називають школою. Його відвідують дітки від 8 місяців до 7 років. П’ятьох діток, старших 4-х років, безкоштовно підвозять шкільним автобусом з Оркахуело де ля Сієра до школи і додому.оркахуело іспанія (15)

Але найбільш цікаво і повчально те, що гроші на всі показані “дива” заробляє сама територіальна громада. Місцеві селяни спеціалізуються на м’ясному скотарстві. Наприклад,  бички пасуться в штучно посадженому дубовому лісі на схилі гори поблизу села. Корови примудряються добре наїдатися сухою травою, що росте між камінням. А вершина цієї гори засаджена сосною. Вже зараз сосновий бір не тільки прикрашає гору і протидіє зсувам, а й приносить господарський зиск.оркахуело іспанія (17)

А ці будинки мерія не продала, як би напевно зробили наші депутати місцевих рад. Мерія здає ці будинки туристам, що приїжджають на вихідні дні в Оркахуело де ла Сієру. Це також поповнює бюджет села.оркахуело іспанія (3)

Цей комплекс також є муніципальною власністю і також приносить кошти в сільську казну.оркахуело іспанія (6)
Ось своєрідний пам’ятний знак села.оркахуело іспанія (10)
А це – муніципальне (не приватизоване!) кафе. Воно виконує і соціальну функцію (місце збору, відпочинку мешканців і поширення інформації, продажу хліба), і фінансову (поповнення сільської скарбнички).оркахуело іспанія (11)

Ось так оздоблене місцеве джерело чудової за смаком і чистотою води.оркахуело іспанія (16)
21 листопада Іспанія проводжала нас сонцем і теплом навіть в горах. Прийшов час вертатися додому – в сніг, в наше тривожне немирне життя.оркахуело іспанія (8)
Ми дивились в ілюмінатор літака і думали: коли ж наші можновладці в столиці і на місцях зрозуміють, що потрібно не гратися в політику, не красти, а вчитись господарювати, будувати Європу в Україні не словами, а конкретними і зрозумілими справами. На благо територіальних громад, кожної людини і всієї України.оркахуело іспанія (4)

Володимир ГнєушевВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети